Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Viktorka Plzeň vs Slavia Praha

David Ocetník 0
twitterredditpinterestby feather

Poslední kolo Pelta league naplánovali pánové ze Strahovské tvrze na sobotní odpoledne 14. 5. 2016, všechny zápasy naší slovutné ligy začínaly ve stejný čas, tedy v 15:30. Shodný čas je již po několik let používán aby nedocházelo k pochybnostem o čistotě ligy a nemohli její účastníci ovlivňovat její výsledek.

Tak proto dá Lafata 5 gólů (král střelců), Jablonec s Příbramí vystřelí na branku dohromady jednou a zápas skončí pro Starku výhodně 0:0 a Olomouc najednou Teplicím nasází 6 gólů. Čistota sama!

Nicméně to jsou věci, které jsme před zápasem vůbec nemohli vědět. Jen ten zápas Jablonec – Příbram smrděl už od naší středeční výhry na stadionu Na Litavce.

Slavia opět uspořádala za pomoci Odboru přátel, slávistickou fanzónu, nyní obohacenou zájezdním hostincem a stánkem s pivem. Za to samozřejmě tleskám. Množství sešívaných byl již před zápasem odhadován na cca 10.000 hlav a velký počet členů naší odbočky byl taky zajištěn.

Pár se nás sešlo již před začátkem u stánku Odboru přátel, kde jsme se roztrhli a každý šel na své místo na stadionu. Vzhledem k přesunům velké vlajky se stala nemilá věc, a sice že vlajka nedorazila a tedy se ani nepověsila. Výjezdní, kterou jsem u sebe měl, je moc malá na pověšení.

Před úvodním hvizdem se konala nějaká veselá taškařice s trundovci na hřišti. Byla to nějaká soutěž o pinkání golfových míčků do loga Slavie a Plzně. Účel ani vítěz není znám, myslím, že se o tom ani nikdo jiný než já nikdy nezmínil, tak na to prosím zapomeňme. Příjemnější byl příjezd sešívaných holek, které potřetí za sebou obhájily titul mistryň ligy v ženské kopané.

Po úvodním hvizdu každý musel říct, že našim borcům příbramská výhra zachutnala a díky gólům v 4., 20. a 27. minutě vedla Slavia zaslouženě 3:0. Do toho velmi povedené choreo, dle mého soudu nejlepší v letošní sezóně, a nálada v Edenu byla přímo nebeská (#ftípek).

Díky pyro vložce si člověk mohl skočit na WC a ještě koupit nějakou drobnost k zakousnutí, aniž by přišel o minutu zápasu.

V druhé půli přidal čtvrtý gól v 50. minutě Pepík Hušbauerů a dílo zkázy dokonal střídající Miljan Vukadinovič v minutě 87. Krásných 5:0 a co se musí opravdu vyzdvihnout, tak jeden gól hezčí než druhý.

Po skončení zápasu následovaly ovace diváku a dlouhé loučení hráčů u Tribuny Sever. Děkovačku měl ve svých rukou Karel Piták a evidentně u ní bylo veselo. Následoval přesun hráčů a hráček, který vedl Dušan Uhrin, k východní tribuně a ukončení parádního odpoledne v Edenu.

Část členů AREA 114 se ještě zúčastnila předem avizovaného rozloučení v Excelsioru. Klasičtí držáci vydrželi až za půlnoc 🙂

Sezóna skončila a my se již nyní těšíme na sezónu novou, která začne s velkým příslibem kvalitních výkonů včetně mnoha skvělých posil! Bohužel začátek sezóny nemáme ve svých rukou a musíme čekat na výsledek středečního utkání v rámci naMOL Cupu mezi Peltoncem a Trdlolínem, kteří určí, kdy začínáme. Pokud vyhraje tým z města levných Volkswagenů, začne Slavii sezóna 3. června přípravou a my se budeme těšit na polovinu července na utkání v rámci pohárové Evropy. Pokud ale dle předpokladů vyhraje Peltonec, příprava začne až v polovině června a ligový zápas se dá čekat koncem července.

Rozhodně nám ale jakkoliv dlouhé čekání zpříjemní spekulace o posilách a hlavně akce Odboru přátel a jejich odboček:

• 5. slávistický večer v divadle D21 (26.5.2016)