Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Strakonický pivovar 

leoneig 0
twitterredditpinterestby feather

wp_20160324_17_54_18_pro_liNení to tak dávno, co jsme se na pozvání místní odbočky účastnili ve Strakonicích vepřových hodů a ejhle, 25. března 2016 jsme tam byli znovu. Tentokrát byla důvodem prohlídka místního pivovaru a degustace piva s následnou sešívanou besedou. Na akci jsme se těšili, a tak jsme s @petrklimi vyrazili zavčas na místo činu. Cestou jsme nabrali sekretáře OP Petra Vršeckého, ve Strakonicích na nás čekal přítel Dobi a sestava byla kompletní.

Poté, co se nám dostalo od místních pochvaly, že na Pražáky máme zpoždění pouze 8 minut, jsme se odebrali do degustační místnosti, kde jsme postupně začali ochutnávat místní ležáky. Ochutnávali bychom asi méně, nicméně druhá část pražské výpravy již pojmu Pražák učinila zadost a dorazila tak asi s hodinovým zpožděním. Tuto sestavu představovali trenér Petr Čuhel, Standa Vlček a Michal Býček.

Prohlídka pivovaru pak mohla začít. Ujal se nás jeden ze sládků místního pivovaru, jehož jméno si už jaksi nepamatuji, a prohlídka to byla velice zajímavá. Navštívili jsme podzemní prostory pod pivovarem, dozvěděli jsme se něco o technologii výroby piva a ochutnávali jsme jej. Piva nám chutnala a po degustaci několika vzorků jsme se odebrali zpět do degustační mistnosti, kde se konala beseda s představiteli SK Slavia Praha. Na začátku panovala trochu ponurá nálada, účastníkům besedy se nelíbily některé výkony a trenér Čuhel ochotně vysvětloval, proč tomu tak bylo a že vše má své důvody. Michal Býček představil body své současné a budoucí práce a Standa Vlček prozradil některé veselé historky z jeho bohaté kariéry. Akce trvala, pravda za vydatného občerstvování, asi 3 hodiny a následně byla zapnuta televize a sledovali jsme dokument paní režisérky Škopkové „Věčna Slavia“.

Akce pak měla ještě své „dohráno“ v jednom z místních barů, ale o tom se zde rozepisovat nebudu. ☺

Závěrem bych chtěl říct jednu věc, které jsem si v poslední době všiml, tou je náročnost klasického sešívaného fanouška. I přesto, že je situace v klubu diametrálně odlišná, než na začátku sezony, i přesto, že byl v zimní přestávce doplněn kádr a i přesto, že bodově je na tom klub zhruba dle očekávání, sešívaný fanoušek je nespokojený a má tendenci chronicky nadávat a kritizovat téměř vše. Já to svým způsobem chápu, sám jsem trochu nadával např. při zápase se Zlínem, ale to co všude slyším je opravdu přehnané a byl tomu tak trochu případ při návštěvě našich přátel ze Strakonic. Právě proto považuji za velmi důležité, aby podobných besídek bylo co nejvíce. Při podobných besídkách se totiž fanoušek dozví to, co se v novinách nikdy prezentovat nebude a snadněji tak pochopí dění v sešívaném klubu. Chtěl bych tímto apelovat na klub, aby své zástupce na podobné akce (tuším, že by měly mimo jiné probíhat i v rámci venkovních zápasů) poctivě posílal, aby tak fanoušek opravdu měl možnost lépe pochopit některé souvislosti.

Slavii zdar a buďme všichni trochu více pozitivní.

článek na webu odbočky Strakonice ZDE

článek na webu Odboru přátel ZDE

twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..