Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

sparta – SK Slavia Praha

David Ocetník 0
twitterredditpinterestby feather

Jedenáctý dubnový den se konalo 283. derby pražských „s“ a „S“. V tento krásný slunečný den byl naplánován pochod od Edenu na Strašnickou, pak metrem na Staroměstskou a následně  pěšky na Letnou.

Za naši odbočku se účastním pouze já. I přes původní odhad, že nestihnu začátek pochodu vše stíhám a připojuji se již u Edenu.

Za asistence těžkooděnců, městské policie, členů antikonfliktního týmu a jiných trotlů jsme společně vyrazili ulicí Na Hroudě k metru Strašnická. Z balkónu hotelu na nás mával Aldo Baéz za což si vysloužil potlesk.

Na Strašnické krátká pauza a poté metrem na Staroměstkou. Zde fanoušci vykupují přilehlé trafiky a stánky a zůstávají u Rudolfina. My se vydáváme na Plzničku nedaleko. Po zhruba hodinové pauze se vydáváme po mostě směr Malostranská a za strakovkou směr tunel. U „strakovky“ letěl dle mého havran, dle jiných (Vlajkonoš) to byla straka, nebo snad Straka? To je dnes asi jedno. Původně se nevědělo jestli nás PČR pustí tunelem nahoru ale nakonec se to podařilo. Což samozřejmě bylo excelentní.

U stadionu jsme dostatečně včas a tak čekáme na vpuštění dovnitř. Po dvou kontrolách se dostáváme dovnitř kde je samozřejmě pouze jeden stánek na celý sektor. Samozřejmě nealko pivo a dlouhá fronta.

Odpočátku úplně skvělá atmosféra, která je umocněna prvním gólem Milana Škody do sítě sparty. Ohledně průběhu celého zápasu opět odkazuji na Slávistické noviny a report páně Quelhara, odkaz zde. Druhá půle je z naší strany strašná a je to pouhé čekání na gól do naší sítě. Před zápasem by část fanoušků byla za výsledek 2:1 ráda ale samozřejmě vyhrávat po poločase 1:0 se skvělým výkonem trochu člověku pozmění názor.

Shrnutí celé akce je velmi lehké, maximání klobouček všem SKS fans a hlavně klobouk dolů před Tribunou Sever! Pochod jeho organizace, trasa a fandění nemělo chybu. Škoda, že nebylo povoleno choreo ale to se dá čekat, že….

Stav tipovačky AREA 114 pouze přidal jeden bod pro Leoneiga. Tabulka je v aktualizovaném článku ZDE. Fotky a video je níže.

Nějaké fotky jsou níže a časem bude přidáno i video o délce více než 25 minut 🙂

PS: původní příspěvek byl o dost delší, zejména byl obohacen o části týkající se A.C.A.B. ale nechám to až na video 🙂

twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..