Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Slávistický podzim z pohledu Thorklaera

Thorklaer 0
twitterredditpinterestby feather

Přišel konec roku a s ním i čas bilancování. Jaký že tedy byl podzim z pohledu fanouška SK Slavia Praha?

V průběhu podzimu jsem konečně po letech lavírování rozhodl vstoupit do Odboru přátel a odbočka AREA 114 byla jasná volba. AREA 114 je parta fajn lidí, kteří myslí na Slavii ve dne v noci a vždy je rád vidím. Takže jsem se po vstupu pana Pavouka @quelhar konečně rozhoupal i já stát se členem a jsem za to rád. Velmi kladně vnímám pravidelné měsíční AREA pivo, kam občas dorazí i VIP hosté jako Ondra Zlámal, nebo Alanor. Z hlediska doprovodných aktivit byl podzim velmi bohatý, zúčastnil jsem se Slávistické vycházky či dvou Univerzit Slavia. Při každé účasti jsem se dozvěděl něco nového o historii Slavie, jaké významné osobnosti v klubu působily, nebo mu fandily. Doufám, že i v roce 2016 se budou podobné akce četně konat a AREA 114 se bude účastnit.

A jak hodnotím podzim ryze po stránce fotbalové?

Začátek sezóny byl tradiční. Nový trenér, nová koncepce, málo peněz a tím pádem málo posil. Do toho začaly prosakovat na veřejnost první informace o insolvenci, takže vyhlídky spíše pochmurné. Výsledkově začal podzim zhruba dle očekávání a korunovala ho již obligátní prohra v Brně po hrozném výkonu.

Pak se ale začala slávistická mašina rozjíždět, přišly cenné výsledky včetně výhry ve Zlíně, kde nemálo favoritů ztratilo body. Zářil samozřejmě kanonýr Milan Škoda, který vyslal všem jasný vzkaz, že předchozí sezóna nebyla náhoda a hodlá i nadále útočit na korunu krále střelců.

Jako absolutní zázrak a blesk z čistého nebe pak vnímám změnu majitele SK Slavia Praha. Pro mě i ostatní slávisty to byla fantastická, skoro až neuvěřitelná zpráva, která přišla příslovečně za pět minut dvanáct. Nebýt pana Šimáněho a čínských investorů, Slavia by v insolvenci padla na úplné dno. A nebyla by to nějaká „očista“, jak si spoustu naivních fanoušků myslelo. Byl by to konec. Věci se ale vydaly zcela jiným směrem, noví majitelé se pevně chopili kormidla, klub opustily komické postavy jako Adam Řebíček a nastoupili skuteční odborníci. Slavia splatila i dluhy z opravdu dávné minulosti, hráčům začaly chodit výplaty a nálada v klubu i mezi fanoušky se oproti začátku sezóny otočila o 180 stupňů do vidin zcela růžové budoucnosti.

Zápasem podzimu bylo jistě pro všechny slávisty včetně mě derby proti odvěkému rivalovi z Letné. Derby mělo úplně všechno – výborná návštěva, elektrizující atmosféra, fanatická Tribuna Sever s úžasnou paletou skvělého chorea a jako třešnička na dortu pak těsná výhra po směšné minele Bičíka. Opravdu zážitek být u toho na stadionu.

Možná pak byli slávisti až moc namlsaní, a tak přišla série mizerných výsledků doma proti slabým soupeřům. Ztrát proti Dukle, Olomouci a Bohemce je velká škoda. Hlavně proti Bohemce to chtělo dotlačit ještě jeden gól za záda Zlámala. Výborná návštěva by si to jistě zasloužila. Tyto zápasy nelze hodnotit jinak než zklamání.

O co horší byla ale Slavia doma, o to lepší byla venku. Po mizerném výkonu doma se už už fanoušci chystali na venkovní ztrátu, ale hráči to odmítli a získali další velmi cenné skalpy v podobě bodů z Jablonce, Teplic a Slovácka. Z výsledků na hřištích soupeře jsem nadšený, absolutně nad očekávání.

Slavia tedy zakončila podzim s 26 body na 5. místě, což je vzhledem ke kvalitě a šířce kádru skvělý výsledek a Dušan Uhrin zaslouží absolutorium za to, co s týmem za půlrok dokázal a kam ho herně posunul. Znát je především výrazné zlepšení hry v obraně. Takže za mě – díky, trenére, jen tak dál! Podzim tedy hodnotím jako velmi úspěšný a už se můžeme těšit na jaro. Slavia jistě přes zimu posílí a bude bojovat o poháry. Dle novin má člověk pocit, že se Slavia zajímá snad o každého, kdo umí kopnout do míče. Osobně věřím, že se přestupová politika bude dělat s citem a rozumem, dorazí jen skutečné posily a kabina si dobře sedne.

twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..