Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Slávistický podzim naděje

flanderks 0
twitterredditpinterestby feather

Stejně jako ostatní členové Area 114 (až na výjimky) musím hodnotit slávistický podzim více méně pozitivně.

Z hlediska fanouškovského cítím, i díky napojení na lumpentwitter a lumpentelegram, mobilizaci slávistického národa, sepjetí fanoušků s klubem. Tento aspekt se výrazně projevil při akci „NE Horníkovi“ a postupoval dále fanzonou před derby a dalšími doprovodnými akcemi organizovanými novým vedením. Osobně angažovanost fanoušků a obráceně kladný vztah klubu k příznivcům a naslouchání jejich názorům chápu jako fundament fungování klubu. Velmi mě těší, že se Slavia po změně vedení (snad) vydá tímto směrem a těším se na další pokroky, neboť upřímně, i přes obrovskou fanouškovskou základnu má Slavia v tomto směru na čem pracovat. Tribunu sever, která vytváří fantastickou atmosféru, již beru jako etalon podpory týmu a klubu, a jsem pyšný na to, že Slavia má takto zapálené fanoušky, kteří pro klub dýchají. Dovolím si dokonce tvrdit, že takoví fanoušci znamenají pro klub více než miliony od bohatého investora.

Za nejvýraznější událost podzimu beru změnu majitele, která byla dlouhou dobu vzývána, nicméně přišla až za pět minut dvanáct. Netřeba opakovat, že éra Aleše Řebíčka započala velkými plány, ale nepromyšlené až hloupé kroky, angažování pseudohvězd a diletantské vedení znamenalo málem zánik námi milovaného klubu, svíraného od konce léta insolvenční mrkví. Osoba Jiřího Šimáněho je pro mne v tuto chvíli nejsvětlejším bodem, neboť z jeho vystoupení čiší pokora, to, že mu na klubu záleží a zároveň je s ohledem na své nesporné podnikatelské úspěchy garantem toho, že se Slavia nevydá cestou zbytečných a nepromyšlených investic, ale že vývoj bude postupný ve smyslu příznačného hesla průměr nestačí.

Z hlediska sportovního, nemám co do výsledků hráčům ani realizačnímu týmu co vytknout. Naopak musím před tím co dokázali smeknout. Popravdě průměrný kádr, z něhož vyčnívá král Milan, lídr Latka a po fotbalové stránce Levan, jsem osobně očekával v lepším případě v klidném středu tabulky. Atakování pohárových pozic a zejména hra týmu při venkovních zápasech, kdy je jasně vidět, že tým ví, co má hrát, a dokáže to během zápasu aplikovat, mě potěšila. Upřímně, nebyl jsem úplně nadšen z příchodu Dušana Uhrina mladšího, ale zpětně hodnotím jeho příchod pozitivně. Dokončil práci Míry Beránka a kádr očistil, hru postavil na pevné defenzivě, která se pod ním obrovsky zvedla. Nyní jej však čeká neméně důležitý úkol, a to vštípit týmu po doplnění o kreativní hráče pro Slavii typickou kombinační hru, kterou dokáže přehrát srovnatelné a méně kvalitní soupeře. Přece jen dosažení herní kvality například Plzně v následující půl sezoně neočekávám.

Inu podzim 2015 byl pro slávisty nadějí a věřím, že jaro bude dalším krokem ke splnění slávistických snů. Já bych si totiž znovu přál zažít se Slávií takové okamžiky, jako byl první zápas v novém Edenu a oslavy titulu. Třeba evropské poháry letos v létě.

twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..