Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Slávistické sociální sítě

David Ocetník 6
twitterredditpinterestby feather

Začal jsem psát článek pro web Odboru přátel s názvem “Sociální sítě Odboru přátel a jeho odboček” a když jsem to dopsal, zjistil jsem, že to je článek “Slávistické sociální sítě” a to už se na web OP tolik nehodí 🙂 Tak ho pro vás zveřejňuji na našem webu a114.cz, přeci ho nevyhodím, že jo 🙂

Sociální sítě jsou fenoménem dnešní doby. Pro někoho je to fenomén dobrý a pro někoho samozřejmě nikoli. Je potřeba ale říct, že sociální sítě zasáhly skoro každého z nás. Nejvýraznější sociální sítí je určitě Facebook, který následuje Twitter. Ač má Facebook výrazně více uživatelů než jakákoliv jiná síť, pro slávistického fanouška je twitter velmi důležitý a to díky předsedovi představenstva SK Slavia Praha a zástupci většinového majitele společnosti CEFC v jedné osobě, Jaroslava Tvrdíka. Díky jeho zprávám na twitteru (tweety) zažil Twitter velký příval slávistických fanoušků.

Pro neznalé, můžeme tyto dvě sítě rozlišit zejména způsobem jak přispívat. Twitter byl až donedávna omezen počtem znaků v jednom příspěvku na 140, nyní je tento počet znaků rozšířen na 280. K tweetu šel dříve přidat pouze jeden obrázek, nyní jsou to již 4 obrázky. Facebook v tomto omezen není a příspěvek může být extrémně dlouhý s prakticky neomezeným počtem fotografií.
Samostatnou kapitolou je sociální síť Instagram, která je primárně cílena na zveřejňování fotografií. Dnes je tam možné nahrávat i videa a velmi oblíbené jsou tzv. instastories. Jedná se krátká videa nebo několik fotografií, které se po 24 hodinách smažou. Instagram je velmi oblíbený mezi slávistickými hráči.

Ale dost popisných informací. Tento článek je napsán hlavně proto, abyste vy, čtenáři, měli alespoň základní seznam uživatelů či účtů na sociálních sítích, které můžete sledovat. Pokud jde o osoby, neuvádím jejich soukromé profily na facebooku. Většina uživatelů twitteru ví, že je někdo bude sledovat, kdežto na facebooku si každý více hlídá své soukromí.

Odbor přátel

Odbor přátel má několik různých stránek na facebooku. Hlavní je samozřejmě Odbor přátel, zde se zobrazují všechny články z webu ale i jiné příspěvky, které jsou svou formou buď aktuální nebo něčím zajímavé. Druhou důležitou stránkou je Univerzita Slavia. Zde se zase dozvíte o tématech spadajících do Univerzity, jako například zajímavosti o legendách a hráčích, jejich statistikách nebo jejich životech. Prostě samé historické zajímavosti. Určitě je potřeba zmínit stránku DFC Prag . Jedná se jeden z nejstarších klubů u nás. Klub byl tvořen zejména židovskými Němci a v době kdy se Slavia se Spartou nepotkávaly na hřišti, byly zápasy mezi Slavií a DFC vyhledávány širokým fanouškovským spektrem. Historická sekce Odboru přátel založila tuto stránku, protože v historických análech nalezla mnoho věcí, které se DFC týkaly. Nyní je DFC znovu obnoveno a první zápas, který tento klub sehrál po znovuobnovení, nebyl s nikým jiným než s týmem Odboru přátel. Zatím mají v regulérní soutěži přihlášen dorostenecký tým a spolupracují převážně s německými školami v Praze. Nejen my jim fandíme v jejich konáních.

Na Twitteru má Odbor přátel svůj oficiální účet na kterém se objevují příspěvky jak z webu OP, tak z facebookových stránek OP a Univerzity Slavia. https://www.twitter.com/odborpratel
Instagram Odboru přátel byl založen teprve nedávno https://www.instagram.com/odborpratel/

Výbor Odboru přátel

Aktuální výbor Odboru přátel má většinou jak své soukromé profily na facebooku tak i na twitteru. Seznam nejen twitterových účtů je Michael Janáček, David Ocetník TW * INSTA * FCB, Vlajkonoš, Miroslav Pomikal, Libor Jonáš. Z kontrolní komise je na twitteru Jiří Krula.

Odbočky Odboru přátel (abecedně)

AREA 114 facebook | twitter | instagram, Kardašova Řečice facebook, Rožďalovice facebook, Spořilov facebook, Strakonice facebook | twitter, Tribuna Sever facebook | twitter, Trutnov Červenobílé Krkonoše a Slavia Fans Krkonoše, Veleň facebook, Žatecko facebook.

SK Slavia Praha

I ve vedení SK Slavia Praha je několik aktivních uživatelů sociálních sítí. Především musíme zmínit členy představenstva Jaroslava Tvrdíka, Tomáše Syrovátku a Tomáše Bůzka. Dále určitě stojí za to sledovat Janu Kaufnerovou jak na jejím osobním profilu tak i na profilu tzv. supporter liaison officera. Ten poskytuje podporu fanouškům před zápasy nejen domácími ale hlavně venkovními, jak v lize tak v rámci Evropy. Na Twitteru jsou také bývalý tiskový mluvčí a nyní generální sekretář SKS Jiří Vrba a současný tiskový mluvčí Michal Býček. V marketingu Slavie pracuje například Martin Benda. Mládežnický účet SK Slavia Praha spravuje Petr Klimčák

Oficiální účty klubu jsou

Facebook * Twitter * Instagram * Youtube

Hráči SK Slavia Praha

Hráči používají zejména instagram, zde je seznam účtů aktuálních hráčů SKS na instagramu.

Přemysl Kovář – Jan Laštůvka – Martin Otáhal – Ondřej Kolář 

Jan Bořil * Simon Deli * Michal Frydrych – Jakub Jugas – Lukáš Pokorný – Eduard Sobol  – Ondřej Kúdela

Pavel Bucha – Danny – Jakub Hromada – Josef Hušbauer – Ruslan Mingazov – Michael Ngadeu Ngadjui – Tomáš Souček – Miroslav Stoch – Jan Sýkora – Jaromír Zmrhal  u Jaromíra Zmrhala je potřeba ještě zmínit účet na twitteru Je Zmrhal v Repre? 

Muris Mešanovič Tomáš Necid – Milan Škoda – Mick Van Buren – Stanislav Tecl

Ostatní

Určitě je potřeba zmínit Slávistické noviny. Jejich facebookový účet  spravuje zejména Alanor a twitterový zase quelhar, který má i svůj soukromý účet na twitteru. Z dalších médií mohu doporučit stránku SlaviaFans, která se snaží hlavně sdružovat různé informace z různých kanálů a občas přijde i se svým vlastním obsahem. Facebook, Twitter  a Instagram. Zajímavým účtem na twitteru je Slavia Znovu 2007, kterou obhospodařuje Ondřej Zlámal, bývalý tiskový mluvčí Slavie a nyní nejen novinář pracující mimo jiné i pro UEFA, ve spolupráci s quelharem. Tento účet vám připomene zajímavé události ze Slavie, které se staly na den přesně před deseti lety.

Co se týče ostatních stránek nebo spíše skupin na facebooku, jedná se většinou o fanouškovské aktivity, které nepřinášejí nic nového a většinou jen přebírají informace z jiných účtů nebo webů, bez ohledu na to jestli je to pravda či ne. Běžné je, že tyto stránky s neznámými autory velmi rády občas používají dezinformace či bulvární zprávy tak, aby se o nich psalo. Určitě je potřeba jakýkoliv neoficiální zdroj informací brát s rezervou a vyčkat buď na oficiální vyjádření klubu nebo sledovat účty, které jsou již ověřené co se kvality informací týče.

Pár dalších zajímavých přidám už bez popisu.

1. Subhuman 
2. Pan Lama 
3. Kateřina Krobová Twitter Instagram
4. Bobo_Vender 
5. Woltaire 
6. Michal Petřík Twitter Instagram

Toto je pro mě úplný základ, ale pokud jsem na některé zajímavé účty zapomněl a myslíte, že by zde neměly chybět, napište mi do komentářů, rád to doplním. Zároveň se omlouvám všem co zde mají být a já je neuvedl.

David Ocetník

twitterredditpinterestby feather
 1. Slavista Slavista

  V čem je zajímavý Subhuman, Pan Lama, Kateřina Krobová, Bobo_Vender, Woltaire, Michal Petřík?

 2. David Ocetník David Ocetník

  protože to jsou lidi, kteří mají mnoho společného se Slavií. Stačí je chvíli sledovat 🙂

  • Slavista Slavista

   Kačenka Krobová to dotáhla až do tištěného Blesku, takže ji uznávám, ale co takový Sumhuman nebo Pan Lama?

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..