Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Sešívaná podzimní houpačka

leoneig 1
twitterredditpinterestby feather

Od této sezony jsem stejně jako od těch minulých sezon neměl vysoká očekávání. Pokolikáté už přišel nový trenér, kádr se v podstatě neměnil a do toho žádné změny zevnitř klubu. Následoval nápad s angažováním Ivana Horníka. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale chtít přivést do klubu pana Horníka, to nevěstilo nic dobrého. Naštěstí k tomuto především díky mobilizaci fanoušků nedošlo. Po sportovní stránce se mnoho čekat nedalo. Přišel řekl bych ne úplně oblíbený trenér Dušan Uhrin mladší, do toho problémy s insolvencí, nevypadalo to dobře.

Jenže nemožné se stalo skutečností, zanedlouho klub koupil pan Šimáně a do klubu vstoupilo prostřednictvím pana Tvrdíka čínské CEFC. Od té doby to začalo jít s klubem nahoru a to se projevilo i na hřišti. Slavia začala vyhrávat i nad soupeři, které již léta neporazila a na její hru bylo často opět radost pohledět. Bodový zisk je až neuvěřitelný a věřím, že když klub bude s rozvahou doplňovat kádr, můžeme naprosto reálně mířit do pohárové Evropy.

Na tomto místě bych rád poděkoval trenérovi Beránkovi, který začal s ozdravením kádru, nastartoval Milana Škodu do životní formy a trenérovi Uhrinovi za pokračování v nastaveném trendu včetně zabudovávání mladých hráčů do týmu. Z mého pohledu je obdivuhodné, že šel do klubu, který byl v rozkladu a o to více mu teď přeji, aby byl spojen s věřme novodobým vzestupem Slavie. Když se Slavii podaří stabilizovat management, nenechat se ovlivňovat různými „novými kamarády“, kteří ještě před půlrokem před naším vedením zavírali dveře, tak věřím, že se může povést něco velkého.

Co se naší odbočky týče, její vznik byl počinem pěti kamarádů z různých koutů republiky. Je pro mě dosti překvapivé, jak rychle se rozrostla. Máme za sebou ať už jako účastníci, či pořádající, pěkné akce, výlety, soutěže a lekce univerzity Slavie. Ale o naší odbočku zde vůbec nejde, jde o to, aby se slávisté potkávali, aby se spolu bavili a aby poznávali její historii a hodnoty, bez kterých by nebyla tím klubem, kterým je. Motto Barcelony „mas que un club“ znamenající „více, než klub“ je pro ně to správné označení. Fanoušci, to je naše ohromná deviza a byl bych rád, aby do budoucna byli do dění v klubu trochu více zataženi.

twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..