Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

S Jaroslavem na pivu

David Ocetník 8
twitterredditpinterestby feather

All Photos - 34 z 51Nikdy se mi nepsal článek tak těžko. Je to zhruba 24 hodin od jednoho překrásného a pohodového večera, ti co mě znají ví, že hlavně potřebuji určitou pohodu a nadhled. V rámci toho večera musím říct, že bylo obojího dostatek. Zkusím to vzít popořadě…

Kontakt

Naše odbočka Odboru přátel funguje již nějaký čas a vzhledem k rozšíření počtu členů jsme se na podzim 2015 začali scházet pravidelně jednou měsíčně. Přemýšlel jsem, koho bych pozval na prosincové pivo, a napadla mě celkem šílená myšlenka, že zkusím pozvat Jaroslava Tvrdíka. Asi není třeba to déle rozepisovat, na prosincové pivo to vzhledem k jeho pracovnímu vytížení nevyšlo s příslibem, že možná po Novém roce. Pro mě to upřímně celé skončilo, vím, že na něj čekají jiné osoby, nejvíce asi z oblasti byznysu nebo třeba novináři, již jsem nám nedával naději. Najednou 31.12.2015 se mi pan Tvrdík ozval sám a ptal se kdy, že máme v lednu zase akci… Pak to již bylo rychlé, během několika minut jsme se dohodli na datu.

Organizace

Upřímně, zorganizovat takovou akci je závazek. Musíte pozvat lidi, kterých ale nesmí být moc, musíte si připravit nějakou řeč, aby nevznikly trapné chvilky ticha, zvolit prostor a hlavně vydržet s nervy. Obeslal jsem tedy pomocí našeho komunikačního kanálu Telegram většinu členů s žádostí o maximální diskrétnost a závazné přihlášky. Bohužel se nedostalo na naše přátele mimo odbočku a ani na některé členy. Moc se jim za to omlouvám, ale opravdu to jinak nešlo. Setkání se naopak zúčastnili předseda Odboru přátel Martin Krob a sekretář Petr Vršecký. Když pak dva dny před konáním akce všem rozešlete informaci o změně místa konání, musíte počítat s tím, že páteční odpolední telefonát „Platí dneska tedy U Brejšků?“ rozhodně přijde.

Úvod

Pan Tvrdík a dále si dovolím s omluvou psát pouze Jaroslav, přišel přesně na čas. Přišel v doprovodu Tomáše Syrovátky, člena představenstva SK Slavia Praha, a Tomáše Buzka, nového člena dozorčí rady SK Slavia Praha. Tomáš Buzek je viceprezident CEFC Europe pro marketing a vnější vztahy a rozhodně se jedná o příjemného sympaťáka. Po úvodu, kdy jsem představil Jaroslava a uvedl několik základních faktů vytáhlých z Wikipedie, jsem popsal i činnost Odboru přátel a naší odbočky.

Dotazy

Šural

První dotaz musel být jasný: „Šural“. Zhruba hodinu před touto akcí se totiž do světa dostala informace, že očekávaná posila Slavie Josef Šural vlastně posilou není a podepíše smlouvu ve Spartě. Reálně nikdo asi Šurala ani nepotřebuje a každý cítí, že se takový hráč ani nevyplatí, nicméně on měl být pro Slavii třešničkou na dortu přestupního období. Jaroslav vyslovil lítost nad tím, že i když vše nasvědčovalo, že v pátek bude Šural podepsán, nestalo se tak. Je to obrovské ponaučení do budoucna, ale my jako fanoušci jsem vyjádřili náš názor, že hráče jako je Šural za takových podmínek Slavia zase tolik nepotřebuje.

Tréninkové zázemí a koncepce mládeže

Jedna z nejpřekvapivějších věcí. Netušili jsme, že Slavia je až v takové fázi, jaké je. Všichni asi ví, že ve středu proběhlo na Slavii představení nové koncepce mládeže. Celá koncepce měla údajně detailní rozbor jednotlivých mládežnických kategorií v současné Slavii a výhled do budoucnosti. Slavia má hotový projekt nového tréninkové centra s velkým zázemím, které by mělo patřit k absolutní špičce v České republice. Tento projekt je díky příznivým okolnostem ve velmi pokročilé fázi. Za to, co jsme slyšeli, dáváme rozhodně palce nahoru, protože mládež je základem. Určitě se máme na co těšit. Jaroslav přislíbil, že by v blízkém období tento projekt měl být představen i širšímu plénu slávistických fanoušků. Už se těšíme na další detaily. V souvislosti s tímto tématem byl několikrát vyzdvižen přínos Jiřího Plíška.

Další posily

V jednání je Dušan Švento a Jaroslav Mihalík. Což jsou známá jména a byla již vyslovena. Samozřejmě tím, že Šural nedorazí, nabral příchod Dušana Šventa ještě vyšší prioritu. Otázkou je, jestli se sportovní rada neshodne ještě na nějakém dalším jménu, ale nyní je brzo předjímat, přestupní období končí až za polovinou února.

Stadion a síň slávy

Je identifikován opravdový majitel, ale neměli jsme to štěstí se dozvědět jeho jméno. Nicméně jednání probíhají každý týden a Jaroslav vyjádřil, že snad je vše na dobré cestě. Nicméně je potřeba ještě nějaký čas a doufat. Osobně jsem v tomto bodě upozornil na osobu arch. Kotíka, který stadión projektoval. Stadion se dostavěl v jiném vzhledu než byl projektován a mnoho věcí ani nebylo doděláno tak jak mělo. Navíc údajně arch. Kotík nedostal veškeré finance za svoji práci a bohužel trochu zanevřel na Slavii. Bylo by hezké a správné panu architektovi umožnit nějakou satisfakci. Také jsem zmínil bývalé kino EDEN, kde by mohlo být muzeum/síň slávy. Prioritou majitelů je v tuto chvíli vyřešit vztahy na stadionu a umístit síň tam. Prostory tam jsou a je zájem, aby stadion žil nejen při zápasech ale každý den.

Vajglové

jak jistě víte, docela často používáme slovo „vajgl“ u lidí, kteří nejsou dle nás morálně úplně v pořádku. Je to samozřejmě jistá nadsázka. Jaroslav Tvrdík vyjádřil podporu, že by do Slavie neměli lidé takového typu dostat, naposledy to byla osoba Tomáše Pekharta.

Ostatní

v diskuzi jsme se také bavili o nové hymně, filmu o Bicanovi, aplikacemi pro web, o novém webu, Slavia TV a dalších. Například Slavia TV je jednou z priorit, takže se máme na co těšit!


Jsme na konci. Co na to říct… Jaroslav Tvrdík s námi strávil více než pět hodin povídáním ve velmi uvolněné atmosféře. Přidal několik povedených historek a nebál se odpovědět na jakýkoliv dotaz. Zásadní například pro mě bylo pochopení financí. My se hrozíme u každého vyřčeného milionu ale například čínští majitele CEFC jsou v rámci těchto částek poměrně shovívaví, protože pro ně celá Slavia neznamená ani procento částek, ve kterých se řádově pohybují. Oni chtějí úspěšný klub a chtějí se dobře prezentovat. Zatím to vypadá, že konečně Slavia má majitele s dlouhodobou vizí a dostatečným finančním zázemím. Naše nadšení je nyní opravdu neskutečné.

Jaký jiný majitel, protože pana Jaroslava Tvrdíka, jako zástupce majitele takto musíme brát, by si udělal tolik času a prostoru na nás fanoušky? Bylo řečeno mnoho, mnohé si již nepamatuji a mnohé se nesmí dostat ven. My tleskáme a tušíme, že toto setkání nebylo poslední…

Abych splnil ještě určitou oznamovací povinnost, trochu jsem vyčinil, že nebyl dotažen přestup Greguše do Slavie a já díky tomu prohrál 8 piv (Plzní). Na základě toho Jaroslav navrhl sázku, která byla následně ještě rozšířena o jednu další. Všichni jsme si tipli výsledek zápasu Slavia – Brno a poté zápasu ČR – Španělsko. Každá z těchto sázek je o 8 piv 🙂

Jméno SKS – BRNO ČR – Španělsko
 Jaroslav Tvrdík  3:0 0:2
 Petr Vršecký  2:0 2:2
Petr Klimčák  4:1 1:1
 Michal Petřík  3:1 1:3
 Matěj Hahn  4:0 1:3
 Ondřej Fátor  2:1 0:0
 Petr Korbel  2:0 2:1
 Tomáš Syrovátka  3:1 0:3
 Milan Cholt  1:1 1:0
 Jakub Hošek  4:0 3:0
 Marek Papež  3:0 1:3
 Jiří Havlíček  4:0 0:0
 David Ocetník  3:1 0:2

twitterredditpinterestby feather
  1. Vavřina Vavřina

    Šural by se nám sakra hodil, tak tady nepiš kraviny. Sparta nám v tomhle opět dala těžce na prdel a Jaroslav by příště měl raději mlčet, než vyhlašovat dopředu informace, jako že Pepa podepíše u nás. Akorát jsme zase všem sparťanům pro smích!!!

    • 1000 lidí, 1000 názorů. Článek jsem psal já a píšu svůj názor, nebo něco co bylo řečeno. Oficiální stanovisko je jaké je.

  2. krokoslav krokoslav

    teprve čas to ukáže ale věřím,že to zvládneme i bez Šurala

  3. Ahoj chlapi,díky za to,že pracujete s takovou radostí pro slávistická srdce,které jsou plné strachu co bude,pro to díky a držte se stále pohromadě a p Tvrdíkovi díky díky,slávie je věčná Jindřich Jindřich.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..