Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Představení členů AREA 114

David Ocetník 0
twitterredditpinterestby feather

Při pohledu na aktuální seznam odboček Odboru přátel lze vidět dvě věci. První, že jsou aktivní nejen ty tradiční, ale i nově vzniklé odbočky. Druhá, že se blížíme k milníku 100 odboček! Ten kdo se aspoň trochu pohybuje okolo slávistického dění a pozoruje zpovzdálí život na odbočkách, ví, že odbočka dostává slávistického fanouška mnohem dál, než je příchod na stadion a sledování zápasu.

Mnoho odboček má svoji tradiční akci: mariáš, turnaj v malé kopané, kuželky, bowling nebo třeba kulečník. Dále tu máme odbočky, jenž jsou v menších městech nebo obcích a významně přesahují ze slávistického sportu až do života příslušné obce. Podívejte se třeba na Brandýs nad Orlicí, Rožďalovice, nebo znovuzrozené Strakonice, Kolín, Veleň.

Naše odbočka AREA 114 nemá dlouhou historii, ani vliv na život v obci. Vznikla v odbobí neslavné slávistické doby temna, avšak členové se okolo Slavie pohybují mnohem déle, nejen na zápasech, ale i dalších akcích. Nyní se AREA 114 účastní fotbalových turnajů, setkání slávistů, debaty s vedením klubu a dalších událostí. Členové se pravidelně schází u piva či vína jednou měsíčně a občas na setkání zavítá i host z prostředí Slavie či fotbalu.

Že jsme odbočka opravdu různorodá lze ukázat v mnoha ohledech. Nejstaršímu členovi je 72 let a nejmladšímu 5. Členy jsou pracující i studující. V názorech na politiku, filmy, sestavy, přestupy či výkony fotbalistů se mnohdy neshodneme, ale všechny nás pojí jedna láska a tou je Slavie. Rozhodl jsem se, že Vám některé členy přiblížím v medailoncích na našem webu.

Šťastný Nový rok přeje

David Ocetník
Předseda odbočky AREA 114

twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..