Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Představení členů A114: Zdeněk Domáček, KolumbusSKS, Thorklaer a Scavatore

David Ocetník 0
twitterredditpinterestby feather

Trochu urychlíme představování, protože se nám dostalo odpovšdí více než jsme předpokládali. Nyní zveřejníme odpovědi rovnou 4 našich členů. První je KolumbusSKS, druhým Zdeněk Domáček, třetí Thorklaer a čtvrtým je Franta řečený Scavatore. Věkove jsou si naši chlapci hodně podobní je KolumbusSKS je starším. Zatímco Kolumbus je jediným otcem ve zmíněné čtveřici, ostatní jsou zatím svobodní a většinou i zadaní (aktuálně). Thorklaer je častým hostem podcastu Slavistických novin „Mezi námi fanoušky“ a pracovníkem v nějakém chemické vývoji nebo co, Zdeněk občas píše pro web slaviafans.com má nasatrosti například projekt tymuj.cz a Scavatore je zapáleným vyznavačem Kettlebellu, věčným studentem MatFyzu a nějakého herectví :-).   Snad jsem to u nic nespletl.

 1. Kdy jsi začal fandit Slavii a kdo tě ke Slavii přivedl?
  1. Zdeněk Domáček: Slavii jsem začal fandit asi v 10 letech a přivedl mě k tomu děda, sám zarytý slávista. Nejdříve jsem jako úplně malý ze vzdoru fandil Spartě, pak jsem ale postupně červenobílým barvám propadl. 
  2. KolumbusSKS: 6 let deda
  3. Thorklaer: Slavii fandíme s bráchou od mala. V rodině jsme moc fanoušků fotbalu natož Slavie neměli. Ale se Slavii to byla láska na první pohled. Většina dětí ve škole fandila Spartě, ale naše malá skupinka slávistů byla o to zápálenější a jednotnější.
  4. Czejkhovicz: Tahle čest náleží nejspíš spoluhráčům a především trenérům z mého fotbalového mládí v FSC Libuš. Tam byli slávisti takřka všichni. Dodnes si pamatuji, jak jsme se na tréninku na takové malé přenosné televizi společně dívali na památné derby s výsledkem 4:4. Vždycky, když jsme byli zrovna na střídačce (hráli jsme nějakou hru), tak jsme běželi k televizi a zjišťovali kolik to je, než nás podobně nervózní trenér zas poslal zpět na hřiště.
 2. Jaký je tvůj největší zážitek spojený se Slavií?
  1. Zdeněk Domáček: Byl jsem na novém stadionu v Edenu na zápase s Jabloncem a oslavě prvního titulu, který jsem jako fanda zažil.
  2. KolumbusSKS: 1.titul s jarolimem
  3. Thorklaer: Nejsem až takový pamětník, ale těch zážitků je spousta. První zápas na Strahově, pochody na derby, tituly, letošní titul. Ten jsem si užil moc, asi i pro to, že jsem si ho víc vážil po letech bídy. Ale nejvíc je stále postup přes Ajax. Z obrázků Standy Vlčka mi i po tolika letech mrazí. Obrovská euforie. A pro ten fotbal milujeme, ne?
  4. Czejkhovicz: Ten čirý fanatismus, který mi koluje v žilách kdykoli, když se útočí směrem na Tribunu sever, na které hoří ohně, kouří dýmovnice a zpívají se chorály. To se pak neznám. Historicky pak je to můj první zápas, který jsem viděl naživo. Tedy zápas s Anderlechtem v neúspěšné kvalifikaci do LM na Strahově. Rozskákané autobusy, neurčitý hluk stadionu, když jste k němu šli a pak samotná atmosféra uvnitř, to všechno mě absolutně pohltilo.
 3. Jaký je tvůj nejhorší zážitek spojený se Slavií?
  1. Zdeněk Domáček: Zápas sTeplicemi, který skončil naší porážkou 0-7, ten pocit bezmoci na tribuně byl nejhorší, jaký mám se Slavií spojený.
  2. KolumbusSKS: Prohra na Letné o 4 góly v 80. Letech
  3. Thorklaer: Roky bídy. Výkon v Ostravě, kde jsme se prakticky nezmohli na to uržet se v lize a musely nám pomoct ostatní výsledky. Debakl s Teplicemi.
  4. Czejkhovicz: Zásah PČR na Čechově mostě. Demence.
 4. Jaký gól Slavie by jsi označil jako nejlepší?
  1. Zdeněk Domáček: Jednoznačně únik Stanislava Vlčka přes celé hřiště a gól na 2-1 Ajaxu Amsterdam 
  2. KolumbusSKS: Patrik Berger v Hradci, přímák z půle do šibenice
  3. Thorklaer: Lob Škody ve Zlíně, pumelice Hušbauera na konci prvního poločasu v Tel Avivu
  4. Czejkhovicz: S klidem úplně každý.
 5. Tvůj nejoblíbenější hráč dříve a nyní
  1. Zdeněk Domáček: Dříve Stanislav Vlček Nyní Milan Škoda 
  2. KolumbusSKS: Šmicer a nyní Deli
  3. Thorklaer: Dříve Krajčík a nyní Hušbauer
  4. Czejkhovicz: Vyrostl jsem na bratrech Doškových, Dostálkovi, Pitákovi nebo Bejblovi. Nevím jestli mě zaujali tím jak hráli anebo jsem si je tenkrát prostě pamatoval. Dneska je to Jaroušek Zmrhalů. Absolutně a bez diskuzí. Ten kluk si zaslouží krásný angažmá v nějaké dobré západní lize.
 6. Co říkáš na současný stav Slavie?
  1. Zdeněk Domáček: Jsem spokojený se současným stavem klubu, věřím že i přes občasné klopytnuti jej vedou kompetentní lidé a mají jednoznačný cíl úspěch Slavie
  2. KolumbusSKS: Jindřich Trpišovský, to bude mít těžké, Slavia není Liberec
  3. Thorklaer:  Výsledkově i herně se podzim příliš nepovedl, Slavia se mohla sportovně posunout o hodně dál, což je velká škoda. Věřím, že pod Nezmarem a Trpišovským půjde Slavia opět nahoru. Byť mám jisté pochyby, zda čistě „česko-slovenská cesta“ je řešením ve stavu, kdy český fotbalový rybníček je přebraný a každý lehce nadprůměrný hráč stojí extrémní částky. Rád bych viděl fungující scouting včetně datové analytiky.
  4. Czejkhovicz: Jsem rád, že je konsolidovaný, protože až jednou rýžový mocipán (modří vědí 😉 odejde, tak se Slavia bude lépe prodávat a snad i bez různých podivných kostlivců, kteří by na případného kupce číhali třeba v elektrických rozvodech našeho stadionu.
 7. Jak myslíš, že skončí letošní sezóna?
  1. Zdeněk Domáček: Slavia 2. místo a vítěz MOL CUP
  2. KolumbusSKS: 2 místo
  3. Thorklaer: Vzhledem k podzimu jsou očekávání 2. místo a výhra poháru. Pokud by bylo vidět herní zlepšní a pracování na systému hry, akceptoval bych i horší umístění v lize, byť vzhledem k síle oponentů je skoro rouhání to napsat.
  4. Czejkhovicz: Titul. Věřím vždycky. Obzvlášť když se napiju. Budem druhý, vyhrajeme pohár a tý havěti dáme doma bůra.
 8. Co by jsi přál Slavii do budoucna?
  1. Zdeněk Domáček: Aby zůstala apolitická a nebyla nástrojem zájmů cizích korporací či dokonce států.
  2. KolumbusSKS: Ligu mistrů a Berbr ven!
  3. Thorklaer: Pokračovat v budování synergie mezi kabinou, trenérem a vedením. Vytvoření jednotné vize a koncepce, která se bude držet a doplňovat o zapadající dílky mozaiky. Zlepšení vzhledu a okolí stadionu. Věřím, že úspěchy se už samy dostaví. A na závěr ještě maličkost – neřešit každou ptákovinu v médiích.
  4. Czejkhovicz: Víc členů realizáku nejen u Áčka, ale i u mladejch. Aby každej z nich měl individuální přístup. Aby každýmu jednomu z těch kluků byly odmalička vštípeny hodnoty, co to je Slavia, co to znamená být profi sportovcem a aby o každýho z nich tak bylo postaráno. To bych si fakt moc přál, protože na nich to závisí. A na to potřebujeme kvalitní trenéry, fyzioterapeuty, skauty, ale i třeba muzeum a fanoušky.
 9. Nějaká veselá historka?
  1. Zdeněk Domáček: Nic zvláštního mě nenapadá 
  2. KolumbusSKS: Pes se*e v hospodě
  3. Thorklaer: Nevím, jestli přímo veselá, ale rád se podívám na fotky z prvních oslav titulu vs. letošních oslav titulu. Na obou jsme s bráchou, jen je vtipné sledovat, že hára už jsou dole a nějak jsme zestárli:-) Tak snad podobných fotek do sbírky bude ještě co nejvíc.
  4. Czejkhovicz: Tisíc a jedna pejčovina, kterou někdo na fotbale dělá. Nic z toho prostě není publikovatelný a v normálním stavu by se to nikdy nestalo. Ale tam je možný fakt všechno.
 10. Co by jsi řekl o odbočce AREA 114, které jsi členem.
  1. Zdeněk Domáček: Skupina sympatických lidí s velkým zájmem a přehledem o fotbale a se silným vztahem ke Slavii
  2. KolumbusSKS: Super lidi, jsem rád že sem jejím členem. 
  3. Thorklaer: Kluky u AREA jsem znal ještě v době, kdy jsme nebyl členem a AREA měla jen pět zakládajících členů. Pak jsem též vstoupil, AREA začala růst, díky tomu jsem poznal spousta fajn lidí, se kterými rád pohovořím, protože mají podobné názory nejen na Slavii.
  4. Czejkhovicz: Jsou v ní chytří lidé, kterým Slavia leží na srdci mnohdy víc než vlastní rodina. Nejsou ultras (povětšinou) jsou to ‚normálové‘. Ale jsou dost akční natolik, aby dokázali zařídit velké věci. A já jsem rád, že jsem mezi nimi. Že můžu jít do hospody, na procházku, na stadion a vědět, že tam jsou. Vidět naší vlajku. Jsem upřímně rád, že ty lidi znám.
twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..