Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Johnny Madden Cup 2018 zná svého vítěze

David Ocetník 0
twitterredditpinterestby feather

V sobotu 8. 9. 2018 proběhl druhý ročník turnaje v malé kopané pořádaného naší odbočkou AREA 114. Turnaj nese název po legendárním trenérovi Slavie a předtím hráči Celticu Glasgow Johnnym W. Maddenovi.

Johnny Madden Cup” aneb “O dědkův pohár”

Celkem se turnaje zúčastnilo deset rozličných týmů, převážně ale slávistických fanoušků. Pojďme si alespoň některé představit:

 • Pořádající AREA 114 měla ve hře dva týmy složené ze svých členů a doplněné o své kamarády.
 • Loňský vítěz Fanshop ProSlavisty.cz oproti loňsku údajně trochu posílil a jistě myslel na obhajobu.
 • Taverners FC je tým složený z cizinců žijících v Praze, kteří hrají rekreačně fotbal.
 •  Jemné a solené je týmem, ve kterém hraje člen AREA 114 a účastní se 1. třídy futsalu.
 • FC Mukov je tým z okolí Bíliny a vůbec nevíme, jak se o turnaji dověděli, ale jsme rádi, že se zúčastnili. 
 • Bílý balet dali dohromady na poslední chvíli kluci, kteří ještě před nedávnem hráli za mládež SK Slavie Praha a byl to i nejmladší tým turnaje. Skvělé osvěžení turnaje!
 • FK Drevníky je parta ze středočeské obce Drevníky a nejbližšího okolí, která se teprve před rokem dala dohromady a založila fotbalový klub. Jedná se většinou o starší pány, kteří hrávají přátelská utkání pro zábavu. Několik jejich fotbalistů jsou členové Odboru přátel.
 • DFC Prague je historicky jedním z nejstarších fotbalových klubů u nás (založen 1896). Byl to tým německé menšiny v Praze a tradiční soupeř SK Slavie Praha. Vzhledem k tomu, že se odmítli zapojit do heinleinovského hnutí, byl klub v roce 1939 úředně rozpuštěn. V roce 2016 byl znovu obnoven a nyní se svými mladšími  žáky hrají ligu. 
 • Baroni je týmem pro nás neznámým, který se přihlásil na poslední chvíli, kdy jsme sháněli desátý tým, aby nebyl lichý počet a náš člen Dan Margolius sehnal kamaráda, který tým sestavil.

V 8:30 měl být slavnostní nástup a od 9:00 měly začít první zápasy. Ale jak už to na turnajích bývá, ihned jsem měli časové manko a tak se zápasy rozjely hned jak to bylo možné a úplně bez nástupu.

Všechny týmy se rozdělily do dvou skupin, ve kterých se utkal každý s každým. V hracím čase 12 minut a systémem 4+1. Některé týmy se dostaly do herní krize již po dvou zápasech ve skupině, jiné týmy si udržovali svou kvalitu po celý turnaj. Všichni ale věděli, že to nejdůležitější přijde až o skupinách.

skupina A#skupina B
AREA 114 „A“ – Fanshop 2:301AREA 114 „B“ – Bílý balet 0:1
Taverners FC – Jemné a solené 1:102FK Drevníky – DFC Prague 2:1
AREA 114 „A“ – FC Mukov 2:503AREA 114 „B“ – Baroni 2:2
Fanshop – Jemné a solené 6:504Bílý balet – DFC Prague 2:0
Taverners FC – FC Mukov 5:105FK Drevníky – Baroni 0:3
AREA 114 „A“ – Jemné a solené 0:106AREA 114 „B“ – DFC Prague 2:0
Fanshop – Taverners FC 3:607Bílý balet – FK Drevníky 2:6
Jemné a solené – FC Mukov 4:208DFC Prague – Baroni 2:5
AREA 114 „A“ – Taverners FC 0:309AREA 114 „B“ – FK Drevníky 2:2
Fanshop – FC Mukov 4:610Bílý balet – Baroni 1:6

Skupina A

 1. Taverners FC 10b.
 2. Jemné a Solené 7b.
 3. FC Mukov 6b.
 4. Fanshop 6b.
 5. AREA 114 “A” 0b.

O 3. a 4. místě rozhodl vyšší počet vstřelených gólů.

Skupina B

 1. Baroni 10b.
 2. FK Drevníky 7b.
 3. Bílý balet 6b.
 4. AREA 114 “B” 5b.
 5. DFC Prague 0b.

Nejzajímavějším utkáním z pohledu fanouška byl nejspíše zápas mezi týmy AREA 114 “B” a FK Drevníky, kdy došlo drobně na pěsti a padly v zápase díky tomu dvě červené karty. Nakonec si ale zúčastnění podali ruce a bylo dohodnuto, že trest se neprojeví v dalších utkání.

1. A1/B4 Taverners FC vs AREA 114 “B”, krásné utkání, které skončilo po 12 minutách nerozhodným výsledkem 3:3 a došlo na pokutové kopy. Po několika úspěšných sériích minul hráč FC Taverners branku a AREA 114 “B” stačilo úspěšně pokutový kop proměnit. Břevno a míč letěl ven. Stav se srovnal a ihned v zápětí se trefil hráč Taverners a hráč AREA neproměnil. Pro diváky rozhodně skvělý zážitek. Na penalty 7:6.

2. A2/B3 Jemné a solené vs Bílý balet, po té co chlapci z baletu dostali 2x šest gólů ve skupině se vzchopili a navázali na povedený vstup do turnaje. V zápase byl nejvíce diskutován možný neodpískaný faul, díky němuž Bílý Balet šel do vedení 2:1. Jestli faul byl nebo ne už nikdo nepoví. VAR totiž nebo nasazen. Konečný stav 1:3.

3. B1/A4 Baroni vs Fanshop, jeden z vrcholů turnaje, krásný zápas kdy se do poslední chvíle nevědělo kdo postoupí, zda obhájce loňského prvenství nebo nováček. Nakonec se radovali chlapci z Baronů, když vyhráli 4:3.

4. B2/A3 FK Drevníky vs FC Mukov, i přesto, že Drevníky statečně vzdorovaly, FC Mukov zasluženě vyhrál 1:3

V semifinále se odehráli zápasy Taverners FC proti Mukovu 1:4 a Bílý balet proti Baronům 1:7.

V čestném zápase o 9. místo se utkala AREA 114 “A” s DFC Prague a v zápase rozhodlo dravé mládí a mládenci z AREA 114 “A” zvítězili 3:1.

Poté se pozornost všech upřela pouze na hřiště číslo 1, kde se odehrálo nejprve utkání o 3. místo a následně vrchol turnaje, bitva o místo první.

O třetí místo se utkal Bílý balet a Taverners FC. Za stavu 3:4 pro Taverners se v rámci střídání dostal na hřiště i nejmladší člen týmu (cca 4 roky). Poté se podařilo baletu vyrovnat na 4:4. Utkání se dostalo do penaltovém rozstřelu, které vyhrál Taverners 1:3.

Finále mezi nováčky turnaje FC Mukov a Baroni nabídlo vše co takové utkání má mít. Neustálé přetahování o skóre. Nakonec bylo štěstí více na straně Baronů a tedy po výsledku 3:4 pro ně se stali historicky druhým vítězem turnaje o fousatý pohár.

Celý turnaj ukázal, že se nezúčastnili jen nějací nazdárci, ale každé utkání bylo velmi kvalitní. Nezbývá než poděkovat rozhodčím. Oba vedli utkání kvalitně, což dokazuje i mnoho pochval od jednotlivých týmů. Je potřeba dodat, že turnaj byl po celý den v přátelské atmosféře.

Mnoho lidí se přišlo i jen podívat, takže se až do 15:00 vypily skoro 3 sudy piv Rychtář, jeden sud malinovky a snědlo 20kg klobás.

Mezi návštěvníky jsme mohli vidět lidi třeba z odboček Veleň nebo Spořilov. Přišli i někteří členové výboru Odboru přátel.

Za pořádající spolek AREA 114 chci poděkovat všem účastníkům a návštěvníkům. Jen díky Vám, se již rodí plány na další ročník.

David Ocetník, přededa AREA 114 z.s.

Dovětek:

Necelý týden před turnajem se klasicky všechno začalo hroutit. Zjistil jsem, že lidem v okolí umírají pratetičky a všichni tam musí. Tím se začalo zužovat portfólio lidí, kteří mohou pomoci. Do toho některé týmy ubývaly a přibylo mnoho dalších problémů. Přiznám se, že ve středu, tedy tři dny před turnajem, jsem byl tak na dně, že jsem uvažoval o zrušení turnaje. A byl jsem skálopevně přesvědčen, že třetí ročník nebude. Jen díky @vlajkonos a @subhuman83, kteří okamžitě a nezištně neváhali nabídnout pomoc s čímkoli co bude potřeba se podařilo turnaj uspořádat. Pomohli ač nejsou členové AREA 114 a mohlo by jim to být jedno, za to jim patří velké díky. Proto jsem se rozhodl sepsat níže seznam lidí, bez kterých by turnaj nebyl.

David Ocetník, AREA 114 z.s. 

Velké díky těmto lidem:

 • Slavia: Tomáš Syrovátka, Aleš Stluka, Martin Benda, Kevin Dostál
 • Tribuna Sever: @vlajkonos @subhuman83 a @marisek18
 • Rozhodčí dodala odbočka MSFO: @socratessks a @horis1892 – krásná profesionální práce. Horis navíc v den svých narozenin.
 • AREA 114: @leoneig (díky za každodenní pomoc), Jirka Bartoš, Pavel Vaňkát, Vlado Tančák, Václav Dvořák, Jakub Dvořák, Jiří Havlíček, Kenny, Jiří Souček, Libor Nerad, Michal Petřík, Petr Rýdl
 • Libor Jonáš – díky za káru! Petr Vršecký za týmy, systém a cenné rady.
 • Foto: Michal Petřík a Veru Hejnová
 • Za návštěvu děkujeme nejen Tomčišinovým OP Veleň, Míše s Járou z OP Spořilov, @barboraofotbalu a dalším.
 • Týmům: AREA 114 „A“, AREA 114 „B“, DFC Prague, FK Drevníky, Fanshop ProSlavisty.cz, Taverners FC, Jemné a solené, FC Mukov, Bílý balet, Baroni.
 • Pokud jsem na někoho zapomněl tak se omlouvám a ozvěte se, rád Vás dopíšu.

A samozřejmě děkujeme za dary Slavii, Fanshopu, Liboru Jonášovi a Fortuně!

twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..