Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jirkku bilancuje

jirkku 1
twitterredditpinterestby feather

Členem odbočky OP AREA114 jsem zatím několik měsíců a rád se začínám opět slávisticky „organizovat“. Je dobře, že v Praze vznikla aktivní odbočka, protože kdyby tomu tak nebylo, musel bych jí snad založit, takže díky za ušetřený čas. S lidmi z AREA114 se znám hlavně přes Twitter, ale dnes již s většinou i osobně a to i díky založené tradici měsíčních setkání u piva, kterou jsem pomáhal iniciovat.

Samotné dění a průběh podzimu je stále v živé paměti a výstižně ho popsali moji kolegové pisatelé předchozích článků.  Tedy jen stručně, jsem velmi rád, že konečně došlo ke změně majitelů a můžeme se radostně nadechnout a zvolat: „Hurá, Slavia žije!“ Až s odstupem doby jsem se dozvídal, co vše se mohlo odehrát nebo odehrávat, kdyby pan Šimáně s CEFC SKS nepřevzali. Naštěstí jsem neměl ty hrozivé informace o možném konci Slavie (nebo jsem je spíše odmítal poslouchat), stejně tak absurdní mi přišla zpráva o angažování Ivánka, nyní děkuji všem, kdo se podíleli na tom, že Horník ve Slavii není (on by už stejně mezitím snad nebyl). I nadále se ukazuje, jakou pevnou součástí jsou ve Slavii fandové. Myslím, že není u nás klubu, kde by se na fanoušky takto dalo (ono jich jinde taky až na výjimky moc nemají). Je to pro nás skutečně velké privilegium, kterého si važme a rozumně s ním pracujme.

Co se týče zápasů, navštívil jsem skoro všechny domácí duely. Minusy si dávám za pouze jeden výlet za SKS (do Liberce). Nejdůležitější zápas podzimu jsem bohužel strávil v letadle z Istanbulu (to je tak když Vám dá manželka dárek a vybírá sobecky datum bez ohledu na termínovou listinu) a tak jsem se o vyhraném derby dozvěděl až po přistání a rychlém zaktivování mobilu. No lidi kolem si museli myslet, že mi přišla zpráva o výhře v loterii a manželka mě ještě drze uklidňovala, ať nedělám ostudu… Nicméně samotné utkání jsem si vychutnal následně v TV včetně komentáře Ringo Čecha, který za to dostal hned státní vyznamenání… Škoda jen, že Slavia v dalších domácích zápasech tuto derby euforii ještě více nevyšperkovala. Jinak ale s podzimem spokojenost veliká.

UnknownRád se nechám překvapit, co nám ještě Ježíšek nadělí. Jaká jména se podaří podepsat. Věřím, že si tým sedne, výsledky se dostaví a že nás zejména domácí kanonády, které mi chybí ze všeho nejvíce, dotlačí na pohárovou příčku.

Cíle SKS pro jaro jsou jasné, já si dal ještě další a to jakési mé vlastní slávistické cíle. Více se sžít s AREA114, být aktivní v dění okolo Slavie. Jeden z kroků bych rád udělal již v lednu, kdy mám domluvenou schůzku s jedním členem nejvyššího vedení Slavie, se kterým bych chtěl probrat své ze šuplíku vytažené projekty, které by nyní konečně mohly dostat reálné obrysy. Kdyby se alespoň jedna věc podařila, bylo by to super, a kdybych se na tom i mohl podílet, bylo by to také splnění snu, tedy aktivní práce pro Slavii. A jak dobře víme, doba ve Slavii podobným radostem přeje.

Přeji tedy všem slávistům i Slavii co nejlepší rok 2016.

twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..