Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jihlavský zážitek

nonick 0
twitterredditpinterestby feather

photo_2016-02-21_18-28-01Často se mi povede, že mi práce fotbal zatrhne, předposlední únorový pátek tomu však bylo naopak. Vracel jsem se ze služební cesty z Asie a kvůli zpoždění jsem měl projíždět kolem Jihlavy okolo páté hodiny. Nebylo o čem se rozhodovat, hned jsem věděl, že přibude další zářez na pažbě symbolizující počet navštívených zápasů naší milenky.

V Jihlavě jsem byl poprvé. Navigace mě ke stadionu bez problémů dovedla. Zde již čekala slušná záplava červené a bílé barvy. Malé váhání, zda půjdu na hlavní tribunu nebo do sektoru hostí, rázně utnul další člen Arey114 nosící stejné jméno jako naše mladá hvězdička značky Souček, který plánoval jít do našeho kotlíku. Rozhodnuto, přidal jsem se.

U vchodu už čekala partička těžkooděnců a pořadatelů. Vedle vchodu byl malý obouchaný stáneček s fórovým pletivem v okýnku. Skrz něj mi podala lepá děva lístek za stopadíka. Nu, kvalitní podívaná halt něco stojí. Odbavení probíhalo velmi svižně. Čtyři pořadatelé svižně prohlíželi, pátá je natáčela na kameru, zřejmě reakce na tahanice z Liberce. Sundání šály a rozepnutí bundy v té kose mě vyloženě potěšilo, ale aspoň to bylo rychlé.

photo_2016-02-21_18-27-55

Vyšlápl jsem pár schůdku a otevřelo se přede mnou panorama místního stadionu. Přátelé, to jsem ještě neviděl. Nejvyšší místo tribuny mi připadalo výškově na stejné úrovni jako hrací plocha. A ta dálka. Tady by nepomohl ani Kritonův zoom. Nu co,  jsme v Asii.

Začátek zápasu byl více než dobrý. Z mého pohledu a výhledu, který vůbec nebyl dobrý, mi připadali slávisti aktivnější, předvedli řadu pěkný akcí. Po zahozených šancích Škody a Murise jsem se držel za hlavu a doufal, že nás to nebude mrzet. Že přijdou další šance. Přišly, na rozdíl od gólů. V poločase druhém jsme výkonem zůstali daleko za prvním. Přibylo nepřesností, možná ubylo běhání, nebylo to ono. Po šancích z první půle je bod ztrátou, která mrzí. Tady se vyhrát určitě dalo.

Přesto jsem odjížděl s dobrým pocitem. Viděl jsem další zápas nové Slavie. Nebyl to ještě válec. Byl to váleček. Uvidíme, jestli bude válec už na Baník.

twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..