Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Hausmanova procházka

David Ocetník 0
twitterredditpinterestby feather

Na první říjnový den roku 2016 byla naplánována slávistická akce s názvem „Hausmanova procházka“. My, pravidelní účastníci slávistických procházek a výletů, již o Hausmanovi víme snad vše a tak nás nenechala klidným možnost  prohlédnout si Vilu Olga, kterou Hausman v Jevanech postavil a také možnost navštívit jeho objevený hrob v Kostelci nad Černými lesy. Pomohli jsme Mírovi s propagací a netrpělivě čekali, kolik lidí se  procházky zúčastní.

Sraz byl stanoven na 10:00 v Jevanech. Musím přiznat, že jsem sraz ani zdaleka nestihl a přifařil jsem s rodinou a naloženým Scavatorem do Jevan o pouhých 40 minut později a sraz z nějakého důvodu nestihl. Naštěstí jsme celkem početnou výpravu slávistických bláznů potkali hned vedle jevanského náměstí, kde je již zmíněná Vila Olga.

Míra Pomikal s přítelem Tomášem Donnerem pronesli pár důležitých vět o vile a Dr. Hausmanovi, rozdali jsme si nezbytné placky a materiály a vydali se pěšky do Kostelce. Pardón, tedy vydali se všichni vyjma mě a mé rodiny a rodiny Váňů s M. Dudkem. Scavatore (chudák), ještě vyfasoval našeho psa, teriéra, Jorkšírského aby bylo jasno.

Co se dělo pěší cestou nevím. Já jen vím, že jsem si  s rodinou v Kostelci dal oběd v zájezdním hostinci, prošel si zámek a posadil se v klidu do místní kavárny.  Následně se objevila celá sešívaná výprava a my si užívali krásný slunný den.

Po odpočinku jsme se přesunuli do místního muzea hrnčířství, kde se konala dernisáž výstavy přítele Vlasty Váni s názvem „Klíčové okamžiky“. Po krátkém úvodu od př. Váni se „slova“ ujal Michal Dudek.

Michal Dudek, herec pražského divadla D21, který ztvárnil postavu Iva Knoflíčka v divadelní hře „Knoflíček“. Vtipně uvedl hru a odpovídal na otázky návštěvníků na téma „Knoflíček“. Potom následovalo občerstvení a prohlídka vystavených fotografií.

Celodenní akce byla uzavřena krátkou procházkou k hrobu Jaroslava Hausmana, kde proběhlo položení červenobílého věnce a zapálení mnoha svíček.

Opětovně to byla příjemná akce, plná roztomilých lidiček a už se těšíme na 22. října, kdy proběhnou slávistické dušičky.

Moment, to není konec! Večer ještě hrála ta naše slavná Slavia Praha a vyhrála! Ale to už je na jiný článek…

twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..