Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Do Rakouska na Salzburg

Michal Suchánek 0
twitterredditpinterestby feather

Ahoj slávisti,

rád bych vám nějaký způsobem popsal mojí cestu na přátelské utkání do Rakouska, kam jsem se rozhodl vydat ještě s dalšími třemi fanoušky. Zatím jsou bez politického zařazení, tím myslím, že je to velká příležitost pro místní rybáře 🙂

Asi nikoho nebude zajímat to, jak jsem ráno musel kolegyni v zaměstnání říkat princezno a vařit jí kávu jen proto, abych mohl utéct dříve z práce a vydat se směr Bischofshofen. Zřejmě také nikoho nebude zajímat to, jak probíhala samotná cesta po našich kvalitních silnicích a jakoby dálnicích.

Tyhle nezáživné pasáže tedy přeskočíme, hodiny ukazují něco kolem 16:07 a my jsme v cíli. Tím cílem mám na mysli město Bischofshofen. Jako správní turisté jsme se museli jít podívat na dominantu města. To jsou skokanské můstky nahoře na kopci. No, bylo to tam samý kopec. Tady bych s dovolením zase přeskočil, protože nikoho asi neláká číst zápis z výletu, ale chce se dozvědět co nejvíce informací o naší lásce, o Slavii.

Hodinky ukazují 17:12 a my jsme u městského stadionu. Zaparkovat není problém, míříme tedy k pokladně. Ze srandy si říkáme, kolik tak bude ten vstup, jestli nás tady jako cizince natáhnou. Shodneme se, že by to mohlo být za symbolickou cenu. Mladík u kasy není moc nadšený, že na něho v německy mluvící zemi mluvíme anglicky a možná taky trochu kvůli tomu vyšponoval cenu na 8 euro. Nevšiml jsem si, že by někdo platil podobnou částku. Nechtěli jsme se tedy hádat a platíme. Salzburg je sice několikanásobný mistr Rakouska, ale my si platíme za kvalitu jménem Slavia 🙂 Koupíme nějaké to pivko a míříme na tribunu. Stadion byl moc hezký, nový. Jen ty fronty na pití a jídlo příšerné. Holt přijela Slavia a to každého rakouského fanouška zajímá 🙂

Hráči se protahují a každého, kdo projde kolem nás na střídačku, zdravíme. Jestli nás pozdravila čtvrtina, tak je to moc. Tady jsem pocítil mírné zklamání. Vedle nás usedl Jirka Vrba a Martin Krob. Vedle postával Pepa Jinoch a celý zápas sledoval mobil a telefonoval. Že by nějaká posila?

Sedíme poblíž lavičky náhradníků a slyšíme všechny pokyny směrem k hráčům. Některé však ani nemohu přepsat. Rád bych uvedl, že nejvíce napomínaným hráčem utkání byl Tomáš Jablonský. Na tomto hráči bylo vidět, jak mu napomínání od trenéra vadí a několikrát ho ignoruje. Několikrát něco pokřikoval směrem k náhradníkům, kteří seděli na tribuně. Po ztraceném míči u lajny zakopl balon, za což také nebyl pochválen. Proč byla Tomášova forma v posledních zápasech horší nebo nehrál vůbec, budu vyprávět někdy u piva. Stačí se připomenout. Jen naznačím, že za to zranění nemohlo.

Kamarád a fyzioterapeut v jedné osobě Matěj Šendera nám sdělil, že měl tým ráno dvou hodinový trénink a že jsou všichni vyřízení. Každý den prý hráče masírují do půlnoci a ráno znovu trénink.

Kdo zápas sledoval na youtube, asi ví, jaký byl herní projev. Mihalík se do hry nedostal vůbec. Kenia chodil podle Dušana do prostorů, kde neměl vůbec co dělat. Deli a Ngadeu také nebyli stoprocentní. Za mě byl nejlepším slávistou Berky. Za zmínku stojí to, že Dušan koučuje ve třech světových jazycích. Česky, rusky a anglicky.

Po zápase k nám přišli jako jediní Levan a Ruslan, podali nám ruku a poděkovali za naší podporu.
Jirka Vrba nám s Pepou Jinochem popřáli šťastnou cestu. Zpátky jsme chtěli jet přes Mnichov. Báli jsme se však, že potkáme u dálnice směrem na Plzeň Dominiku Krejčovou nebo nějaké její silikonové kamarádky stojící podél cesty. Kdo to dočetl až sem, má malý bod, ale vlastně se nic moc nedozvěděl. Ale možná to je princip. Necháme si to na nějaké Area pivo nebo sezení, kde je zatím moje účast prachbídná. Takže se tímto omlouvám a slibuji lepší účast.

Výjezdům zdar a Evropě zvlášť!

twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..