Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Debata s Jaroslavem Šilhavým

David Ocetník 0
twitterredditpinterestby feather

Na 10.10.2016 se nám podařilo domluvit debatu s trenérem A týmu, Jaroslavem Šilhavým. Byla to již třetí debata s trenérem SK Slavia Praha. Nejprve s Miroslavem Beránkem, poté s Dušanem Uhrinem a nyní tedy s Jaroslavem Šilhavým. Na náš vkus moc trenérů za krátké období, ale nenaděláme nic.

Příprava na debatu byla složitá, velmi těžce se shání materiály o hráčích/trenérech z období 90 let, a to i přesto, že Jaroslav Šilhavý jako obránce patřil vždy k základním kamenům mužstev, kde hrál, místo v základní sestavě měl vždy jasné. V té době nebyl internet, jak ho známe, proto hledání videozáznamů a fotografií je obtížné. Nakonec příprava dopadla dobře a my se mohli dozvědět řadu zajímavých informací.

This slideshow requires JavaScript.

(prezentace, která nás provázela celý večer)

Trenér přišel přesně v domluvený čas za doprovodu tiskového mluvčího Michala Býčka. J. Šilhavý je přesně takový, jak se říká, sympaťák každým coulem! Asi není třeba chodit dlouho kolem horké kaše a rovnou se dostaňme k tomu, co na setkání zaznělo od dlouholetého člena Odboru přátel a nyní už také trenéra A týmu SK Slavia Praha.

 • Proč zůstala trenérovi v srdci Slavia, když například v Chebu byl delší dobu?
  • Slavia ho vytáhla do velkého fotbalu a zažil zde nejlepší období svého hráčského života.
 • Jak dlouho se rozmýšlel, jestli kývne na nabídku Slavie?
  • Vůbec, sice přemýšlel, že by zkusil zahraniční angažmá, ale když mu volali, zdali by přijal místo trenéra SKS, byl rozhodnut okamžitě.
 • Jak to vypadá s realizačním týmem?
  • svůj realizační tým má daný už dlouho a funguje, není důvod cokoli měnit. Nyní se jedná s původním realizačním týmem ohledně jeho budoucnosti. Například trenéry brankářů máme dva. Do současného týmu Jaroslava Šilhavého se připojil i Radek Černý. Díky tomu si můžou brát na tréninky i brankáře mládežnických týmů. Oba trenéři brankářů se poté shodnou i na volbě jedničky v bráně.
 • Jestli už měl čas, seznámit se s hráči Slavie, kteří jsou na hostování.
  • už má k dispozici seznam a procházel si jej. Část hostujících hráčů by měla určitě dostat šanci v rámci zimní přípravy
 • Už probírali zimní přípravu a zejména možné odchody / příchody z kádru?
  • ano už vzniká seznam případných posil. Nicméně je ještě dost času a není třeba předbíhat událostem. Zároveň už vzniká seznam možných odchodů.
 • Co je za úspěchem současného vzestupu
  • Hlavním cílem trenérského týmu je momentálně, nalít do hráčů sebevědomí. Hráči si musí věřit, aby dotáhli utkání vždy do zdárného konce, i když se nevyvíjí dle jejich představ.
  • Tým je dle jeho názoru souborem vynikajících individualit, ale chybí nějaký tmelící lídr, jako například Martin Latka.
 • Proč si myslí, že ten samý tým se před jeho příchodem neprezentoval stejnými výsledky
  • Určitě je problém v tom, že ne všichni hráči byli k dispozici celou přípravu. Samozřejmě hrát zápasy 2x týdně a zdravotní stav kádru se na tom podepsali také.
 • Zda má informace o sportovní centru, které mělo vyrůst ve Vestci u Prahy a z kterého sešlo
  • ano nějaké detaily zná, ale pro něj je momentálně směrodatný A tým a pro něj jsou tréninkové podmínky v Edenu vyhovující. Nové tréninkové centrum řeší odpovědné osoby ve vedení Slavie.

Debata trvala 2,5 hodiny a trenér třeba vzpomínal, jak bylo bezvadný, když dělal asistenta Brücknerovi a měli v nároďáku Kollera. Konečně narazil na podobného hroťáka u nás, tedy Milana Škodu, který může sklepávat nakopávaný balony, když moc nefunguje záloha.

Na debatě tedy zaznělo něco o jeho hráčské kariéře, následně trenérské a všechny samozřejmě zajímala zejména ta současná kariéra trenéra ve Slavii. Další detaily ovšem necháme uvnitř naší skupiny a už teď se těšíme, koho pozveme na další sezení.

Do konce sezóny nás ještě čekají tři sezení, pět domácích zápasu a jeden venkovní. V rámci každoročního povinného výjezdu se celá skupina vydá na venkovní utkání na Julisku s Duklou. A asi to nepojmeme obyčejně, jen návštěvou.

Chceš se stát členem naší odbočky i ty? Vyplň přihlášku na webu Odboru přátel a do poznámky napiš naši odbočku AREA 114, rádi Tě přivítáme v našich řadách.

Budiž pochválen Odbor přátel a červenobílá Slavie!

twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..