Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Beseda s vedením Slavie

David Ocetník 1
twitterredditpinterestby feather

Naše odbočka AREA 114 pořádá besedy pro své členy celkem běžně. Za těch pár let, co odbočka funguje, jsme měli možnost přivítat trenéry Beránka, Uhrina, Šilhavého i Jindřicha Trpišovského. Z hráčského kádru například Mick Van Buren, Míňo Stoch, Pepa Hušbauer a Přéma Kovář. Z vedení fotbalové Slavie se celkem pravidelně setkáváme s Jaroslavem Tvrdíkem, potkali jsme v rámci besedy s Martinem Krobem, Janem Nezmarem, Jirkou Bílkem, Tomášem Syrovátkou nebo Jiřím Plíškem. Avšak beseda ve středu 16. 1. 2019 byla trochu jiná…

zleva: Tomáš Syrovátka, David Ocetník, Jindřich Trpišovský, Jaroslav Tvrdík, Jan Nezmar a Rastislav Takáč

Před vánoci jsem domluvili besedu s Jaroslavem Tvrdíkem. Původní termín 9. 1. musel být přesunut na středu 16. 1. 2019. Kluci z odbočky ale byli připraveni a přesun skoro nikomu nevadil (omlouvám se Pavle). Místem setkání se stal stadion v Edenu.

Pro členy bylo první překvapení možnost prohlídky muzea.

Druhé překvapení byl skvěle vybavený prostor včetně pohoštění.

Třetí překvapení bylo, že se besedy s Jaroslavem Tvrdíkem zúčastnil i Jan Nezmar a Tomáš Syrovátka.

Čtvrté překvapení…. bylo 🙂

A nakonec páté překvapení byla účast trenéra Jindřicha Trpišovského. Tomu, jak jsem snad správně pochopil, říkal v ten den J. Tvrdík, že je večer beseda a pokud bude mít čas, ať se zastaví. No a přímo na besedě volal trenér Tomáši Syrovátkovi, zda má přijít. Po chvíli se na místě objevil. Za nás skvělé překvapení a úžasné doplnění večera.

Ale vraťme se úplně na začátek…

Úvodní slovo si vzal Jaroslav Tvrdík a seznámil všechny přítomné s aktuální situací okolo Slavie. Nejprve ekonomické hledisko, kdy je nastaven finanční plán na nadcházející tři roky. Následně seznámil přítomné s aktuálním zdravotním stavem kádru a průběhu soustředění ve Španělsku a výkonností jednotlivých hráčů.

Následně obdržel slovo Jan Nezmar, který doplnil informaci o hráčích a soustředění. Dále více rozebral příchod nových posil Lukáše Masopusta, Alexe Krále, Petra Ševčíka a Yusufa Helala.

Po zhruba hodinové diskuzi s pány Tvrdíkem, Nezmarem a Syrovátkou dostali účastníci další překvapení v osobě trenéra Jindřicha Trpišovského. Už jsme se s ním jednou na besedě potkali (27. 3. 2018) a věděli jsme, že je to opravdový fanatik do fotbalu. Tento večer nám to opětovně potvrdil, navíc první beseda s ním byla na počátku jeho etapy ve Slavii, tato až po roce jeho působení a mohli jsme společně zhodnotit jeho práci a celé A mužstvo.

Celá beseda se nesla ve velmi pozitivním duchu a byla doprovázena neustálými vtípky mezi hlavními diskutujícími.

Dozvěděli jsme se mnoho detailů a na každou naši otázku bylo odpovězeno. Není možné v tomto článku vypsat, co bylo řečeno, jelikož je potřeba znát veškeré souvislosti. Nicméně několik zajímavostí určitě zmínit můžeme:

Soustředění ve Španělsku. Trpišovský ještě nezažil tak kvalitní soustředění, pokud šlo o vybavení a péči o ně. Používání posilovacích přístrojů ne klasicky kladkových ale hydraulických, které zaznamenávají vše. Když přišel hráč do posilovny, rovnou mu jeho čip prozradil, co a jak intenzivně má dělat. Plus mnoho dalších věcí. Překvapení se konalo ve chvíli, kdy zjistili, že takovou péči má skoro každý druholigový klub ať už ve Španělsku, nebo i v Belgii. V tomto dle slov trenéra Česku ujíždí vlak.

Pokud jde o hráčský kádr, tak asi nejvíce byl zmiňován Muris Mešanovič, který se chce porvat základní sestavu a také o novou smlouvu. Dle slov trenéra je na nejlepší cestě si toto předsevzetí splnit.

Dále Tomáš Souček, který je samostatnou kapitolou v našem kádru. Na otázku, kde vidí trenér, ale i Jan Nezmar, ideální cílovou stanici Tomáše, bylo nám odpovězeno, že by mu seděl ostrovní fotbal, nicméně hráčů jeho typu je tam dost. Jsou přesvědčení, že by se určitě neztratil ani v Bundeslize, ale doporučili by mu Španělsko, kde by určitě hrál v top 5 týmech La Ligy.

Posledního hráče, kterého zmíním, je Alex Král, kterého si moc přáli do týmu. Byla na stole varianta jarního hostování ještě v nějakém klubu, třeba i v Teplicích, ale Alex přesvědčil trenérský tým, že se chce poprat o základní sestavu. Během soustředění ve Španělsku toto i dokazoval. Neustále plný sil a nevynechá jedinou šanci bojovat o míč.

Samozřejmě se všichni ptali na stav mládežnické akademie v pražských Kyjích. Jaroslav Tvrdík seznámil s hlavními obrysy výstavby akademie a také s tím, že na dalších pozemcích je Slavia připravena vybudovat sportovní zázemí k využití Praze. Městská část Praha 14 je s projektem seznámena a plně jej podporuje. Nyní je třeba celou akci nechat schválit Magistrátem hl. m. Prahy. Předchozí vedení akademii nestihlo schválit a nyní je potřeba, aby projekt projednalo nové vedení radnice.

Dále zmíním názor trenéra na los Evropské ligy a možné soupeře, kdy nám byl vylosován belgický Genk. Z možných soupeřů si trenér s ohledem na náš styl přál italský klub, asi nejméně si přál někoho z Belgie.

Pokud jde o náš široký hráčský kádr, tak bylo zmíněno, že například obraná řada je v karetním ohrožení, Ngadeu (7), Kudela (3), Bořil (6) takže je velká pravděpodobnost, že si zahrají všichni obránci.

A trávník už byl jednou posekaný, tak snad bude velmi kvalitní 🙂

To je asi vše důležité. Na konci musím pochválit Martina Bendu a Petra Kicu ze Slavie za přípravu prostoru a zajištění všech věcí okolo. Organizace byla opravdu perfektní. Celá beseda se nesla ve velmi uvolněné atmosféře ta pohoda je prostě celou Slavií prostoupena od spodu až nahoru.

A na úplnému konci dodávám, že výběr hostů jsem měl plně v kompetenci já. S ohledem na to, že se jednalo o besedu naší odbočky AREA 114, dostali možnost zúčastnit se všichni členové odbočky. Následně jsem pozval ještě několik dalších lidí okolo naší odbočky. Samozřejmě bych rád pozval všechny, ale kapacita prostoru je prostě omezená.

Budiž chválen Odbor přátel!

sepsal léta páně 2019 David Ocetník

twitterredditpinterestby feather
  1. Pepino 68 Pepino 68

    Kluci jen tak dál-je mi fůru let,ale takovou radost jako mi ted dělá Slávia,bych přál všem fanoušům i jiných klubů.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..