Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Beseda s vedením SK Slavia Praha

David Ocetník 0
twitterredditpinterestby feather

Na středu 17. 1. 2024 jsme dohodli besedu s vedením klubu SK Slavia Praha, která se konala za účasti 40 členů pobočky AREA 114 a zhruba 15 zástupců jiných odboček a hlavně za účasti Jaroslava Tvrdíka, Martina Říhy a Jiřího Bílka.

Využili jsme prostory eTroro lounge, za což Slavii děkujeme, stejně jako za podporu při ozvučení a přípravě prostor.

Beseda trvala více než 3 hodiny a postupně jsme se přesouvali z různých okruhů otázek (NOVÝ MAJITEL -> PODZIM 2023 -> ZMĚNY V KÁDRU -> B TÝM, ML. CENTRUM -> FAČR, LFA, KLUBY – SLAVIA PROVOZ). Účastníci besedy mohli v průběhu besedy pokládat dotazy pomocí mobilního telefonu. Debata tak byla velmi příjemná a moderátor vybíral dotazy k právě probíraným tématům.

Samozřejmě bylo na místě i občerstvení, tedy pivo, limo a voda.

Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých věcí. Vždy po besedě přemýšlím, zda udělat nějaký report, ale ta síla okamžiku a opatrnost ve zveřejňování informací mě vždy dovede k tomu, že to, co bylo řečeno, má zůstat tam, kde to řečeno bylo. Pokud existují informace, co mají jít ven, klub a jeho představitelé je zveřejní.

Obecně mohu říci, že například debata o novém majiteli a finančním zajištění nám udělala radost. Klub s novým majitelem není připraven „rozhazovat“ peníze. Chtějí udržet stejný mód, kdy si klub na sebe vydělá sám. Nicméně jsou mnohem klidnější v tom, že nemusí prodávat hráče vždy, když přijde nabídka. Investice jsou předpokládány spíše do zlepšení stadionu v Edenu a jeho okolí nebo do mládežnické akademie.

Nový majitel a jeho zástupci se o fotbal zajímají dlouhodobě a sami si udělali některé analýzy a jsou připraveni investovat do některých změn, které jsou myslím velice pozitivní.

Příchody / odchody jsou prováděny tak, jako v uplynulých letech, v souladu s trenérským štábem, který si určuje pořadí příchodů. Mnoho spekulací, které se objevují na sociálních sítích, není nutno komentovat, jelikož se z větší části jedná o lež nebo manipulaci.

U B týmu je úkol postup do druhé ligy. Na tom se nic nemění. Jen Slavia řeší místo, kde by se hrálo, jelikož vstupují v platnost nové předpisy na hřiště a jeho vybavení.

Majitel má eminentní zájem na výstavbě mládežnické akademie a obdrží varianty možné výstavby. Jedno je jisté, stavět se bude, a to co nejdříve to půjde. Otázkou je rozsahu areálu, který je ale také omezen některými technickými problémy v okolí pozemků.

Besedy na odbočkách Odboru přátel jsou vždy příjemné a tato byla opět skvělá. Děkuji moc Jaroslavovi Tvrdíkovi, Martinu Říhová i Jirkovi Bílkovi za účast. Všichni, kteří byli přítomni, si to náramně užili.

Na závěr mohu asi prozradit, že jsme se s Jaroslavem dohodli na tom, že vyjedeme s besedou i mimo Prahu, a dokonce natočíme i nové „Hovory….“ Tak snad brzy u Vás osobně nebo alespoň skrze YouTube či jinou platformu.

Za odbočku Odboru přátel Slavie AREA 114, David Ocetník

PS: tričko, které jsem měl na sobě při debatě, je možné koupit v našem e-shopu za cenu 450,- Kč. Stačí kliknout na fotografii níže.

twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..