Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

285. derby, tentokráte na Letné

David Ocetník 0
twitterredditpinterestby feather

IMG_0781První derby pražských S se hrálo již před 120 lety, to celkově 285. se odehrálo na Letné 20. 3. 2016 v rámci 22. kola Synot ligy. Tribuna Sever klasicky zvolila pochod, změnila pouze jeho trasu. Šlo se od Edenu na metro Strašnická, poté na Muzeum kde se dav sešívaných chvíli zdržel aby přešel následně přes ulici Na Příkopě na náměstí Republiky. Zde po delší pauze se celý průvod vydal Letenským tunelem ke stadionu Sparty.

Osobně jsem přijel až na Václavské náměstí, kde jsem pozoroval postupný přísun slávistů z metra. Poté jsem se oddělil a radši zašel na pěnivý mok do nedalekého PUBu, kde již byla část přátel nejen z Asie.

Následně jsme se všichni připojili k průvodu slávistických gentlemanů a došli až do Letenského tunelu. Samozřejmě konec průvodu je vždy takovým slabším článkem proto si fízlové rádi odtamtud tahají lidi. Určitě si několik zásahů obhájí, ale zbytečné stříkání slzáku do očí fanoušků, svědčí jen o demenci fízlů v černém. Celkově si ale dávali velký pozor co dělají a hlavně co natáčí, oproti loňskému roku to bylo o dost lepší. „Kvalitu“ zásahu připisuji aktuálnímu soudnímu líčení zvaného Jde do Tuhýho. Někteří příslušníci, kteří se před dvěma lety zúčastnili zbytečného masakru na Čechově mostě, se účastnili i letos.

IMG_0787Když průvod pomalu došel ke stadionu ACS, nastala dlouhá fronta u vstupu, času ale bylo dost a některým fanouškům se podařilo umluvit PČR aby je pustila do obchodu. Bohužel u vstupu do sektoru hostí je i vstup pro domácí, kteří samozřejmě rádi provokují a někteří sešívaní se nechají vyprovokovat. Za obnažování byl tedy odvezen jeden fanoušek, ještě než se dostal na stadion.

Uvnitř stadionu vyvěšujeme vlajku AREA 114 na plot ve spodní části kotle. Stává se tak v derby na Letné poprvé v historii AREA 114 😀 Naše očekávání před rozjetou Spartou nebyla velká, ale díky úvodnímu gólu Milana Škody se naše vyhlídky zlepšily. Hra Slavie samozřejmě odpovídala momentální situaci Slavie a Sparty, kdy je dle mého Sparta o tři parníky před námi. Negativním vlivem jsou také neustálá zranění a nemoci větší části našeho kádru, díky nimž jsme na jaře ještě nehráli dva zápasy ve stejných sestavách a museli neustále improvizovat. Dále si dnes určitě můžeme říci, že jsme v zimě rozhodně zásadně neposílili. Na základě hlavně těchto okolností si myslím, že je těžké vštěpit týmu nějaký styl hry. Zápasový report na ženských novinách od Alanora je ZDE a hodnocení slávistů na stejném webu ZDE.

Po derby se nejen na Slávistických novinách rozhořela debata ohledně pozice trenéra Dušana Uhrina ve Slavii. Jsou jisté indicie, které hovoří o slabé pozici trenéra. Osobně jsem stál vždy za každým trenérem, který ve Slavii byl. Jedinou výjimkou byl František Straka a ke konci svého angažmá samozřejmě i Alex Pastoor. Momentálně se opět stavím za trenéra. Vyjádření Jaroslava Tvrdíka za CEFC je k dispozici zde

Vyjádření druhé části Slavie neznáme. Tak doufejme, že se jedná jen o spekulaci fanoušků 🙂

Teď naši odbočku čeká výjezd roku a sice na Duklu Praha. Všichni členové obdrží podrobnosti v hromadné emailové zprávě. Doufám, že nás bude co nejvíc. Nedělní patnáctá hodina je skvělý termín a nevidím jediný důvod proč se tam nepotkat. Respektuji gaučink ale na Duklu musíme všichni!

Účast: David, Alois, Vojta, Jaack, Scavatore, Mabe, Jirkku, jsoucek

twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..