Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

15 celostátní setkání slávistů Hodonín

David Ocetník 3
twitterredditpinterestby feather

Letošní celostátní setkání slávistů se konalo pod patronací odbočky Odboru přátel Hodonín. Začátek byl naplánován na pátek 19.6.2015 a hlavní program na den následující 20.6.2015.

Za naši odbočku se zúčastňuji já s manželkou a @leoneig. Oproti plánu nevyrážíme z Prahy v 15:00 ale až v 16:30 a to vinou pracovních záležitostí. Já s ženou nakládáme @leoneig a @tolsimir_ s Davidem na AGIP Strakonická a jedeme směr Hodonín přes D1 a následně D2. Z důvodu oprav na dálnicích dorážíme do sklípku v Mikulčicích až v 21:45, což má za následek, že vcházíme mezi naladěné odbočky ve chvíli, kdy probíhá degustace vína číslo 6.

Odbočky zabraly prostor Vinařství DVOŘÁČEK, kde celou degustační akci vedl Ing. Petr Marada http://www.vinomarada.cz, a po degustaci, která čítala cca 12 vín, jsme se vydali do sklípku pana Mikulici, kde jsme ochutnali opět několik vín a příjemně si popovídali. Následně jsme se rozdělili a já se ženou se vydali v 1:00 autobusem, který zajistila odbočka Hodonín, do hotelu Krystal kde jsme byli ubytovaní. @leoneig, @tolsimir_ a David zůstali v Mikulčicích, kde měli pronajatý pokoj.

Sobota, hlavní den celého setkání. V 8:45 přihlašuji na soupisku týmů v malé kopané i tým AREA 114. Celý tým se vlastně dal dohromady díky naší odbočce, ale na poslední chvíli se nikdo z odbočky neúčastní. Je to trochu paradoxní, ale není to špatně. Celé to je o potkávání lidí a dávání se dohromady. Takže nakonec celý tým se skládá ze špičkových hráčů a to konkrétně @semperromeo + @ragnar521 + @subhuman83 + @tolsimir_ + David + Tomáš. Vzhledem k tomu, že celou záležitost bereme hlavně jako srandu (až na některé jedince 🙂 ), tak se já ani Matěj do hry necpeme a odhadujeme, že 5 špičkových hráčů bude stačit na ukopání nějakého výsledku.

Naše motto: „čím dřív vypadneme, tím dříve jdeme na pivo“

Samozřejmě se mýlíme. Vzhledem ke spánkovému deficitu některých kopáčů a jiným nepříjemným záležitostem odpadávají naši hostující hráči fyzicky po prvním zápase, psychicky po druhém zápase a třetí zápas je už třešničkou na dortu. Přiznávám, že tento text je psán s nadsázkou a rozhodně nemůže a ani nechce popsat, co se na hřišti událo. Za mě mohu říct, že za postranní čárou se mi stálo výborně 🙂 I přes to, že jsem manažersky dal dohromady tým, který bude kopat za AREA 114, jsem nedokázal tento tým doplnit a dostatečně povzbudit a ani jsem nedokázal jej ochránit od nástrah pátečního večera 🙂 Rozhodně ale musím říct, že to bylo opravdu super, ze svých chyb se poučím a příští rok to bude lepší. Jen nevím, jestli za nás ještě bude někdo hrát 😀 Slibuji, že budu připraven nastoupit!

Vzhledem k tomu, že všechny zápas projedeme, dostáváme se dříve do restauračního zařízení. Po vyhlášení výsledků, kdy obsazujeme nádherné 19. místo, nastává přesun do RESTAURACE U POŠTY. Zde máme zamluven stůl a po uzavření sázek koukáme na fotbalové utkání týmů U21 SRBSKO – ČR.

Sabina 0:5
David 1:2
Ragnar 2:1 (střelec Kadlec)
Romeo 0:0
Leoneig 2:1 (střelec Skalák)
David II 1:0
Tolsimir 1:1
Subhuman 0:2

Utkání končí 0:4 a sázky jsou tedy neplatné 🙂

Po 22:00 se přesouvám se ženou zpět k odbočkám a kolegové pokračují ve zmíněné hospůdce. Ještě si dovolím malé pozastavení u tohoto podniku. Pivo čepoval „PAN“ vrchní, který píše pivní recenze pro server http://www.pivnirecenze.cz, dostali jsme až nečekaně důkladnou a zajímavou přednášku o pivech a doporučení. K večeři se servírovalo grilované selátko, které bylo opravdu úžasné. Návštěvu podniku vřele doporučujeme http://www.starabudvarka.com.

Po přesunu k odbočkám na hřiště v Červených domcích zjišťujeme, že je zde zábava v plném proudu. Když mě zahlédli zástupci Hodonína ihned mi oznámili, že naše odbočka získala cenu za poslední místo! A sice voucher na permanentku. Skvělé a díky moc! Budeme mít aspoň jednu putovní permici, když někdo přijede na fotbal. Přednostní právo samozřejmě mají účastníci fotbalového turnaje. Do postele se dostáváme zhruba v půl druhé ráno.

Nedělní dopoledne věnujeme já a manželka návštěvě Baťova kanálu a účastníme se projížďky lodí po řece Moravě s rodinou Vršeckých a Váňů. Následně obědváme v pivovaru u Kunců a cestou pro zbytek výpravy vyzvedáváme v restauraci U Pošty zapomenuté brýle jednoho z kolegů.

Do Prahy mám v autě obsazených celkem 7 míst ze 7 což je samozřejmě odvaha, protože rozměry několika z nás dávají dopředu tušit, že to nebude jednoduché a v autě již nezůstává místo pro zavazadla. Z Hodonína vezeme rodinu Vršeckých a zjišťujeme cca v 15:00, což je doba našeho odjezdu z Hodonína , že kolegové @leoneig @tolsimir a David byly vypakováni ze svého příbytku v 10:00 a celou dobu na nás čekají v Myslivně umístěné v Moravské Nové Vsi. Nicméně kondice kluků je dobrá a po chvilce zkoušení se všichni vměstnáváme do auta, nutno podotknout, že úspěšně. Množství legrace a jak to vypadalo v autě dokresluje tato fotografie.

Do Prahy přijíždíme cca v 18:00. Díky rozvozu lidí a nutnému vyzvednutí mých dětí se dopravím domů až ve 20:00. Nicméně celý víkend stál za to a je rozhodně na co vzpomínat. Ti, kteří se nezúčastnili, mohou opravdu litovat.

Na závěr bych velmi rád, za celou naši odbočku, chtěl poděkovat klukům, kteří nastoupili za naše družstvo. Jsme hodně hrdí, že jsou ochotni za nás nastoupit a že je můžeme nazývat přáteli. Opravdu díky moc!

Zde je k dispozici článek na oficiálních stránkách Odboru přátel od př. Dobiáše http://www.fo-slavia.cz/velke-vapno/spousta-krasnych-zazitku-z-15-setkani-slavistu-v-hodonine/ a zde článek OP Brandýs http://www.slaviabrandys.cz/?p=7508 

twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..