Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

1. Výroční schůze odbočky AREA 114

David Ocetník 1
twitterredditpinterestby feather
Naše odbočka Odboru přátel SK Slavia Praha AREA 114 připravila v rámci své první výroční schůze rozšířený program pro zvané hosty a přátele. Tento článek je zveřejněn týden po konání pro nás významné události. Mezitím byl zveřejněn článek na stránkách Odboru přátel a Slávistických novinách. Doporučujeme přečíst včechny články, každý je z jiného pohledu. Za ten týden se událo mnoho věcí, heslovitě: Horník, Kusý, insolvence, Beránek, Uhrin atd…
Místo naší výroční schůze bylo zvoleno stylově v Haškově restauraci U Brejšků. Na tomto místě se 31.5.1895 konala valná hromada Sportovního klubu Slavia. Přímo na tomto místě došlo i ke schválení prvních stanov. Restaurace je věnována spíše Jaroslavu Haškovi, tvůrci Švejka, který zde prožil podstatnou část svého života. Nicméně některé artefakty připomínají Slavii a také cyklistiku.
Vzhledem k omezené kapacitě celé restaurace a zároveň k naší první takovéto akci jsme po celou dobu organizace řešili zejména počet hostů a jmenovitý seznam. Bohužel se nedostalo na všechny, ale na druhou stranu nás moc těší, že máme v okolí dostatek známých a kamarádů, kteří mají zájem na podobnou akci přijít. Tak snad příště se dostane na všechny. Pozvání dostali zejména zástupci všech odboček Odboru přátel, vedení odboru přátel, zástupci Tribuny sever, mnoho našich přátel a známých a hlavní hosté trenér Beránek a ředitel komunikace SK Slavia Praha, Jiří Vrba. Dále také Tomáš Donner a Jan Králík.

Jak už to bývá, přes původní plány se nám jako odbočce podařilo sejít až okolo půl šesté, takže oficiální, odbočková část, byla velmi krátká. Nicméně bylo dohodnuto, že vše běží jak má a jako odbočka fungujeme. Uplynulé období jsem zhodnotili pozitivně a s velkým očekáváním hledíme do budoucnosti. Volba předsedy není na pořadu dne.
V 18:00 již přicházejí hosté. Po začátku kdy jsme jen poděkovali, bylo předáno slovo příteli Pomikalovi, který spolu s Janem Králíkem a Tomášem Donnerem povyprávěli o vzniku Slavie a také samozřejmě cyklistice, vybrané restauraci a mnoha jiných zajímavostech.
Zde si dovolím pozastavit u uvedených jmen.
  • Miroslav Pomikal, člen výboru FO SK Slavia Praha – Odboru přátel. Znalec historie a to nejen té slávistické.
  • Tomáš Donner, známý znalec slávistické historie.
  • Jan Králík, publicista a odborník na historii nejen automobilovou ale i cyklistickou. Na schůzi se ukázalo, že je to hlavně velmi příjemný člověk, který krásně vypráví. Doporučujeme návštěvu jeho stránek www.jankralik.cz a také rozhovor s ním na Radiožurnálu zde
Zhruba hodinu probíhalo příjemné povídání o historii s mnoha doprovodnými materiály. Mohli jsme si prohlédnout kopii prvních stanov sportovního klubu Slavia, mnoho fotografii, ale také i několik loga a to od prvního až po dnešní. Povídání o slovanské Lípě a jejich listech.
Následně pohovořil Jiří Vrba. Poděkoval za současný Odbor přátel a jeho aktivity, že je velmi rád jak se Odbor přátel a odbočky angažují. Několik vět se také týkalo jeho profese a některých specialit při výkonu této funkce. Celkový jeho projev byl velmi příjemný a patří mu velký dík.
Následně jsme požádali o slovo pana trenéra Beránka. Myslím, že co bylo řečeno zanechalo mnoho smutných tváří. Trenér byl velmi věcný, bez problémů konkrétní, ale dle mě, hlavně zklamaný. Bylo evidentní, že mu osud Slavie není lhostejný a s výkony rozhodně spokojen není. Odpovídal na konkrétní dotazy bez jakéhokoli vytáčení. Poté se rozloučil a naši akci opustil. Za nás mohu říct, pane trenére, “respekt k Vám”.
Následovala volná zábava, která byla ukončena před jedenáctou večerní uzavřením restaurace. Velmi příjemné bylo, že pan Vrba zůstal až skoro dokonce a bavil se se všemi okolo. Ještě jednou díky moc!
Náš tradiční přesun do Mgr. Kellyho je samozřejmostí 🙂
Celou akci hodnotím jako vydařenou a velmi distingovanou, plnou inteligentních a slušných lidí. Za celou odbočku AREA 114 díky Vám a snad brzy na viděnou.

Ke všem našim čtenářům, sledovatelům, přátelů, nejen na twitteru, webu, facebooku máme obrovsku prosbu. Máte nápad na akci, chcete se k nám na akcích přidat? Prosíme, dejte nám to vědět! Potřebujeme vědět, že to má smysl.

Za AREA 114
David Ocetník, předseda odbočky
twitterredditpinterestby feather
  1. […] si popovídali o založení Hajduku Split. Pak jsme vyrazili na pivo k Brejškům, kde probíhala i výroční schůze naší odbočky. Tam jsme však narazili na privátní akci, tedy jsme si nemohli dát pivo, ale […]

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..