Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Zlohumanův souhrn

subhuman83 2
twitterredditpinterestby feather

Sice nejsem členem odbočky Odboru přátel Area 114 (a troufám si říct, že jím ani nikdy nebudu), s řadou členů však udržuji přátelské vztahy a předsedou odbočky Davidem Ocetníkem jsem byl požádán, abych také přispěl svým dílem ke zhodnocení podzimu.

11266475_1606701986277777_979575184_nPo loňské, další ostudné sezoně jsem od té aktuální neměl přehnaně optimistická očekávání. Šok však přišel v letní pauze, kdy hrozilo, že náš milovaný klub zabředne do ještě hlubšího bahna – těsně před podpisem smlouvy byl symbol korupční aféry Ivánek Horník. Zde musím vyzdvihnout aktivní odpor velké části slávistů, jehož motorem byli i členové Area 114, čehož si velice cením. Informace, které mám, i vyjádření samotného Ivánka jasně potvrzují, že celá akce „Ne Horníkovi“ měla svůj smysl. Tento vajgl nakonec našel svůj nový domov tam, kam patří – u svého věrného souputníka Mirka „Čápa“ Pelty. Bohužel, jak už to v krizových situacích bývá, i v této se ukázalo, že i mezi slávisty se najdou tací, kteří nemaje columna vertebralis dokáží chodit po světě rovně…

IMG_2848
Dušan Uhrin a akce AREA 114

Před startem sezony vystřídal oblíbeného trenéra Beránka Dušan Uhrin. Zde si poprvé musím nasypat popel na hlavu – z jeho příchodu jsem zrovna nadšen nebyl, nikdy mi nebyl sympatický a měl jsem ho zařazeného ve škatulce „fňukající“, kterážto je mi protivná. Již v přípravě jsem však měl řadu informací, že je mužem na svém místě a konečně udělá v mužstvu pořádek, s radostí jsem také uvítal, že ne každému jeho tvrdý přístup voněl. Po osobním setkání s ním a díky informacím od nejmenovaného člena A114 jsem se dokonce stal jeho příznivcem. Podruhé na sebe sypu popel v případě Tomáše Jablonského, kdy jsem (a nebyl jsem sám – zdravím středoboda mládeže) po shlédnutí jeho představení v prvních přípravných zápasech nechápal, že o něj Slavia má skutečně zájem. Podzim však odehrál velmi slušně a svými výkony příjemně překvapil. I zde je tedy omluva na místě! Po sportovní stránce jsem s podzimní částí sezony spokojen, výsledky i předvedená hra ve většině utkání předčily mé očekávání a nebýt černých kaněk v podobě hanebného výkonu v Brně, dalšího vypadnutí z domácího poháru a zbytečných domácích ztrát, mohlo být ještě lépe. Stejně jako trenér Uhrin bych byl raději, kdybychom vyhrávali především doma, body přivezené z venkovních zápasů by pak nabraly na větší hodnotě. Jednoznačně největším pozitivem podzimu je pak výhra nad odvěkým rivalem z druhé strany řeky Vltavy, kdy tentokrát Slavia herně jednoznačně dominovala a všechny slávisty potěšila vítězstvím nejcennějším.

1282460-img-sport-fotbal-hokej-slavia-kusy
ilustrační foto (isport.cz)

Jako asi každý slávista, i já jsem pozorně sledoval průběh insolvenčního řízení a studoval každý dokument zveřejněný v insolvenčním rejstříku, z těchto dokumentů často vyplývaly hodně zajímavé informace, které potvrzovaly řadu zvěstí, které se od „zdrojů blízkých vedení klubu“ ( 🙂 ) nesly. Zpráva o změně majitele Slavie mne zastihla den před oficiálním zveřejněním v zahraničí, samozřejmě nositelem této informace byli středobodi zákulisního infa, z nichž dva jsou členy Area 114…  Osobní setkání s novými členy managementu i mne naplnilo optimismem do budoucna, nikoli však bezbřehým s nasazením růžových brýlí, jako je tomu u řady sešívek…  Jak se později ukázalo a ukazuje, ne vše je zlatem, co se třpytí a jen čas ukáže, jakým směrem se bude Slavia jako klub ubírat. Je třeba být stále ostražití, cenit si lidí, kteří mají ke Slavii skutečný vztah a jsou nositeli myšlenek klubismu – bohužel, těch ubývá nejen mezi fanoušky, ale i mezi zaměstnanci klubu. Doufám tedy, že odpovědní zvolí takový směr, jehož součástí nebudou vajglové typu Horník a Pekhart, o kterých zcela seriózně uvažovali. Kéž by se také již nezvyšoval počet lidí, kteří měli dosud vřelejší vztah k barvám rudým, než červenobílým, již nyní je jejich počet nadměrný.

logo-dark
Tribuna Sever

Z pohledu Tribuny Sever, jejímž jsem členem, hodnotím podzim jako celkem povedený, na stupnici 1-10 bych zvolil známku 7. Naše počty byly velmi slušné zejména na domácích zápasech, dobře jsme se prezentovali i v řadě venkovních zápasů, kdy zejména utkání v Liberci bylo doslova invazí slávistů – Tribuna Sever vypravila rekordních 5 autobusů a celkově se do Liberce vydalo cca 1.500 sešívaných – kéž bychom na jaře dokázali tento počet překonat! Před sezonou jsme předpokládali, že jediným domácím utkáním s plně zaplněným sektorem bude derby, na které jsme také soustředili veškerou pozornost a síly. Přípravy probíhaly několik týdnů a náklady byly téměř rekordní. Naplánovány byly 4 celotribunové prezentace a to tak, aby se vše stihlo v průběhu prvního poločasu. Osobně jsem počítal s tím, že minimálně jednu v první půli nestihneme a minimálně jedna se nepodaří správně realizovat. V den utkání jsem byl nervózní jako kvůli (asi nejen…) fotbalu nikdy předtím, což očití svědci jistě potvrdí… To, jak vše dopadlo, považuji za malý zázrak a na výsledek jsem jakožto jedna z odpovědných osob řádně hrdý. Prozradím, že náš vnitřní hodnotitel, který nikdy žádnou choreografii neocenil známkou 10, dal za 3 prezentace známku 8,5/10 a jednu dokonce 9/10. Již nyní se připravujeme na jaro!

AREA 114 - logoZávěrem se zastavím u odbočky Area 114. Zcela upřímně jsem ji při jejím vzniku považoval jako bezvýznamnou, nejen kvůli počtu členů. Postupem času jsem osobně mezi jejími členy získal dobré přátele a musím vyzdvihnout její aktivity, zejména vycházky, a cením si pozvánek na akce jako bylo např. setkání s trenéry Beránkem a Uhrinem. Přestože je předseda odbočky velrybář a přetahuje členy naší odbočce, fandím všem jeho aktivitám a přeji Odboru přátel i Slavii víc takových aktivních Davidů, ale i Pavouků a dalších. David Ocetník se stává novou kometou na slávistickém nebi!

Do nového roku přeji Slavii i nám všem zejména umístění zaručující účast v pohárové Evropě, plný stadion s dobrou atmosférou a spoustu zajímavých akcí Odboru přátel, které potvrzují, že Slavia je víc než jen fotbalový klub!

PS: Smrt spartě!

twitterredditpinterestby feather

  1. Dovolím si upozornit, že nejsem rybářem. Jen jediný člen TS přešel do AREA 114 🙂 Ale to je takové to naše špičkování příteli :o)

    • Scavatore Scavatore

      Vidíš a já si myslel kolik jich bylo. A on byl jen jeden jediný. Nu což, každý máme své mouchy… 😉 Ale je dobře, že se tak rádi špičkujeme ;).

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..