Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Výjezd do Hradce Vajglové

leoneig 0
twitterredditpinterestby feather

14691176_10207412378096318_6040332525216410245_oPo zdlouhavé reprezentační přestávce hrála Slavia Praha v sobotu 15.10.2016 svůj další zápas v Hradci Králové na stadionu Pod lízátky. Psal se krásný podzimní den a tak jsme vyrazili s @jirkku75 a partou dalších fanoušků zavčas Areaminibusem do Hradce. V autě proběhl základní občerstvovací program a tak jsme v dobré náladě dorazili před stadion, kde jsme se potkali s manažerem vlajek @jsoucek45 a v sektoru pak i s @mabecz.

Dobrá nálada nám vydržela zhruba do té doby, než jsme vstoupili do sektoru hostů. V sektoru bylo plno již 30 min. před zápasem a stále přicházeli další a další fanoušci. Vystáli jsme si tedy frontu na pivo a šli jsme zpět k hlavní bráně, abychom požádali pořadatele o vstup na sousedící tribunu. Tato byla také pro hosty a byla minimálně z půlky prázdná. To co jsem si myslel, že je samozřejmostí a že nebude problém, se velmi rychle problémem stalo.

Pracovníci security pouštěli do vedlejšího sektoru pouze jednotlivce a i přes naše velmi zdvořilé žádosti o vpuštění do sektoru nám nebylo vyhověno. Před brankou do sektoru pro hosty se mezitím nashromáždili sešívaní ultras fanoušci a i tito brzy zjistili, že se pro ně v sektoru pro zhruba 250 lidí sotva najde místo. Desítky z nich dokonce nebyly do areálu vpuštěny vůbec a bylo jim nabídnuto vrácení vstupného. Slavia měla na místě i své zástupce, ale arogance hlavního organizátora byla až taková, že na místo, aby vpustil skupinu zhruba 150 – 200 fanoušků do vedlejšího sektoru, zavolal na fanoušky zásahovou jednotku PČR. Přitom celé záležitosti se dalo jednoduše předejít tím, že stačilo neprodat do sektoru pro 250 – 300 lidí lístků 500 a když už se toto stalo, stačilo jich část operativně pustit do sektoru vedlejšího. Skvělé pak bylo i to, že když jsme se tedy chtěli vrátit zpět do namačkaného sektoru, rozhodl organizátor, že tam zpět nesmíme a tak jsme za asistence zásahové jednotky čekali skoro do 30. min zápasu u vstupní branky jako zajatci, než jsme byli laskavě vpuštění zpět.

Tou dobou již bylo v sektoru veselo, protože Milan Škoda skóroval a Slavia vedla 1:0. Ze zápasu jsem toho moc neviděl, protože prostě nebylo možné najít solidní místo, nicméně nijak zvlášť mi to nevadilo, protože jsem byl obklopen kvalitní společností. Slavia hrála zřejmě slušný fotbal, přidala další góly a pak už nic nebránilo oslavě vítězství. Cestou zpět jsme na benzinové pumpě nakoupili občerstvení a rozhodli jsme se, že ještě navštívíme poslední třetinu hokejového zápasu HC Slavia s Benátkami. I přes prohru hokejek a vajglovitého jednání organizátora fotbalového zápasu v Hradci jsme si užili nakonec docela příjemnou sešívanou sobotu.

photo_2016-10-17_13-57-40

Obrázek 2 z 16

twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..