Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Vedení Slavie debatovalo s fanoušky

David Ocetník 1
twitterredditpinterestby feather

Ve čtvrtek 14. 12. 2017 proběhla diskuze vedení Slavie s některými fanoušky Slavie. Sezení proběhlo v reprezentativních prostorách bývalé Živnobanky v ulice Na Příkopech.

Pozvání přijali nejen zástupci fanouškovských organizací, tedy výbor Odboru přátel a zástupci fanklubu, ale i ostatní aktivní fanoušci. Tribuna Sever měla své zástupce v osobách Krasoně a Strašáka, Slávistické noviny měly tři zástupce, naše AREA 114 byla zastoupena více než 12 členy. V obecenstvu byl i Vojtěch Nouzák, známý režisér, který například naposledy režíroval galavečer u příležitosti 125 let Slavie v Obecním domě, nebo Pavla Kubálková, redaktorka České televize. A nechyběl ani Pavel Kuka, sešívaná legenda a podle počtu hlasů fanoušků i největší osobnost v historické a novodobé jedenáctce.

Pavel Kuka
Od šesti let hrál za mládežnické celky, první ligové zápasy ale odehrál za Cheb. Do Slavie se poté vrátil a skvělými výkony si vysloužil zahraniční angažmá. V Německu postupně hrál za Kaiserslautern, Norimberk a Stuttgart. Do Slavie se vrátil v roce 2000, kariéru ukončil v roce 2005. (www.slavia.cz)

Úvodní slovo si vzal předseda představenstva a zástupce majitele společnosti CEFC pan Jaroslav Tvrdík, který v obsáhlém úvodním projevu mimo jiné ubezpečil fanoušky, že CEFC bere investici do Slavie jako významnou a v rámci svých podnikatelských aktivit v Evropě rozšiřuje své portfólio. A i přesto, že majitelé původně brali investici do Slavie jako spíše charitativní projekt, nyní to berou jako význačnou investici, kterou je potřeba nadále rozvíjet. Celkem detailně probral celou podzimní část sezóny 2017/2018 a úspěchy a neúspěchy A týmu Slavie.

Poté hovořil Martin Krob, generální ředitel Slavie, který ve své podstatě plně v souladu se slovy J. Tvrdíka upřesnil některé záležitosti.

Poté již převzal slovo nový sportovní ředitel Jan Nezmar, který v hrubých obrysech nastínil sportovní koncepci klubu. A následně dostal krátce slovo Jirka Bílek.

Došlo samozřejmě i na Pavla Kuku, který ocenil přístup současného vedení i k bývalým hráčům. Následně byl prostor na dotazy na které bylo více než perfektně zodpovězeno. Není možné veškeré věci, které byly řečeny na sezení, vynášet ven, ale určitě nevadí, když v několika bodech aspoň několik zajímavostí zmíním.

 • Odchody hráčů (Pavlenka, Lüftner, Barák atd.): Klub by byl rád, kdyby každý hráč, který přijde, zůstal v klubu nějaký čas, aby se tzv. zúročil. Bohužel je všem jasné, že Česká liga bude vždy exportní zemí a tedy i pro většinu hráčů bude Slavia jako přestupní klub. Slavia se vždy bude snažit aby hráč, který přijde, nějaký čas zůstal v sešívaném dresu. Například tím, že výstupní klauzule bude možno využít až po roce a pod. I přesto ale nemůže zaručit, že to tak vždy bude.
 • Příchody hráčů: Na příchodech hráčů vždy spolupracuje sportovní vedení Slavie se skautským oddělením. Trenér je ale vždy ten, který má právo veta. V létě dokonce víceméně skautingové oddělení spadalo pod trenéra Šilhavého.
 • Sestava: Sestava do utkání je vždy věcí trenéra a nikdo z klubu se nikdy nesmí pokoušet do sestavy trenérovi mluvit. Tak to vždy bylo a musí být. Diskuze o jednotlivých hráčích a sestavě jako celku je samozřejmě nutností v rámci sportovní rady ale vždy je to na vůli trenéra.
 • Sportovní koncepce: Jan Nezmar nás seznámil s koncepcí, kterou budou ve Slavii nastavovat.
  • Sportovní ředitel v jeho osobě bude plně odpovědný za příchody a odchody hráčů, samozřejmě vše bude v rámci komunikace se skautingem, sportovním vedením a trenérem.
  • Slavia jako klub bude mít definován styl, kterým se chce prezentovat a trenér bude tento styl nastolovat s hráči. Zároveň se očekává, že trenér ukáže svou invenci a přispěje do diskuze.
  • Jan Nezmar určí základní osu týmu o cca 8 hráčích, kteří budou doplněny dalšími hráči. Náhradníci mají být v takové kvalitě aby dokázali plně zastoupit hráče ze základní jedenáctky.
  • Klub chce více zapojovat mladé hráče což dokazuje svými mohutnými nákupy v uplynulém období. Například byla zmíněna jména Trapanovski (Makedonie), Sintean (Rumunsko), Nabiyev (Azerbajdžán), Chochishvili (Gruzie), Ljubanović (Černá Hora), Bjeloš (Chorvatsko) atd. Z českých hráčů je potřeba zmínit Pavla Buchu, kterého jsme mohli vidět v zápase s Craiovou v Rumunsku.
  • Slavia bude mít na plný úvazek specialistu na rozbor videa. Ten bude připravovat materiál nejen k nastávajícím zápasům i těm odehraným, ale také z tréninků. Úmyslem je, aby byl klub připraven na nastávající utkání a aby dokázal vyhodnotit chyby.
 • Trenér: Vedení nás ubezpečilo, že aktuálně není třeba se vyjadřovat k mediálním spekulacím ohledně trenéra. V tuto chvíli je trenér Šilhavý na dovolené a dokud se nevrátí není možné se k tomu vyjádřit. Až po jeho návratu dojde k definitivnímu vyhodnocení podzimní části sezóny a plánování jarní části.
 • Nastávající přestupní období: Slavia očekává zúžení kádru a očekává i příchody některých hráčů. Aktuálně není samozřejmě možné říct jména.
 • Juniorská liga: Slavia je pro zrušení stejně jako většina dalších profesionálních klubů. V takovém případě je možné zařazení B týmů profesionálních klubů na úroveň třetí nejvyšší soutěže.

Doufám, že výše uvedený výčet alespoň z části nastíní blízkou budoucnost a trochu ukojí slávistické fanoušky hladovějících po informacích.

Pocitově za sebe mohu opravdu vyslovit maximální důvěru současnému vedení. Veškeré vize a popisy určitých situací ukazují, že to vše má hlavu a patu.

 Moc dobře neumím představit, že to nepůjde pod Nezmarem časem významně nahoru. A pokud to nepujde s Nezmarem, tak by se na to Slavia prostě měla vykašlat, protože to asi nepůjde vůbec s nikým (Quelhar 15. 12. 2017)

Já se tedy budu těšit na rozjezd zimního přestupního a hlavně na 3. ledna kdy začíná slávistická příprava. Vám, milí slávisté, doporučuji trpělivost a nebojte se vložit důvěru v lidi, kteří to aktuálně vedou. 

 

twitterredditpinterestby feather
 1. Josef Jirkovský Josef Jirkovský

  Dobrý.To má hlavu i patu.Ješté toho Trpišovskýho a je to super.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..