Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

SK Slavia Praha vs Sparta Praha

Petr Klimi Klimčák 0
twitterredditpinterestby feather

27. září 2015 bylo fotbalovým svátkem pro všechny slávisty! Čekalo nás totiž derby proti tomu druhému týmu z opačné strany řeky. Změna majitele a dobré výsledky, to byly dva hlavní důvody dobré nálady a také velkého optimismu, který se před zápasem šířil mezi fanoušky. Zájem o lístky byl dle očekávání obrovský a již v týdnu před zápasem bylo utkání vyprodáno.

Samotný předzápasový program začal už v dopoledních hodinách. Nové vedení klubu připravilo v prostorách před OC Eden pro všechny fanoušky fanzónu, ve které se nacházel stánek Odboru přátel, svůj stánek zde měl také Fanshop, Fanklub a probíhala zde i prezentace připravované knihy „Vzpomínky mistrů“ od Ondřeje Zlámala. Své zastoupení zde měla i redakce Slávistických novin, která ve fanzóně rozdávala historicky první vydání tištěných Slávistických novin. Samozřejmostí byly stánky s občerstvením, přítomní si mohli vyzkoušet hru zvanou „fotbalpool“, pro děti zde byla také vytvořena malá fotbalová hřiště.  Středobodem celé fanzóny pak bylo pódium, na kterém se postupně vystřídalo několik vystupujících. Na závěr přišli na pódium také hráči a trenér Slavie, kteří byli součástí veleúspěšného týmu ze sezóny 95/96. Následovala autogramiáda a zájem o podpisy byl obrovský.

Potkali jsme zde spoustu nových tváří, které jsme znali doposud pouze díky sociálním sítím nebo diskuzím na jiných webech. Naše odbočka se přímo na místě rozrostla o pět členů, jedním z nich byl dokonce Tomáš Syrovátka. Celkově měla fanzóna velký úspěch, byl to jednoznačně skvělý počin našeho vedení, hlavě také v kontextu toho, jak málo času na to mělo.

Co říci k samotnému zápasu… Zaplněný Eden a hlavně Tribuna Sever dodávala nejslavnějšímu zápasu naší ligy skvělou atmosféru. Během první půle jsme soupeře do žádné větší šance nepustili, naopak jsme několikrát vážněji zahrozili a vysněného gólu jsme se nakonec dočkali těsně před půlí díky střele Jardy Zmrhala. Euforie a radost ze vstřeleného gólu byla obrovská! Tribuna Sever se během první půle prezentovala několika skvělými choreografiemi, jedna z nich například zmiňovala to, že Bart Simpson fandí Slavii již 20 let!

V druhé půlce nás soupeř zatlačil, pramenila z toho však pouze jedna šance, byť vyložená, skončila však pouze na tyči. My jsme měli několik šancí na zvýšení, v největší šanci byl asi Štohanzl, dále pak Škoda nebo Voltr. V závěru mohl soupeř vyrovnat, to se mu však nepovedlo a my jsme tak mohli po skvělém a bojovném výkonu (přesně takovém, jaký by měli hráči v tom nejkrásnějším dresu předvádět v každém zápase) slavit až do rána. Tak jsme samozřejmě také učinili!

twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..