Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Setkání s panem Jiřím

David Ocetník 12
twitterredditpinterestby feather

IMG_4076Při naší poslední akci 8. 1. 2016, kdy jsme seděli s panem Tvrdíkem, jsme se zaposlouchali do vyprávění týkajícího se koncepce mládeže ve Slavii a o jejích hlavních nositelích, Jiřím Plíškovi a Jakubu Dovalilovi. Samozřejmě všichni bedlivě sledujeme juniorku i nižší mládežnické kategorie.

Někteří naši členové se dokonce v rámci Slavie podílejí na určitých činnostech spojených s mládežnickým fotbalem, proto bylo tedy celkem jasné, koho se pokusíme ulovit na další besedu. Pan Tvrdík nám přislíbil zprostředkování kontaktu na pana Plíška, takže nebylo o čem přemýšlet.

Původní termín 9. 2. 2016 byl přesunut na 15. 2. 2016, a to z důvodu, že v původním termínu došlo k podpisu dohody o spolupráci s Hajdukem Split. Všichni účastníci toto samozřejmě z pochopitelných důvodů respektovali a už se těšili na Jiřího Plíška…

IMG_4072… Jiřího Plíška, bývalého trenéra mládežnických týmů v Mladé Boleslavi, Slavii Praha (2001 – 2004), mládežnických reprezentací ČR, prvoligových Teplic, Slovácka, ale také trenéra Željezničaru Sarajevo a FK Sarajevo. V letech 2012 – 2013 vedl Hradec Králové. Jiří Plíšek se zamiloval do Balkánu a tamního fotbalu, proto většina balkánských fotbalistů v naší lize má přímou souvislost s jeho osobou. Rozhodně stojí za to vyjmenovat minimálně čtyři jmena:  Edin Džeko, Muris Mešanovič, Aidin Mahmutovič a Admir Ljevakovič. V současnosti se Jiří Plíšek angažuje ve dvou důležitých projektech. V první řadě je ředitelem akademie mládeže ve Slavii Praha, dále spolumajitelem mládežnické akademie v Sarajevu Sporta Sarajevo.

A o čem byla řeč na naší besedě?

O Hajduku, kdy povídal o tom, kolik zápasů v Hajduku díky svému pobytu na Balkánském poloostrově zažil, s kolika lidmi se tam spřátelil a již od nástupu plánoval nějakou spolupráci na klubové úrovni Hajduku a Slavie. O tom, jak jej těší vysoký zájem českých a především slávistických fanoušků o toto téma a spojení. O tom, jak fanoušci Hajduku jsou také nadšeni a hltají zprávy z Čech.

O zpracování podrobné analýzy stavu slávistické mládeže nejen v rámci jednotlivých věkových kategorií ale i jednotlivých postů v jednotlivých kategoriích, aby bylo zřejmé, v jakých ročnících nám konkrétní posty chybějí. Ve spolupráci s reprezentací byly provedeny testy, aby byly odhaleny nedostatky v rámci tréninkového procesu výchovy mládeže a získání reálných hodnot kondičních parametrů.

O angažování nových plně profesionálních trenérů v rámci přípravky Slavie Praha, kteří celý svůj čas věnují přípravě mladých hráčů nejen v rámci tréninků, ale budou i kontrolovat jejich přípravu ve sportovní základní škole Vladivostocká a vytvoří základ stabilní koncepce našeho klubu

“Výchova mládeže musí mít lidský rozměr.”

O vzdělávání trenérů nejen v rámci výměnných pobytů ale také v rámci vnitřních školení na Slavii. O vzdělávání hráčů, které budou pozvaní experti učit například o zdravé výživě. Jeden ze vzdělávacích okruhů je i historie klubu.

O zlepšení prezentace mládeže. Je plánováno razantní zlepšení komunikace od klubu směrem k veřejnosti ale i k rodičům dětí ve Slavii. Klub si uvědomuje současnou tristní situaci například na webových stránkách SKS.

“Každý člověk by měl mít vizi, moje vize je silná Slavia Praha.”

O nastavení budoucnosti, kdy všechny mládežnické týmy musí konat tak, aby se jejich práce zúročila v A týmu. Výsledky jsou sice důležité, ale v rámci klubu musí být všechna činnost v mládeži soustředěna pro budoucí A tým.

O dohnání konkurence, kdy se očekává, že celý proces bude trvat minimálně 2 – 3 roky, než se přiblížíme české špičce mládežnického fotbalu.

O novém tréninkovém centru ve Vestci u Prahy. Během 2 – 3 let tam vyroste samostatný areál, mimo jiné s internátem nebo restaurací, ale hlavně s 6 fotbalovými hřišti. Bude se jednat jak o vyhřívaná hřiště s přírodní trávou, tak i hřiště s umělým povrchem. Samozřejmostí je osvětlení, jedno hřiště by mělo být v kryté hale, v areálu budou i části atletické dráhy apod. Současně bude vybudována tribuna s dostatečnou diváckou kapacitou pro sledování přátelských utkání.

O plánech rozšíření a úprav současného areálu v Edenu, aby byla více využita jeho kapacita a zmodernizovány plochy a vybavení.

O Jakubu Dovalilovi, u kterého je mu líto, že se rozhodl pro novou výzvu, protože jejich spolupráce měla smysl a budoucnost. Ale chápe, že to byla příležitost, která se nemusí opakovat. Jeho odchod je pro klub ztrátou a nyní se snaží hledat nástupce.

O scautingu, jehož koncepcí se Slavii aktuálně zabývá a bude trvat minimálně dva roky, než se jeho základní kostra podaří postavit. Momentálně se vypracovává koncept.

“Osoba Vladimíra Šmicera je obrovským přínosem ve sportovní radě SKS.”

Všichni, kteří strávili večer s Jiřím Plíškem, nejen členové AREA 114 ale také kamarádi nebo lidé pohybující se okolo mládeže, potkali v pondělí večer člověka s velkým nadšením, který se velmi dobře orientuje nejen v mládežnickém fotbale. Má obrovskou podporu ve vedení Slavie a jasnou vizi do budoucna. My jsme přesvědčení, že je to člověk na pravém místě, a můžeme se jen těšit na výsledky jeho práce.

Budoucnost je sešívaná!

Budiž chválen Odbor přátel

twitterredditpinterestby feather
 1. jiri jiri

  paráda, budu to mít za barákem))) Prý tam měla mít areál Dukla, ale toto je NEJ!!!

  • David Ocetník David Ocetník

   ano původní záměr ve Vestci měla Dukla Praha. Slavia to od nich odkoupila.

   • jiri jiri

    to ano, ale divné je, že jsem se cca 2 měsíce zpět bavil s majitelem pozemku a ten mi říkal, že o ničem neví… Snad to dopadne, u Auto Brejla mělo být středisko hokeje Sparty)). Btw. ten vlastník pozemku (spoluvlastník) je velký fanoušek hokejové Slavie. Už teď tam je areál na vesnici neskutečný, je zde i Fotbalová škola Jiřího Novotného. No a p.Zeman, správce hřiště? Neznám povolanějšího, obětavějšího člověka!

 2. Eramies Eramies

  už jsem se vyděsil, že jde o pozvánku na setkání s Jirim1…

 3. Michael Belda Michael Belda

  Dobrý den, bylo by možné někde zjisti více podrobnosti o koncepci pana Plíšek slavistické akademie, prof. treneru přípravky apod. Je to téma, které mně delší dobu zajímá a bohužel nejsem schopen ziskat více informaci než tyto kusé. Děkuju moc.

  • David Ocetník David Ocetník

   jediná možnost kde získat něco konkrétního je kontaktovat přímo klub. Vzhledem k tomu v jakém stavu se klub nacházel je na vše moc brzo a díky tomu se bude vše vyvíjet. Pokud máme správné informace měl by klub prezentovat změny, předpokládám ale že to bude až po vyhodnocení sezóny 2015/2016. Ale jedná se pouze o můj odhad.

   • Michael Belda Michael Belda

    Co jsem zaznamenal na tiskové konferenci před zahajením jarní části, tak bylo panem Šimáněm řečeno, že vše chtějí spustit 1.7.2016 – myslim tím koncept mladežnické akademie.

    • David Ocetník David Ocetník

     Ano, s tím koresponduje předcházející vyhodnocení ročníku 2015/2016 😉

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..