Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

SEŠÍVANÁ SOBOTA 10 ŘÍJNA

David Ocetník 1
twitterredditpinterestby feather

Den nejen členů AREA 114

Už nějaký čas jsme chtěli uspořádat zase nějakou akci. Protože jarní slávistická procházka s Mírou Pomikalem byla parádní, jasnou volbou bylo uspořádat její pokračování. Navíc i naše výroční schůze, které se zúčastnili tehdejší trenér A mužstva Miroslav Beránek a ředitel komunikace SKS Jiří Vrba, měla velký úspěch. Proto jsme jen čekali na vhodný termín, kdy uspořádat pokračování obou akcí.

Jakmile jsme se dozvěděli, že Slavia bude 9.10.2015 v rámci reprezentační pauzy hrát v Kolíně přátelské utkání se Slovanem Bratislava, bylo rozhodnuto! Na sobotu 10.10.2015 byl naplánován celodenní program pro sešívané. Nakonec byl sice zápas v Kolíne na žádost Slovanu Bratislava přeložen na čtvrtek, nicméně pro nás se tím nic nezměnilo.

Sešívaná sobota začala nejprve pro členy naší odbočky Odboru přátel SK Slavia Praha “AREA 114”. V Haškově restauraci U Brejšků jsme zakládali oficiální spolek. Tomuto tématu se budeme věnovat v samostatném článku.

Ve 14:30 již začínal další program, který ve spolupráci s Odborem přátel a zejména Mírou Pomikalem byl veřejně propagován. Jednalo se o slávistickou procházku na Pražský hrad. Sešívaní přátelé předčili naše očekávání a sešlo se nás úctyhodných 29!

Celá procházka začala před restaurací U Brejšků. Toto pro slávisty posvátné místo se pomalu stává naší základnou a snad někdy v budoucnu dojde v restauraci alespoň k částečné výzdobě spojené s naším klubem.  Víte, že U Brejšků bylo poprvé v Českých zemích povoleno sportovní sázení? My to nevěděli, ale to nebyla jediná zajímavá informace k tomuto domu, který byl nejen pro sportovní fandy význačný. Pokračovali jsme k Národnímu divadlu kde jsme si připomněli některá významná jména spojená s Odborem přátel. Následoval přechod přes Všehrdovu ulici do Hellichovy, poté z Kampy na Karlův most, Mosteckou na Malostranské náměstí a Nerudovkou nahoru. Po mnoha zastávkách s krásným slovním doprovodem včetně fotografií od Míry Pomikala, Tomáše Donnera a Vladimíra Zápotockého se celá výprava dostala až na Loretánské náměstí. V místě se sochou velkého slávisty a prezidenta Edvarda Beneše jsme provedli hromadné focení a ukončení procházky. Bylo to opravdu skvělé a už se těšíme na další akci. Připravené podklady a vyprávění, které se netýkalo jen Slavie nebo Odboru přátel, ale i historie naší země, se líbilo i ženské části naší expedice.

Vzhledem k tomu, že čas rychle ubíhal, byla velká část účastníků procházky nucena pospíchat zpět do restaurace U Brejšků, kde byla připravena závěrečná část dne. A to beseda s trenérem A týmu Dušanem Uhrinem.

Vyhládlá výprava se usadila U Brejšků v 18:00 a netrpělivě čekala na trenéra, který se objevil v 18:20. Následovalo trenérovo vyprávění o zahraničních štacích, diametrálně rozdílné situace ve Slavii o prázdninách a nyní. Trenér se nevyhýbal otázkám ke kádru minulému, současnému a ani budoucímu. Dotkli jsme se možných posil, které musí přijít v zimě, ale také juniorskému a dorosteneckému fotbalu na Slavii. Po více než hodině, nás bohužel Dušan Uhrin musel opustit kvůli reprezentačnímu utkání České republiky proti Turecku. Všichni jsme mu moc poděkovali a po jeho odchodu jsme se shodli, že už k současným plusovým bodům, které trenér u nás má, přibyly další. Měl následovat program týkající se historie Odboru přátel, ten jsme ale pod tíhou dojmů museli zrušit a vrátíme se k němu na konci zimní fotbalové přestávky v rámci další akce.

Pokud bychom měli zhodnotit celý den, tak jedním dechem je potřeba vyslovit slovo “úžasné”. Jak procházka pod vedením Míry Pomikala tak debata s Dušanem Uhrinem byly skvělou ukázkou, že Slavie není jen návštěva fotbalového utkání A týmu ale i historie a přátelé okolo. Ti, kteří se nezúčastnili, mohou jen litovat, protože o těchto exkluzivních chvílích není možné vyprávět, to je potřeba zažít!

Budiž chválen Odbor přátel.

twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..