Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Prognóza na jaro 2015

David Ocetník 10
twitterredditpinterestby feather

Zveřejňujeme článek, kde několik členů naší odbočky zveřejní svůj názor na to, jak to bude výsledkově vypadat se zápasy Slavie. Budeme rádi pokud Vás názor vyjádříte pomocí hlasování či přidáním komentáře pod příspěvkem.

Nejprve rozpis utkání SKS aby bylo jasné co nás čeká

Kolo Domácí tým Hostující tým
17 FC Slovan Liberec SK Slavia Praha
18 SK Slavia Praha FK Teplice
19 FC Viktoria Plzeň SK Slavia Praha
20 SK Slavia Praha FK Mladá Boleslav
21 FC Zbrojovka Brno SK Slavia Praha
22 SK Slavia Praha Bohemians 1905
23 AC Sparta Praha SK Slavia Praha
24 SK Slavia Praha FC Vysočina Jihlava
25 FK Baumit Jablonec SK Slavia Praha
26 SK Slavia Praha SK Dynamo České Budějovice
27 1.FK Příbram SK Slavia Praha
28 SK Slavia Praha FK Dukla Praha
29 FC Hradec Králové SK Slavia Praha
30 SK Slavia Praha 1.FC Slovácko

FIDO

V jarní části očekávám o něco více bodů než na podzim, ale ne boj o poháry. Ten nám utekl po podzimní porážce v poháru s Viktorkou a přes ligu se do pohárů nedostaneme. Alfa omega našeho výkonu bude Milan Škoda. Pokud bude zdravý a ve formě, bude se dařit celému týmu. Pokud ne, není za něj plnohodnotná náhrada a bude to boj o každý bod.
Jaro nezačneme moc dobře. V Liberci i doma s Teplicemi budeme remizovat a zakončíme to prohrou s Plzní. Pak ale přijde vítězná šňůra čtyř zápasů. Porazíme Boleslav, Brno i Bohemku a velkým překvapením bude naše vítězství na Letné. Spartu porazíme 1:0 a gól dá Aldo 🙂
Následuje remíza s Jihlavou a prohra s Jabloncem. Naše největší vítězství přijde doma proti Českým Budějovicím, vyhrajeme minimálně o 3 branky. Na zápas do Příbrami máme naplánovaný výjezd, bohužel budeme svědky naší prohry po skandálním výkonu rozhodčích. S Duklou i Hradcem si body budeme dělit a ligu zakončíme vítězstvím proti Slovácku.
Souhrnně tedy 6-5-3 a zisk 23 bodů, v tabulce 6.-7. místo.

LEONEIG

Tipovačky jsou vždy velmi ošidnou záležitostí, o čemž jsem se naposledy přesvědčil v tradiční předsezónní tipovačce na Slávistických novinách. Výsledky jsou často nevyzpytatelné a závisí na mnoha faktorech jako např.: aktuální formě našeho i soupeřova mužstva, produktivitě, výkony rozhodčích, zdraví hráčů a samozřejmě také atmosféře uvnitř klubu. Měl jsem tu možnost v průběhu zimní přestávky shlédnout větší množství přípravných zápasů Slavie a že bych se po jejich shlédnutí zrovna 3 x dusil optimismem, to není ten případ. Moje tipy budou tedy spíše z kategorie „střízlivý odhad“, nežli z kategorie „růžové brýle“, což ovšem ještě nemusí nutně znamenat výsledkový průser.

V Liberci bych byl rád za remízu, ale něco mi říká, že bychom tam mohli i vzhledem k rozsáhlé marodce soupeře a oslabeni trenérského týmu vyhrát. Zkusím tedy 2. V dalším zápase přivítáme Teplice, u kterých by mohl platit faktor „špatná atmosféra v klubu“. Bude to dost pikantní souboj už i kvůli znovuangažování v Edenu nepříliš oblíbeného trenéra Rady. Věřím, že díky dobré produktivitě těsně zvítězíme. Následuje zápas s Pzní, která má ze Slavie slušný komplex. Tentokrát ho ovšem prolomí a my si i díky tradiční plzeňské penaltě neodvezeme ani bod. Zápasy s Mladou Boleslaví jsou vždy hodně zvláštní. Na podzimním zápase v MB jsem byl přítomen osobně a byl to ten zápas, který jsme měli vyhrát, leč nestalo se. Zápas kromě tvrdosti moc fotbalové krásy nepřinesl a odjížděli jsme s kamarádem Láďou (kterého steward nevím proč  v 70 min. „poprosil“ o přemístění mimo tribunu) dost naštvaní. Zde to nevidím více, než na remízu. Brno venku? Ano, prostě vyhrajeme. Na zápas s klokanem se vždy těším. Očekávám parádní atmosféru a taky odplatu resp. omluvu za podzimní antivýkon ze strany našich hráčů. Očekávám vítezství o více, než jeden gól. V derby na Letné tradičně neočekávám z naší strany nějaké zázraky, zde tipuju prohru. Jihlava doma – to není náš oblíbený soupeř, alespoň bod si však ze zápasu odneseme. V Jablonci bodovat nebudeme. Jablonec má velmi kvalitní kádr i trenéra a připraví se na nás dobře. I přes téměř domácí prostředí si odvezeme prohru. Naštěstí přivítáme v dalším kole doma Buďejovice, na kterých si spravíme chuť a po obstojném výkonu vyhrajeme. Výsledek zápasu v Příbrami je téměř zbytečné tipovat. Kvalitní zimní příprava domácích se jako každým rokem projeví na jarních výsledcích, pardon výkonech mužstva. I přes značnou převahu v hledišti si neodvezeme ani bod. V malém derby s Duklou očekávám po bojovném zápase těsné vítězství Slavie. Asi to nebude krasojízda, ale věřím, že zvítězíme. Zápas v Hradci bude zajímavý. Očekávám naše brzké vedení, které ovšem neudržíme a budeme muset být spokojený s remízou. V posledním kole se utkáme se Synotem. Zápas bude mít velký náboj a obávám se, že ho nezvládneme a Synot nám tak vrátí  smolnou porážku z úvodu sezony.

Celkově sečteno a podtrženo bude ideální se rychle zachránit a následně se pokusit o víc. Zdali na to „víc“ bude stačit mnou tipovaných 21 bodů je samozřejmě otázka. Odhaduju umístění kolem 6. místa.

VOJTA 66

Tak u mě to bude souboj srdce a rozumu, rozum říká, buď spíše pesimista, či realista, ale srdce, jo to červenobílé, říká buď snílek, kdo nevěří, ten se neraduje. A člověk fandí Slávii proto, že se chce radovat i když k tomu má či měl v posledních letech pramálo důvodů. Inu, už mí předci říkali, že fandit Slavii je diagnoza:-) Nuže tedy od jara očekávám, že skutečně budeme mezi 5-7 místem, byl bych spokojený, cokoliv nad by byl sen a cokoliv pod nepříjemné, sestup a podobné věci si vůbec nepřipouštím. První zápas s Libercem bude bezbranková plichta. Dále porazíme Teplice 2:0, V Plzni prohrajeme 1:2, S Mladou Boleslaví prohrajeme 1:2,  Brno porazíme venku 2:0, Bohemku 2:1, derby se Spartou skončí smírně 2:2, Jihlavu porazíme 3:1, v Jablonci prohrajeme 0:2, Budějovice porazíme 4:0 (Škoda hattrick), v Příbrami ukopeme navzdrory všem výhru 1:0, s Duklou remizujeme 1:1, v Hradci vyhrajeme 1:0 (gól Piták), a doma nakonec porazíme Slovácko 2:1. No, tak jak na to tak koukám, tak zase zvítězilo to červenobílé srdce nad realitou, kterou jsme pečlivě sledovali v přípravných zápasech, že…

SLAVIA DO TOHO !

DAVID

vzhledem k tomu, že jsem věčný optimista, tak budu i tipovat v souladu s touto mojí povahou 🙂

Rozjíždíme se v Liberci kde vyhrajeme 0:2 góly dává Škoda a Zmrhal. Následuje doma s Teplicemi kde nás má plukovník svoji defenzivou pod palcem a remizujeme 1:1 a gól vsítí Levan. Následně v 19 kole zajížídme do Plzně kde bráníme co můžeme ale nakonec si odvážíme hubené vítězství 0:1. Za nás skóruje opět Milan Škoda. 20 kolo a Boleslav kde bohužel smolně prohráváme 0:1 po penaltě která je jednou z nejdiskutovanějších v ročníku 2014/2015. V dalším kole zajíždíme do Brna kam vyrazila i naše odbočka a vyhráváme rozdílem 1:3, góly 2x Škoda a 1x Zmrhal. v 22 kole porážíme Bohemku 3:2 (proboha co jsme tam dělali, že jsme dostali 2 góly?) za nás skóruje Levan, Zmrhal a Piták z krásného přímého kopu. Škoda se bohužel zranil po strašném zákroku obránce klokanů. Bez Škody jedem na Letnou kde remizujeme 0:0. Kvalita fotbalu strašná ale naši fanoušci bezkonkurenční! Doma s Jihlavou vyhráváme 2:1, V Jablonci dostaneme trojku a jedeme domů s brekem. Pelta se směje před stadiónem na odjíždějící autobus, protože jsme nedokázali sebrat všechny body ani jednomu z jeho dvou týmů (Sparta a Jablonec). V Budějovicích stále bez zraněného Škody vyhráváme 1:0 po upachtěném výkonu. Gól dává Diop. V Příbrami na velmi hezkém výjezdu 🙂 vyhráváme 3:1, góly Diop 1x a Zmrhal 2x. S Duklou v 28 kole 0:0 a v Hradci 0:3. Uzdravený Škoda dává hattrick. Domácí zápas se Slováckem končí 1:0, gól vsítil Diop po spolupráci se Škodou. Poprvé na jaře hrajeme na dva útočníky.

Jo a jestli se ptáte kde skončíme? No jasně, že hrajeme poháry! Bohužel v létě dochází k prodeji SKS a rozhodně to není výhra. Ale to už je na nějaké jiné sci-fi…… poslední věc! Škoda nedosáhl na svůj tajný limit ohledně počtu vstřelených gólů za sezónu.

Slávisti nemějme malých cílů.


Výsledky V-R-P

FIDO 6-5-3

LEONEIG 6-3-5

VOJTA 66 8-3-3

DAVID 9-3-2

No poll available
twitterredditpinterestby feather
 1. rouzi09 rouzi09

  Vychází mi to na 8-3-3 stejně jako Vojta ikdyž některý zápasy vidím jinak. Celkově 5. místo 🙂

  • 5 místo je super 🙂 A pořád lepší Vojta než Leoneig to pesimista!

   • Slavia777 Slavia777

    Realista..Ale rád se spletu přátelé

 2. quelhar quelhar

  7-3-4 v pořadí 0, 3, 0, 1, 1, 3, 0, 3, 0, 3, 1, 3, 3, 3. Drtivým finišem pro páté místo a postup do EL! :o)

 3. Svěže zapsáno. Před přečtením jsem omrknul los a natipoval 21 bodů. Ale že bych chtěl, aby Slavia prohrála na jaře 5x, to ne. To radši překvapení 1:0 na Letné apod. V poháry nevěřím, skončíme kousek pod nimi, los není úplně jednoduchý, i když důležitější bude forma, že?! Když to bude dobrý, tak 5-6. místo ve vyrovnané tabulce. A pak už jen ten prodej klubu, ale s dobrým koncem, prosím!

  • jak jsem ve výsledcích zápasů optimista tak ohledně prodeje bohužel pesimista. Myslím, že Aleš to prodá, už ho to musí tlačit fest ale nevidím to světlo na konci tunelu. Koupí to někdo podobný ale ne tak kontroverzní ale rozhodně nikdo tak movitý aby jsme se někam posunuli 🙁 snad nebudu mít pravdu

 4. […] s Plzní (19 kolo) a tedy kompletnímu dokončení zápasového 20. kola, shrnuji naši odbočkovou tipovačku a tvořím ucelenou […]

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..