Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Proběhla valná hromada AREA 114

David Ocetník 0
twitterredditpinterestby feather

Počátkem května, konkrétně 9. 5. 2019 od 18:00 se konala valná hromada spolku AREA 114.

Valné hromady v tiskovém centru SK Slavie Praha na stadionu v Edenu se účastnilo více než 50 osob, samozřejmě zejména z řad členstva spolku ale také byly pozváni zástupci odboček Odboru přátel ve Veleni, Tribuny Sever nebo Berouna.

První hodina měla být věnována zejména organizačním věcem týkající se spolku jako je volba členů výboru, schválení hospodaření za rok 2018 a návrh rozpočtu na rok 2019. Díky vzájemné shodě se vše stihlo za zhruba 20 minut a proto mohlo dojít k občerstvení, které bylo pro účastníky valné hromady zdarma.

V 19:00 začala beseda s asistentem trenéra Zdeňkem Houšteckým. Beseda trvala více než hodinu a půl a byla bohužel ukončena dalšími povinnostmi pana Houšteckého. Ale bylo před zápasem s Plzní a všichni si uvědomovali důležitost tohoto utkání.

Během besedy jsme se dozvěděli mnoho zajímavého nejen z hráčské kariéry ale hlavně z té asistentské části Zdeňka Houšteckého. Zajímavosti nejen z Žižkova ale hlavně ze Slavie. Zajímavé bylo vyprávění, které ukázalo, že na vzestupu Tomáše Součka měl velký podíl známý fotbalový bafuňář Ivan Horník. Protože on tenkrát vedl fotbalový Žižkov, který neměl peníze a v kterém se setkali cesty Jindřicha Trpišovského a jeho asistentského týmu s Tomášem Součkem. A jelikož výkony Tomáše nebyly úplně ideální tak Ivan Horník byl ten, který říkal „Ten musí hrát, je tady zadarmo, platí ho Slavie“. Díky tomu se dostal do zápasového tempa a jeho výkon od té doby jenom rostl.

Co musím zmínit, byla již po besední povídání v kterém Zdeněk Houštecký vyprávěl o Josefu Šuralovi. Všichni, kteří vyprávění slyšeli byli, myslím si dost překvapení na množství chvály o Josefovi. Zdeněk dokonce ukázal jak má „husí“ kůži když o něm vypráví. Bylo to opravdu silné.

A jedna z důležitých věcí, proč je asi v týmu Slavie taková pohoda? Prostě si to sedlo a hráči výborně mezi sebou berou další, nově příchozí hráče. Trenérský tým hodně dá na povahu nových hráčů a konzultuje jejich příchody s hráči, kteří nově příchozí znají. Trenér Trpišovský si s každým hráčem vyká, na rozdíl od Zdeňka Houšteckého, který si zase s každým tyká. Tak mi doufejme, že jim to bude ještě dlouho šlapat.

K výběru hosta ještě uvedu, že na telegramu proběhla anketa na téma: „jaký typ hosta na valné hromadě chcete“. Mezi volbami: hráče / vedení SKS / člen realizačního týmu SKS, jednoznačně vyhrál člen realizačního týmu. Jde vidět, že členy AREA 114 zajímá, podívat se trochu pod pokličku týmu Slavie a s vedením Slavie se potkáváme také často.

Já osobně chci všem poděkovat za skvělou účast a bezproblémový chod. Zdeňku Houšteckému za účast, Martinu Bendovi za přípravu prostoru a Tomáši Syrovátkovi za zajištění prostoru. A taky děkuji všem, kteří se přesunuli na ukončení valné hromady do Pohody 🙂 .

Za AREA 114 z.s. David Ocetník, staronový předseda spolku

twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..