Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Představení členů A114: BONUS – Socrates a Pěticípá

David Ocetník 0
twitterredditpinterestby feather

Přes Silvestr a Nový rok jsme si dali oddech a nyní již pokračujeme v odpovědích na dotazy. Teď zde ale máme bonus, v podobě dvou nečlenů naší odbočky. A sice stařešina z MSFO zvaný Socrates a jeho Pěticípá. Nebo taky obráceně, Pěticípá a její Socrates. Ať už je to tak nebo tak, myslím, že lidi, co se pohybují okolo Slavie, je moc dobře znají. Socíkovi jsem dal v odpovědích číslo 1 a Pěticípé číslo 2.

 1. Kdy jsi začal fandit Slavii a kdo tě ke Slavii přivedl?
  1. Slavii jsem začal fandit zhruba v roce 1989. K fandění Slavii mě paradoxně nepřivedl nikdo z rodiny ani kamarádů, ale čirá nenávist ke spartě, takže jsem prostě zvolil jejího největšího historického rivala.
  2. 1994, první navštívený zápas o rok později, nikdo mě nepřivedl, zalíbil se mi fotbal a naše dresy
 2. Jaký je tvůj největší zážitek spojený se Slavií?
  1. Postup do LM
  2. Pozitivní zážitky: Klasika – tituly, postup do LM, otevření nového Edenu, výhry v derby, účast na výjezdech, ale i seznámení s životním partenerem. Určitě i loňská spanilá jízda k titulu, po těch letech zmaru balzám na duši. Bylo jich mnoho.
 3. Jaký je tvůj nejhorší zážitek spojený se Slavií?
  1. Každá prohra se spartou je vždy momentálně nejhorším zážitkem. V Evropě pak nejvíc bolel zářez rozhodčích v osmifinále poháru UEFA s Besiktasem, tuším v zimě 2003.
  2. Tiraspol, prohra s Teplicemi 7:0, prohry v derby, a v neposlední řadě čekání na Bazalech jak dopadne zápas Bohemky, který určoval, jestli Slavia spadne do druhé ligy. Vypadl nám mobilní signál, když se rozšířila fáma, že opravdu do nižší soutěže padáme. A pak taky nesmyslné eskapády s jihlavskou security a brněnskou policií. Celkově to bylo období od roku 2010 do roku 2016.
 4. Jaký gól Slavie bys označil jako nejlepší?
  1. Žádný jako nejlepší nevedu, ale každý do sítě sparty potěší nejvíc.
  2. Nedokážu teď určit.
 5. Tvůj nejoblíbenější hráč dříve a nyní
  1. Dříve Ašanin a Kuka, teď Škoda.
  2. Kdysi: Pavel Novotný (Čáp), nyní: Josef Hušbauer za jeho stabilně nadprůměrné výkony a Milan Škoda za jeho věrnost v dobách dobrých i zlých i za jeho důležité góly
 6. Co říkáš na současný stav Slavie?
  1. S postavením v tabulce spokojenost, po hubených letech. Trochu míň už jsem spokojen s vlastníky.
  2. Bohužel jsou ve Slavii i přes velký progres lidi, kteří upřednostňují prosazování vlastních zájmů nad zájmy klubu. To se potom nemusí soupeři snažit a rozklíží se to zevnitř samo, což se taky aktuálně stalo. Na druhou stranu to aspoň jednu sezonu fungovalo. Zisk titulu mi vrátil naději, že tenhle stroj ještě může fungovat.
 7. Jak myslíš, že skončí letošní sezóna?
  1. Myslím, že v lize skončíme na druhém místě a snad konečně vyhrajeme pohár.
  2. Skončíme snad aspoň 2., trenér Trpišovský si ale nezíská autoritu hráčů ani fanoušků.
 8. Co bys přál Slavii do budoucna?
  1. Radši to vezmu jen skrz sportovní stránku, tam Slavii přeji evropská pohárová jara a alespoň každým druhým rokem titul.
  2. Srdcaře a slušné lidi ve vedení, dost financí, k tomu čuch na kvalitní hráče. Tituly a evropské poháry se pak budou dělat mnohem snadněji. A taky skutečné soupeře, ne ty v podobě ovlivněných rozhodčí.
 9. Nějaká veselá historka?
  1. To se nedá vypsat. Nejveselejší byly všeobecně alkovýjezdy po Evropě.
  2. 🤪
 10. Co bys řekl o odbočce AREA 114, které jsi členem.
  1. Fajn lidi, jen míň sluníčka v duších by to chtělo. 🙂
  2. 😜
twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..