Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Poslední slovo má předseda

David Ocetník 0
twitterredditpinterestby feather

Kolegové již své příspěvky napsali a já doufám, že jste si je přečetli. Myslím, že to alespoň trochu zajímavé je. Jsem hrozně rád, že se kluci u toho bavili a dokonce jsou i tři příspěvky na hostovačku. Třeba na jarní článkové očekávání bude hostovaček více a třeba i nás v AREA 114 bude více než nyní. 🙂

Články jsou zde: QUELHAR * FIDOPETRKLIMIONDRAOJATHORKLAERSCAVATORELEONEIGNO_NI_CKFLANDERKSJIRKKU

Hostování: SUBHUMANTOLSIMIRSPINO

Hodnocení roku 2015 je z mého pohledu jen a jen pozitivní.

Fotbalově je Slavia na výborném pátém místě, přitom osobně jsem předpokládal, že zase budeme bojovat o udržení v lize.  Poté co jsem navštívil letní soustředění Slavie v rakouském Fügenu, většinu přípravných zápasů a také více poznal osobně trenéra Uhrina jsem byl dost optimistický. To samozřejmě i s ohledem na konec insolvenčního řízení.

Osobně si ale dovolím hodnotit naši odbočku AREA 114. Pro někoho možná trochu vychloubačně, ale jedná se o tzv. bilancování, a to by mělo být o věcech, které se povedly nebo na druhou stranu nepovedly.

Letos končíme s celkem 30 členy a to není málo. Očekávám, že založením naše spolku nám pomůže v dalších krocích rozvoje Odboru přátel a samozřejmě i naší odbočky. Sice se nám to trochu roztřídí díky dvojímu členství, ale důležité je vysvětlit důvody, které jsou z mého pohledu jen pozitivní.

cropped-cropped-LOGO512.pngČleny, kteří budou aktivní a budou se spolupodílet na rozvoji, více upřednostníme. Členové, kteří nebudou tolik pomáhat, budou stále naši členové, ale bez několika výhod. Zisk vlastního bankovního účtu a členských příspěvků nám pomůže v mnoha ohledech. Například nyní centrálně zařizujeme pro členy odbočky některé věci, na které je potřeba mít předem připravené peníze. Jako příklad uvedu knihu Ondřeje Zlámala, Vzpomínky mistrů. Celkem jsme odebrali 26 knih po 300,- Kč. Nyní nákup lístků na předpremiéru dokumentu Věčná Slavia taky nakupujeme centrálně. Platbu za trička taky asi není potřeba zmiňovat.

Jednou z našich hlavních aktivit je naše pomoc Odboru přátel jako takovému. Zmínit určitě musím naši přítomnost a pomoc ve fanzóně před derby a před zápasem s Bohemkou. Ve své podstatě kdykoli je potřeba pomoci, většinou jsme připraveni ji poskytnout.

web-opSamostatnou kapitolou je prezentace Odboru přátel. Podařilo se nám rozjet nové webové stránky Odboru přátel a to rovnou na nové, přátelštější adrese. Webové stránky Odboru přátel prostě mají být a konečně už jsou na adrese www.odborpratel.cz. K webu si dovolím zmínit, že bylo potřeba ručně roztřídit skoro 1.000 příspěvků do jednotlivých kategoriích. Původní třídění „malé vápno“ pro zprávičky a „velké vápno“ pro důležité zprávy mělo sice opodstatnění, ale dlouhodobě příspěvky mizely v propadlišti dějin. Nefunkční vyhledávání na původním webu tomu ještě více napomáhalo. Možnost elektronického přihlášení do Odboru přátel je pak pověstnou třešničkou na dortu.

Co mě ale těší v rámci naši odbočky nejvíce, je rozjezd našich aktivit. V první řadě jde o výjezdy na venkovní zápasy, například návštěva zápasu se Slováckem byla pro mě opravdu nečekaná. Celý den byl prostě výjimečný, viz http://www.a114.cz/vyjezd-do-asie/. Dále jde samozřejmě o naši účast na celostátním setkání slávistů v Hodoníně, kdy nás ještě bylo málo, ale naši přátelé nám pomohli a díky nim jsme dokonce sestavili mužstvo pro malou kopanou. Jsem jim za to neskonale vděčen, viz http://www.a114.cz/15-celostatni-setkani-slavistu-hodonin/ a už nyní se těším na další setkání první červencový víkend v Klatovech.

V roce 2015 jsme se dále zúčastnili bowlingového turnaje v Kutné Hoře, který pořádá odbočka Kolín, hlavně tedy př. Janáček, viz http://www.a114.cz/slavisticke-bowleni-2015/, a  také pingpongového turnaje Havlíčkobrodských s názvem “Slávistické prasátko”, viz náš výjezd na Slovácko http://www.a114.cz/vyjezd-do-asie/.

Slávistické vycházky pod naší patronací, které připravuje Míra Pomikal z OP, jsou také hojně navštěvované a nejčtenějším článkem našeho webu je článek od Scavatoreho o tom, jak provázel po Praze francouzské fanoušky, viz http://www.a114.cz/myslenka-slavie-je-na-ceste-do-francie/.

V rámci našeho webu www.a114.cz zajišťujeme slávistické kalendáře. Dnes to je zejména kalendář “A týmu mužů”, který pravidelně plníme údaji. Pomáháme šířit kalendář “A týmu žen”, který udržuje aktuální Richi. Nově jsme rozjeli i kalendář slávistické juniorky, již brzy vyjde na našem webu aktuální článek o kalendářích. Klimi, který se stará o kalendář juniorky se stal i správcem oficiálního twitterového účtu slávistické mládeže https://twitter.com/slaviamladez a připravuje pravidelné články pro náš web s názvem “Kam za Slavií”.

Naše schůzky U Brejšků jsou příjemným zpestřením celého roku. Účast Jiřího Vrby a trenéra Beránka na první výročce http://www.a114.cz/1-vyrocni-schuze-odbocky-area-114/ nebo trenéra Uhrina http://www.a114.cz/sesivana-sobota-10-rijna/ a následně i Ondry Zlámala http://www.a114.cz/vzpominky-mistru/ patří mezi to nejlepší, co dokážeme nabídnout. Hned na začátku roku budeme pokračovat a určitě se máme na co těšit.

Pro rok 2016 jsme se rozhodli, že již na počátku roku budeme plánovat naše výjezdy na akce odboček. Setkávání s příjemnými lidmi a navíc slávisty je více než povznášející 🙂

Já myslím, že jsme toho za jeden rok stihli více než dost. Přátele, vzhůru do nového roku, který doufám bude ještě úspěšnější než ten uplynulý. Přípravné zápasy v Praze a Nymburku tomu jistě napomohou a snad se mi poštěstí splnit si tajné přání, vyfotit všechny členy na jednom místě.

Budiž chválen Odbor přátel.

PS: Jestli jste to dočetli až sem, jste opravdový sešívaný srdcař! Vstupte do odbočky Odboru přátel AREA 114, můžete tak učinit zde: http://www.odborpratel.cz/chci-byt-clenem/prihlaska/ Budeme poctěni.

twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..