Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Návrat pohárů do Edenu, aneb jak pan pavouk pomohl naplnit stadion

leoneig 5
twitterredditpinterestby feather

Psal se den 21.7.2016 a byl to den velkého návratu. Slavia se díky slušným jarním výkonům a především díky vítězství Mladé Boleslavi ve finále českého fotbalového poháru probojovala zpět do Evropy, přičemž své tažení zahájila přesně týden předtím v Tallinnu. Zde po kritizovaném výkonu prohrála 1:3 a situace se do pražské odvety, jak by řekl Ing. Leška, nezdála příliš komfortní.

Většina fanoušků nebyla před odvetou v dobrém rozpoložení, a tak jsem ani nečekal, že i přes dlouhou absenci v pohárech by byl o odvetu s Tallinnem nějaký větší zájem. Slavia však nasadila utajovaný marketingový trik, kdy krom silné marketingové podpory v médiích, zapojila do hry i trumf v podobě sázky pana @subhuman83 a pana pavouka @quelhar. Tito se vsadili, že když bude návštěva vyšší než 15 tis diváků, uvaří pan @subhuman83 pro celou pavoukovic rodinu menu o několika chodech. Tento tah se ukázal pro odvetu jako klíčový. Pan pavouk několikrát denně sdílel na sociálních sítích průběžné informace o vývoji prodeje lístků a především díky tomuto vyvolal mezi fanoušky davovou hysterii. Aby také ne, např. Tribuna Sever byla v jeho podání vyprodána asi 3 x za 3 dny, a ta touha fanoušků urvat ještě ty poslední lístky byla opravdu velká.

Utkání začínalo v 19h večer a již po 17h to v Edenu značně žilo. Jako vždy jsme využili zápasu k tomu, abychom se potkali s přáteli napříč celé republiky. Potkali jsme se s Vlastikem z Karlových Varů, s Ragnarem a Semperromeo z Asie, dorazil i Nonick ze Zplzně, potkali jsme Michala z Kolína, Vlčáka ze Strakonic a mohl bych pokračovat dále a dále, všechny nejmenované tímto zdravím.

Slavia musela dotahovat dvougólové manko a začala poměrně dobře, když po přihrávce nové posily Van Kessela skóroval Milan Škoda. Na Slavii byla vidět nerozehranost, oproti úvodnímu zápasu prošla sestava ráznou změnou, a to se někde projevit muselo. Nicméně Slavia hrála trpělivě a utkání měla pod kontrolou. Když pak v 2. poločase přidal 2. branku Gino Van Kessel, propuklo v ochozech nadšení. Závěr zápasu byl ze strany Slavie trochu nervózní, a když v 94. min zapískal rozhodčí konec, mohli všichni začít slavit. Tedy kromě @quelhara, který o 144 diváků prohrál svojí sázku s panem @subhumanem83 a šel raději psát domů svůj tradiční report ze zápasu.

Fanoušci se následně rozprchli do hospod přilehlých k stadionu, někteří jeli zpět domu a všichni se shodli na tom, že už se moc těší na čtvrteční zápas dalšího předkola El s portugalským Rio Ave.

twitterredditpinterestby feather
 1. Vaclav K. Dvorak Vaclav K. Dvorak

  Moc hezky napsáno. Po faktické stránce si ale myslím, že na to jak chybělo málo, by při troše soudnosti měl pan Subhuman83, zaplatit rodině pana Quelhara alespoň u stánku na Václaváku párek v rohlíku.

  • subHuman83 subHuman83

   S ohledem na to, že pro mě byla výhra 0 (tzn. tak zvaná jednostranná sázka), tak si myslím, že je férové, že nedostane rodina pana Quelhara nic a naopak mě pozve na pivo. Buďme objektivní!

   • leoneig leoneig

    Jak pana pavouka znám, jistě Ti nějaké pivo přiveze z jedné ze svých nespočetných cest, hrazených uživateli SN. 😀

  • leoneig leoneig

   Václave tuto informaci panu @subhuman83 samozřejmě předáme a o výsledku budeme informovat. 🙂

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..