Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak nás pozval na pivo Jaroslav Tvrdík

David Ocetník 10
twitterredditpinterestby feather

Na lednové setkání s Jaroslavem Tvrdíkem v odbočce stále vzpomínáme. Za ten půl rok se toho událo mnohé a naše Slavia jde zatím nezadržitelně dopředu.

IMG_3632Jednoho dne se mi ozval Tomáš Syrovátka, kterého asi každý zná a není třeba jej představovat, že prý má za úkol pozvat nás do hospody. Že by Jaroslav Tvrdík rád oplatil naše lednové setkání. Rovnou navrhl i termín, a to 27. 6. 2016, no každý musí uznat, že jsem nad termínem nepřemýšlel a ihned slíbil mobilizaci odbočky.

Nejprve jsem členům oznámil, že na 27. června si nemají nic plánovat, pár dnů to nechal uležet a až následně jsem jim oznámil, co se chystá. Samozřejmě dle očekávání následovalo nadšení všech a okamžité přihlášky. Jen pár členů odmítlo, ať už z rodinných důvodů, z důvodů svého přesvědčení nebo zkrátka proto, že v daný den nemůžou.

Když jsem se podíval na počet přihlášených, hned mi bylo jasné, že malá akce nás nečeká. Od ledna jsme se totiž taky trochu rozrostli. Rozhodl jsem se pozvat také několik přátel ze spřízněných odboček. Oslovil jsem tedy ty nejbližší jako je Veleň, kde jsme se při Veleňské pentli dohodli na širší spolupráci, dále jsme samozřejmě pozvali Kolínské, Jirka od nich s námi chodí na pivo (teď má nějaká áčka, ale přimhuřuji oči), neopomenul jsem samozřejmě Tribunu Sever a pozval i Trutnováky. Počet jsem však silně omezil na jednu osobu, nechtěl jsem to přesouvat do tělocvičny.

IMG_5841Tak ale to jsou nepodstatné informace. Setkání se událo v restauraci ZORTO, kterou vlastní Zoran Jovanovič, bývalý fotbalový hráč, Slávista z Makedonie. Zajděte tam někdy, je skvělý! Ulice Nekázanka čp. 6. V 19:00 se objevil Jaroslav Tvrdík a Tomáš Syrovátka, kteří usedli do čela vedle mě, Petra Vršeckého, sekretáře Odboru přátel, a Honzy Chmelíka, jednatele Odboru přátel.

Jen jsem setkání velmi krátce uvedl a předal slovo panu Tvrdíkovi, který následně shrnul uplynulý půlrok a odpovídal na dotazy nás všech. Výtečně jej doplňoval Tomáš Syrovátka. Přišla mezi nás i Li Ming, členka představenstva CEFC Europe, která ten den slavila narozeniny.

No a co jsme řešili?

CEFC vs. Jiří Šimáně

IMG_5843Vztah mezi Jaroslavem Tvrdíkem a Jiřím Šimáněm je plně v pořádku a velmi často se potkávají. Jejich společným zájmem je nyní Travel Service. Jen prostě jaro ukázalo určité specifika a rozdílné názory na řízení klubu jako takového. Ruku v ruce s tím samozřejmě jdou i investice vkládané do Slavie. Prostě se dohodli, že bude lepší, když celý klub převezme CEFC a naplní svou myšlenku, která se týká investic a vedení.

Jiří Šimáně aktuálně zastává v klubu pozici čestného předsedy a má výhradní právo na mnoho let dopředu využívat Skybox na stadiónu, jak se mu zlíbí.

Martin Krob

Jednoduše řečeno spása! Spása pro nás jako fanoušky, tak i spása pro klub jako takový. CEFC je přesvědčeno, že Martin Krob je osobou, která je schopna vést klub tím správným směrem a nastartovat procesy, které povedou nejen k funkčnímu managementu klubu, ale přinesou i sportovní výsledky.

Martin Krob má plnou podporu a na mou přímou otázku, jak rozsáhlé pravomoci má v rámci rozhodování o celém klubu a lidech uvnitř, jsem byl ujištěn, že má plnou podporu a veškeré kroky o kterých rozhodne, budou naplněny.

Sportovní centrum Vestec

IMG_5846Původní plány s Vestcem, kde byla odsouhlasena jak podoba areálu tak i investice, se bohužel trochu komplikují. Finanční náročnost tohoto projektu je několikanásobně vyšší, než byly předpoklady, a klub je ve stavu, kdy zjišťuje, zdali se směrem sportovního centra ve Vestci vydat.

Nicméně klub si uvědomuje nutnost, mít sportovní centrum vysoké kvality, a proto zjišťuje i alternativní možnosti.

Vestec je asi zásadním zejména pro manažera mládeže Jiřího Plíška. Jaroslav Tvrdík potvrdil, že veškeré finanční nároky, které pan Plíšek požádal do nové sezóny, byly 100% splněny.

Stadion

Většina informací týkající se stadionu je veřejně známá. CEFC dokončila úspěšně finanční due-deligence a nyní se soustředí na technickou stránku stadionu a ladí detaily na převzetí většinového podílu stadionu. Ale jak už to bývá, vždy jsou nějaké nepředpokládané problémy a to jsou v rámci stadionu aktuálně dva. Snad je brzy vyřeší a vlastnictví stadionu bude pevně spojené se Slavii Praha. Otázkou nyní není “jestli”, ale “kdy”.

Posily

Asi největší diskuzí byla jména. Jména těch, kteří odešli, jména těch, co nepřišli, jména těch, kteří přišli a nakonec i jména těch, co ještě odejdou. Padlo dost jmen, ale my přislíbili, že je neřekneme, tak se nás na ně ani prosím neptejte. Jen věřte, že Slavia nastoupila na cestu zvanou úspěch a modleme se, aby při nás stálo štěstí a ten úspěch se dostavil.

Zásadní komplikací v této cestě není jen patřičné “fotbalové štěstíčko”, ale hlavně nechuť mnoha fotbalistů jít do naší ligy a zároveň do klubu SK Slavia Praha. Když už se podaří najít schopného hráče dostatečných kvalit (o nekvalitních se nebavme), který je ochotný přijít k nám, tak to začne třeba komplikovat jeho klub.  Takže opravdu je potřeba držet palce těm odpovědným.

Pokud jde o možné posily tak se možná máme ještě na co těšit, ale jak již bylo psáno, těch proměnných, které to celé komplikují, je dost. To že někteří hráči z našeho kádru odejdou, je samozřejmě jasné, ale musíme doufat, že se najdou jiní, kteří je zastoupí.

Jedno je jisté, a to, že nejsme schopni vyčerpat celý rozpočet, který je vyhrazen na posily.

Dušan Uhrin

Jaroslav Tvrdík je přesvědčen, že má trenér mít dostatek času na to, aby předvedl, co umí a čeho je schopen. Proto dostal maximální podporu při vedení A týmu, a to jak po stránce personální, tak i po stránce finanční. Nyní je na něm, aby ukázal svoje schopnosti. Tím, že byl zvolen do představenstva klubu, dochází k častým konzultacím a vedení je tedy schopné posuzovat výsledky velmi rychle a na přímo.

Reprezentace

Vzhledem k tomu, že český tým skončil na Euro po zrovna ne úspěšných výkonech, dostala se řeč i na českou reprezentaci, kterou CEFC sponzoruje. Jaroslav Tvrdík jako zástupce CEFC je znepokojen výkony reprezentace, ale vzhledem k čerstvosti celé situace ještě nebyly podniknuty žádné kroky, jak vyjádřit nespokojenost se současný stavem.

Twitter, fanoušci a Odbor přátel

CEFC a Jaroslav Tvrdík jsou přesvědčeni, že fanoušci Slavie si zaslouží nadstandardní komunikaci s klubem. Bohužel se cesta, pomocí sdělení na twitterovém účtu Jaroslava Tvrdíka neosvědčila, a to i přesto, že jsou pánové ve vedení přesvědčeni, že vyjma sdělení sestavy před jedním utkáním, šlo o informace, které už nemohly nic ovlivnit. Aktuálně řeší jak dál komunikovat s fanoušky otevřeně a často, této snahy se nevzdávají, i když jim to někteří nepřejí. Jednou z cest je samozřejmě i účast hráčů nebo členů realizačního týmu a vedení Slavie na akcích jednotlivých odboček Odboru přátel, kterých je aktuálně po celé republice 75. Je potřeba tyto akce dostatečně dopředu plánovat a být připraveni na různé překážky jako jsou přesuny utkání na jiný hrací den apod.

Nám všem z Area 114 se celá akce moc líbila a už nyní se těšíme na nové pozitivní zprávy spojené s klubem a další setkání.

Budiž chválen Odbor přátel

(článek byl sepsán na konci června 2016)

Invalid Displayed Gallery

twitterredditpinterestby feather
 1. jiri jiri

  tak ten Vestec mě velice mrzí. Pořád doufám, že to tam dopadne a areál se postaví /i v třeba okleštěné podobě/. jiri

  • David Ocetník David Ocetník

   Nemyslím že se postaví něco v okleštěné podobě. Prostě se to postaví tam nebo jinde. Alternativy naštěstí jsou a dle mého i lepší než Vestec

 2. jiri jiri

  no to však pro mě bohužel (ty jiné alternativy). Ale ano, ať se to postaví, kde to bude mít smysl.

  • David Ocetník David Ocetník

   Jo chápu Vestec kousek 😂

 3. Boomer Boomer

  Můžete zmínit jaké varianty kromě Vestec jsou reálné pro TC?

 4. David Ocetník David Ocetník

  tak tohle bohužel nemůžu. Ta místa, například já znám ale na setkání řečena nebyla. Problém samozřejmě je, že pokud by se dostali lokality na veřejnost, nejspíše by to způsobilo komplikace v jednáních. Je potřeba vydržet. Asi mohu napovědět, že obě možné lokality jsou blíže k Edenu než Vestec.

  • David Ocetník David Ocetník

   Není za co. Víceméně jsme tam slyšeli jen pozitivní informace.

 5. Boomer Boomer

  rozumim a asi vic z vás nedostaneme 🙂

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..