Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Gentleman je pryč, co teď?

Scavatore 0
twitterredditpinterestby feather

Co říct? Rezignoval předseda představenstva klubu. Pan Jiří Šimáně. Pán s image šviháka, s téměř dětským úsměvem a pán, který zachránil Slavii. Zažil jsem ho na dvou tiskových konferencích, vždy se mi líbilo, jak vystupoval. Jeho smysl pro humor, způsob řeči, oblékání atd. Měl styl. Ale něco bylo špatně a to něco se projevilo dnes jako jeho odchod.

Hned vzápětí jsme měli možnost sledovat na twitteru x desítek vyjádření fanoušků, novinářů i obyčejných lidí. A mezi nimi i to nejdůležitější, od zástupce většinového akcionáře pana Tvrdíka, který prohlásil, že jedním z důvodů proč JŠ skončil je ten, že se neshodli na trenérovi. A zde bych se prosím na chvíli zastavil, protože to je podle mě špatně.

Tenhle tweet totiž „naložil“ na trenéra a potažmo celý tým další kousek tlaku, který je už takhle dost velký. Speciálně pak na hráčích, kteří jsou mladí, nebo přišli poprvé v životě do většího klubu. Chtěl bych proto říci, že Dušan Uhrin za to nemůže. Chápu, že je JŠ vnímán pozitivně téměř celou slávistickou obcí a kdyby v létě řekl, že DU jde pryč a přichází například Kozel z Dukly, že by mu to všichni baštili i s navijákem. Přitom takový krok by byl absolutně nekoncepční. Proč dávat pryč trenéra, který udělal s týmem za podzimní část sezony malý zázrak a přezimoval na pátém místě? Trenér, který udržel motivaci hráčů i přesto, že jim třeba chvíli nechodily výplaty? Trenéra, který neustále bojuje s tím, že má některé hráče zraněné nebo nemocné? A to je prosím jeden z nejdůležitějších bodů – zranění, či nemocní hráči nemohou trénovat naplno, nemohou se sehrávat s týmem a veškerá koncepční práce je v jednom malém prachatickém háječku.
I kdybychom si všichni řekli, že DU už má dávno po době hájení, a on sám by byl určitě pro to, abychom si tohle řekli, tak nemůžeme na nic naříkat. Jsme pátí. S kádrem, který máme teď, a který jsme měli na podzim je to pořád skvělý výsledek. I přes posílení, které proběhlo přes zimu. Hrajeme o poháry! To je neuvěřitelné a je dost dobře možné, že se Slavií pojedeme v létě na výlet do zahraničí. Jak dlouho to je, co jsme byli někde naposledy?

Proto všechno co chci tímhle textem sdělit je tohle: Nechme my jako fanoušci věci, které jsou na vedení, vedení, soustřeďme se na podporu našeho milovaného klubu a vytvořme na domácím zápase s Jabloncem takovou atmosféru, která bude motivovat hráče k tomu, aby rychle zapomněli na to, že jim rezignoval předseda představenstva, a která je donutí, aby na hřišti nechali všechno. To je náš úkol. To je to, co můžeme a co máme pro Slavii udělat! Vzhůru Slavia!

twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..