Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Derby aneb zůstáváme vládci Prahy

leoneig 1
twitterredditpinterestby feather

Psal se sobotní večer zhruba 22. hodina a srdce každého sešívaného fanouška zaplesalo, když její  soupeř v boji o titul – Plzeň – doma zaváhala a ztratila dva body v zápase s Teplicemi.

V zítřejšími derby porazíme Spartu a půjdeme na první místo, řekla si asi většina sešívaných fanoušků. Řekl jsem si to i já a s velkou časovou rezervou vyrazil tradičně ke Kozičkám, kde jsem se potkal s přáteli. Bylo doslova krásné fotbalové počasí, klobásy se grilovaly, pivo teklo proudem a my po nějaké té předzápasavé přípravě vyrazili nasát i tu předzápasovou atmosféru do Edenu. Derby bylo již dlouho předem vyprodané, na stadionu bylo dost rušno. O předzápasovém programu jsme neměl moc informací, o to více mě mile překvapila autogramiáda sešívaných legend v čele s Pavlem Kukou, Vladimírem Šmicerem, Zděňkem Šenkeříkem, Ivo Ulichem, Karlem Váchou a dalšími legendami sešívané historie. Vše probíhalo v přátelské atmosféře a tak jsme zase s o něco lepší náladou šli na svá místa.

Přesně v půl šesté byl odpískán začátek zápasu a všichni jsme se těšili, jak svého rivala, který prochází ne úplně optimálním obdobím, s přehledem porazíme. Začátek zápasu se nám však nepovedl a něco mi začalo říkat, že s tímhle výkonem to na výhru nebude ani náhodou. Slávisti byli u všech míčů pozdě, báli se rozehrát dopředu a tak asi nejhezčími zážitky prvního poločasu byli choreo Tribuny Sever a má cesta z toalety.

Kdo čekal nějaké zlepšení v poločase druhém musel být zklamán. Hra vypadala stále stejně nudně a bezduše, chyběla tomu lehkost, energie a hře pak ani moc nepomohla střídání. Když Slavia inkasovala 10 min před koncem zápasu branku, říkal jsem si, že spíše do léta zhubnu do plavek, než aby Slavia ještě něco s výsledkem udělala. Leč stalo se. Slavia na úplném konci zápasu Spartu přitlačila a snaha byla odměněna odpískáním pokutového kopu, který nejlepší střelec ligy Milan Škoda suverénně proměnil. Slavia tak zůstane ještě minimálně další půlrok vládcem Prahy a to je skvělá zpráva.

Je třeba říct, že Slavia má za sebou dva výsledkově slabší zápasy a tak nezbývá než sebrat všechnu pokoru a věřit, že se tým semkne, trenéři trefí tu správnou sestavu a třeba ji i trochu osvěží a že hned v tom dalším zápase v Karviné opět najede na vítěznou vlnu.

Pozápasový report od Alanora naleznete tradičně zde , čerstvé vydání fotbalového podcastu “ Mezi námi fanoušky“, které moderuje Quelhar a účastní se jej Thorklaer, Zlosimír a pan SubHuman naleznete zde .

twitterredditpinterestby feather
  1. David Ocetník David Ocetník

    Remíza se počítá a penalta byla!

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..