Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Debata s představenstvem SK Slavia Praha

David Ocetník 2
twitterredditpinterestby feather
Včera 26. 4. 2017 proběhla debata s představenstvem SK Slavia Praha – fotbal, a.s. Tato debata byla svolána na základě žádosti předsedy představenstva Jaroslava Tvrdíka. Hlavním tématem bylo nové schéma ligy, které nedávno LFA odsouhlasila s podporou všech klubů první fotbalové ligy, tedy i Slavie.
 
Schůzky se zúčastnili za SKS předseda představenstva Jaroslav Tvrdík, místopředseda představenstva a generální ředitel Martin Krob, zástupce generálního ředitele pro marketing a komunikaci Tomáš Syrovátka, člen představenstva Tomáš Bůzek a generální sekretář Jiří Vrba.
 
Fanoušky zastupovala AREA 114, Tribuna Sever, Veleňská odbočka Odboru přátel, Odbočka Odboru přátel Kolín, Odbočka Trutnováci a několik dalších. 
 
Bohužel se celá debata konala po pohárovém utkání se Zlínem, ve kterém po velmi špatném výkonu Slavia prohrála 0:1. Z toho důvodu byl s ohledem na náladu fanoušků celý začátek ponurý. Úvodní slovo měl Martin Krob, který všechny fanoušky přivítal. Zhodnotil krátce prohraný zápas s konstatováním, že je lepší “obdržet” facku teď než později v lize, s čímž se ztotožnila většina přítomných fanoušků. Budeme tedy doufat, že již tuto neděli naši hráči opět předvedou ofenzivní smršť jako již několikrát v tomto ročníku ligy. Následně Martin Krob vyjádřil přesvědčení o správném směřování celého klubu jak na poli managementu tak na poli A týmu. Detailněji se dotkl mládeže, konkrétně U17 a níže, kde jsou již nyní hmatatelné výsledky práce vedení mládeže. Konkrétně pohovořil o důvodech odchodů Alexe Krále a Víti Jaroše. Také se zmínil o projektu skatingu, Slavia žádala fanoušky, aby pomohli posílat tipy na zajímavé hráče z nižších soutěží, zejména do mládeže. Bohužel na setkání o fanouškovském skautingu před derby se dostavili jen dva zájemci. Proto Krob znovu zopakoval výzvu k fanouškům, aby pomohli při sledování hráčů.
 
Pak si vzal slovo Jaroslav Tvrdík, který si vzal na starost téma posledních dní a sice celou záležitost ohledně koupě stadionu, pozemků, koupě hokejového oddílu a jednání se spolkem SK Slavia.
 
Pro přehlednost uvádím popis situace ohledně sportovního klubu Slavia:
“Velmi důležitým prvkem v celém sdružení slávistických spolků je SPORTOVNÍ KLUB SLAVIA PRAHA, spolek, který sdružuje všechna slávistická sdružení, například fotbal, vodní pólo, lukostřelbu, ragby, pozemní hokej, atletiku, futsal a další samostatné spolky. Majetkem SPORTOVNÍHO KLUBU SLAVIA PRAHA, spolek, jsou pozemky začínající pod stadionem, přes tréninková hřiště až za atletický stadion. Současně vlastní Hotel Slavia u UMT, komplex pro futsal, vodní bazén a hokejový stadion. Tento spolek před lety pronajal na 100 let pozemky pod stadionem a v okolí stadionu firmě zastupující fotbalový klub. Díky tomu došlo k výstavbě stadionu v Edenu ale s ohledem na rozdělení vlastnictví stadionu a fotbalové Slavie, připadla tato nájemní smlouva na majitele stadionu. Nyní kdy CEFC koupilo stadion, tedy firmy ovládající stadion a servis k tomu související, se snaží koupit také pozemky pod stadionem tak, aby došlo ke sloučení stadionu a pozemků. Také nový zákon upravující vlastnictví domů a pozemků vyžaduje, aby pozemek pod budovou měl stejného majitele jako budova samotná, a nově již rozdílné vlastnictví neumožňuje. Pro stávající rozdílné vlastnictví je dána dostatečně dlouhá doba, aby došlo k napravení stavu. Vlastnictví pozemků pod stadionem se tedy v každém případě musí jednoho dne vyřešit.”
 
V pondělí 24. 4. 2017 došlo k setkání zástupců fotbalového klubu s představenstvem Sportovního klubu, kde byla diskutována otázka koupě pozemků. Bohužel předseda představenstva Huptych zvolil zcela odmítavé stanovisko. Jednou z navrhovaných variant také bylo, že CEFC koupí 100% podíl v HC SLAVIA PRAHA, uhradí veškeré dluhy, který hokej vůči spolku má, zainvestuje do opravy a vylepšení hokejové haly a učiní další dílčí kroky. Nicméně předseda Huptych údajně prohlásil, že “hokej nikoho nezajímá”. Na základě toho CEFC odstoupilo od svého záměru koupě akcií HC Slavia Praha. Dalších věcí, které ještě vyjdou na povrch, bude asi dost a my musíme doufat, že slávistické hnutí udělá vše pro zachování značky Slavia nejen v rámci hokeje.
 
Tomáš Syrovátka pohovořil o nedělní programu okolo zápasu s Jabloncem, kdy proběhne oslava koupě stadionu v Edenu. Detaily klub zveřejní během několika dní.
 
Jako poslední přišlo na řadu téma nového hracího systému ligy. Jaroslav Tvrdík se omluvil fanouškům, že klub dostatečně dopředu nevysvětlil svůj postoj a vše se dostalo na povrch až po schválení v LFA. Jaroslav Tvrdík, vyjádřil svůj názor, že si představuje do budoucna širší diskuzi s fanoušky na témata okolo fotbalu a chce mít možnost touto cestou prezentovat své postoje. Klub chce být maximálně transparentní nejen ke svým obchodním a sportovním partnerům ale hlavně k fanouškům. Na toto téma proběhla širší diskuze, zejména ohledně důvodů souhlasu Slavie s tímto modelem ligy. Postupně o celém postoji klubu hovořil Martin Krob, Jaroslav Tvrdík i Tomáš Buzek, který Slavii přímo v LFA zastupuje. Výsledek celé diskuze by se dal shrnout, že z “různých“ důvodů Slavia vyšla vstříc LFA a ostatním klubům a to i přes svůj konzervativní postoj.
 
Debata byla ukončena krátce před půlnocí s příslibem dalšího setkání.
twitterredditpinterestby feather
  1. knl66 knl66

    Díky za info. Byť by třeba mohlo být někdy trochu podrobnější… Například věta: „Konkrétně pohovořil o důvodech odchodů Alexe Krále a Víti Jaroše“ (Martin Krob). Ale pozitivní dojmy převládají.

    • David Ocetník David Ocetník

      Velmi zjednodušeně. Alex Král dostal nabídku na prodloužení smlouvy, která mu měla končit v létě. Slavia je přesvědčena, že nabídnuté podmínky jsou odpovídající kvalitě hráče. On podmínky a tedy i prodloužení odmítl akceptovat a odešel do Teplic. Slavia je přesvědčena, že prodali hráče kterému končila smlouva za výhodných podmínek.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..