Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Cesta k titulu

Travinho 0
twitterredditpinterestby feather

O Slavii se odjakživa říká, že je týmem, který má horší jara nežli podzim. Rozhodně se nedá říci, že by na tom nebylo něco pravdy. Vždyť už šestkrát náš tým přezimoval na prvním místě tabulky a jen v polovině případů tuto pozici udržel. Nikdy v historii samostatné ligy se pak našim hráčům nepovedlo získat titul, když útočili ze závětří. Vždycky byl ligový primát podmíněn i titulem půlmistra. Ale každá série jednou končí.

Na podzim jsme se dočkali po sedmi letech opět bojů našich kluků v evropských pohárech a teď nás ještě po delší době čeká (alespoň v to všichni doufáme) boj o titul. Kdo by to byl býval na konci srpna řekl? Teprve v tuto chvíli se však ukáže pravá síla mužstva a teprve teď se projeví, jak naši hráči umí zvládat náročné duely, kde už nebude platit, že můžou, ale bude bez výhrady platit, že musí. 

V přípravě bylo zajímavé sledovat, jak se naše sestava točí, občas se nedařilo oporám a naopak na základ tlačí hráči, u nichž se to ani moc nečekalo. Myslím si, že optimální sestavu na jaro zatím nezná ani pan Šilhavý. Důležité je však to, že máme zase po dlouhé době z čeho vybírat.

A teď k samotné prognóze. Zajímavý bude už úvod jarní sezony, kdy nás čeká dvojutkání Jihlava – Příbram. Tam si absolutně nedovedu představit zaváhání. Když se podíváme na Spartu a především Plzeň, tak uvidíme, že v takovýchto utkáních ztrácí body naprosto sporadicky. Jak se jim to daří, už ponechme stranou. Všichni ale víme, že právě v těchto zápasech a ne v utkáních proti Spartě jsme už tolikrát ztratili titul. To se tentokrát nestane. Nesmí se to stát. Tudíž to vidím na 6 bodů, ačkoliv trochu krkolomně vybojovaných. Poté nás už čeká doma Plzeň a to bude velký oříšek. Plzeň dokázala opakovaně zvládat klíčová utkání na Spartě a velké zápasy na ligové scéně zkrátka umí. Na druhou stranu náš kádr má podobnou kvalitu jako kádr Plzně a důležité bude hlavně zvládnout utkání v hlavě, k čemuž by měl hráčům napomoci i dvanáctý hráč v podobě diváků. Ovšem nebude mít i Plzeň v zádech dvanáctého hráče? Já doufám, že ne a po brance uzdraveného Šventa zvítězíme těsně 1:0, čímž se dostaneme na čelo tabulky, které už do konce ročníku nepustíme.

Psychika je v životě fotbalistů strašně důležitá věc a já si myslím, že právě zvládnutí prvních tří utkání v sezoně může být klíčem k titulu, protože rozjetou mašinu už prostě nezastavíš. Dalším důležitým utkáním bude zápas se Spartou v 6. jarním kole. Můj odhad počítá s tím, že do utkání půjdeme se třinácti jarními body, kdy tým trochu podlehne uspokojení v utkání s Teplicemi a uhraje doma pouze remizu. Nicméně sebevědomí týmu navrátí výhra v Liberci a zmatení Sparťané, kteří nebudou vědět, kterého ze svých trenérů mají poslouchat, budou rádi, když na zápas u nás zapomenou, protože pro ně bude znamenat definitivní ztrátu ambicí na titul, stejně jako odvolání trenérského týmu a dosazení Jaroslava Hřebíka.

Potom už nebude ani tak úkolem trenérů připravit hráče na utkání takticky, ale hlavně psychicky. Když se totiž podíváme na rozpis zápasů posledních osmi zápasů, tak budeme zřejmě ve všech utkáních papírovými favority a soupeři se na nás budou mimořádně připravovat, což v minulých sezonách nebylo úplně pravidlem. Ostatně i na podzim nás dost možná některé týmy ještě podcenily. To se na jaře nestane. Na druhou stranu pozice favorita může být i naše výhoda, protože když budou soupeři cítit, že hrají proti týmu, který je kvalitou jinde než oni, tak budou mít těžší nohy a nebudou si tolik věřit. A ona to naše výhoda bude. Soupeři se budou bát a naši kluci je budou válcovat.

Jak to celé proběhne? Samozřejmě, přijdou i dílčí ztráty jako nečekaná prohra na Bohemce a vyřazení v semifinále poháru, ale i po 27. kole budeme o dva body v čele ligy. Bude tomu tak především díky tomu, že Plzeň uhraje pouze bod v Karviné a hlavně padne na Letné! V utkání, kdy i Pavel Řehák přizná, že při brankách Lafaty toho kluka a celou Spartu na chvíli miloval. Ani v tuto chvíli nebudeme mít nic v kapse, ale zároveň budeme mít vše ve vlastních rukou. Plzeň už dokonce sezony neztratí a my? My v nervy drásajícím souboji po hattricku Škody zdoláme Duklu. Lehce přehrajeme už jistě čtvrtou Mladou Boleslav. V posledním utkání už budou kluci na takové vlně euforie a požene je dopředu tolik lidí, že prohru prostě nedopustí. Brno padne 4:1, když Barák na rozloučenou vstřelí dvě branky.

Už se na ten titul docela těším a doufám, že i vy!

Můj tip je tedy 37 bodů a první místo. Přičemž ztratíme jen v utkáních proti Teplicím (remíza) a na Bohemce (prohra).

twitterredditpinterestby feather

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..