Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

4. slávistický večer – „Dědek Madden Party“

David Ocetník 0
twitterredditpinterestby feather

autor: David & Leoneig

V pátek 27. března 2015 se uskutečnil 4. slávistický večer, tentokráte u příležitosti 150 výročí narození Johna Williama Maddena zvaného „Dědek“. Tento legendární trenér strávil na lavičce SLAVIA PRAHA celých 25 let. Madden nebyl jen trenér Slavie ale jako útočník také získal s Celticem Glasgow 3 tituly. Například  28. května 1888 nastoupil za Celtic proti nově vzniklému klubu – Rangers.

Za naši odbočku se zůčastnili David Ocetník s manželkou, @leoneig a @1kolumbussk.

Po celý večer byla promítána na obrazovkách video prezentace týkající se samozřejmě Johna Williama Maddena. Odbor přátel adoptoval jeho hrob o čemž pohovořila Oldřiška Dvořáčková, ze Správy pražských hřbitovů. Hrob J.W.Maddena byl označen jako „významný“. Proběhlo poděkování, že Odbor přátel hrob adoptoval, ale hlavně, že se podílel na určení jeho významnosti.

Za klub se zúčastnili trenér Beránek, který na začátku akce odpovídal na leckdy nepříjemné dotazy, dále Pavel Řehák a Jiří Vrba. Další host byl Petr Nosálek z BBC. Trochu nás mrzí, že se takto významné akce neúčastnil nikdo z hráčů Slavie Praha.

Hlavním trhákem večera byla evidentně dražba piva „John Madden ALE 15•“, což bylo speciální, doma vařené pivo od Lukáše Kačera. Po dražbě piva s číslem 1, bohužel velká část lidí odešla.

Následovala dražba obrazu od paní Anny Vršecké, manželky Petra Vršeckého. Dražbu nakonec vyhrál pán zastupující skotský spolek v ČR Martin Matějíček.

Při této příležitosti jsme obdrželi osobní pozvání do Hodonína na velké slávisticke setkání, které se uskuteční na konci června (viz. článek).

Po celý večer se o pořádnou dávku ostré hudby starala rocková kapela Blue Room střídavě s dudákem Michalem Strakou. Došlo i na prezentaci několika chorálů TS s jejich zajímavou úpravou od zmíněné kapely Blue Room.

Z místa jsme vysílali občasný na twitter online stream pomocí aplikace #Periscope a #Meerkat.

Zástupci naší odbočky se ještě s pár přáteli, vydali do nám známého podniku Magister Kelley, kde byl slávistický večer za nás důstojně ukončen. Objednávka jídla naším předsedou za 666,- Kč budiž toho důkazem.

Invalid Displayed Gallery

twitterredditpinterestby feather

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..