Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Víkendové 4+1

Petr Klimi Klimčák 0
twitterredditpinterestby feather

V sobotu 15.8. začínaly další české soutěže a naše odbočka u toho nemohla chybět! Své první kolo (resp. patnácté předehrávané) měl o víkendu na programu Pražský přebor. V následující sezóně bude pravděpodobně největším lákadlem Střížkov (celým názvem FK Bohemians Praha), který má ve svém kádru několik známých jmen (např. Bartalský, Fenyk, Ibe). Ten v úvodu sezóny zavítal na hřiště exdivizního Zličína. Výkop v 10:30 a oproti posledním dnům ideálním počasí (vhodné na výbornou letní kombinaci žabky-sluneční brýle) přímo vyzývalo ke krásnému fotbalovému zážitku. Je škoda, že hráči svým výkonem přihlížející stovku diváků příliš nezaujali. Po prvním poločase byli veselejší hosté, kteří z jediné střely šli do vedení zásluhou stopera Fajtla. O poločase jsme si tedy tradičně zlepšili chuť klobásou, která za cenu 40,- Kč chutnala výborně. Druhý poločas pokračoval v podobném duchu, střel na bránu moc nebylo, na hřišti se však přitvrdilo a tak bylo k vidění několik ostřejších zákroků, strkanic a hádek. I přes závěrečný tlak domácích a naopak rychlé brejky hostů již žádný gól nepadl a hosté tedy odjížděli ze Zličína spokojenější.

Poté následoval přesun přes celé město na Xaverov, kde od 14:45 nastupovaly ke svému prvnímu soutěžnímu zápasu naše dorostenky proti Hradci Králové. Na hřiště jsme dorazili přibližně s třičtvrtěhodinovým předstihem a mohli jsme si tak vychutnat rozcvičku a patřičně doplnit tekutiny. První poločas opět příliš šancí a vzruchu před brankami nepřinesl, v některých částech byl dokonce Hradec lepší. Do druhé půle vstoupily naše hráčky mnohem lépe a konečně se dočkaly i gólu. Po akci přes naši levou stranu přihrávala Sarah Hilbertová před bránu, první pokus jedné z našich hraček se podařilo ještě obraně Hradce odvrátit, míč se však dostal k Elišce Jášové, která dostala Slavii do vedení. Druhý uklidňující gól přišel až v závěru utkání, kdy míč dostala v prostředku hřiště Jana Pakostová a krásnou střelou z dálky stvrdila vítězství našich dorostenek.

Vrcholným utkáním dne byl poté úvodní zápas ženské ligy, ve kterém se hrálo malé pražské derby. Proti našim hračkám nastoupil nováček soutěže Dukla. Podle očekávání byly naše hráčky od začátku zápasu lepším týmem, ovšem v zakončení se moc nedařilo a spousta šancí končila většinou na brankářce Dukly Dolejšové. První gól vstřelila v 11. minutě Divišová, druhý gól poté po rohovém kopu Kožárová. Poločasové skóre bylo tedy 2:0, ovšem kdyby slávistky vedly alespoň 5:0, nikdo by se nedivil. Dominanci potvrdily naše hráčky hned v úvodu druhé půle, když přidala svůj druhý gól Kožárová, hattrick pak dokonala v 55. minutě. Konečnou podobu výsledku dala v 87. minutě krásnou střelou z dálky Pincová. Naše hráčky tak utkání zvládly a porazily Duklu 5:0, naše brankářka snad kromě jednoho vyběhnutí nemusela řešit prakticky nic.

Na závěr dne poté připadal zápas Synot ligy na Julisce proti Bohemce. Zápas přesně naplnil má očekávání, Dukla svého soupeře jasně přehrávala a díky dvěma slepeným brankám Bergera bylo poločasové skóre 2:0, klokani působili naprosto marně. I druhý poločas pokračoval v podobném duchu, Dukla svého soupeře válcovala, chyběl tomu však „jen“ gól. Bohemka však z ojedinělé akce vybojovala penaltu a v závěru díky gólu brankáře Zlámala vyrovnala, nutno opět dodat, že naprosto nezaslouženě. Euforie v části stadionu fandů klokanů neznala mezí.

Další den v tradiční čas v 10:15 nastoupila na Žižkově domácí Viktorka proti Převýšovu. V sestavě s hráči Slavie Kodrem, Diopem, M. Vukadinovičem a také Neubergem se chtěli domácí pokusit odčinit nepovedený závěr utkání v Mostu, kde neudrželi vedení 2:0 a nakonec prohráli na pokutové kopy. Viktorka byla od úvodu zápasu lepším týmem, především pravá strana Šandera-Diop hostům několikrát zavařila, Dame dokonce trefil tyčku. Na druhé straně zálohy nastoupil Vukadinovič, který měl také několik slibných šancí. Domácí se přeci jen do poločasu dočkali gólu, když Šandera výborně obešel dva hráče, prostrčil míč na Štočka, jehož střelu z bezprostřední blízkosti dorazil do sítě Vukadinovič. Branka byla nakonec připsána Štočkovi, ale jsem názoru, že kdyby Miljan střelu nedorazil, tak by ji stihl ještě soupeř odvrátit, ale rozhodčí branku připsal Štočkovi, a jak se říká: „Rozhodčí má vždycky pravdu.“ :))

V druhé půlce hrozili opět pouze domácí, velkou šanci spálil hlavně Diop. Převýšov nebyl nebezpečný, a jelikož domácí žádnou další branku nepřidali, připsali si těsné vítězství 1:0.