Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Tři body z Jakubčovic

David Ocetník 0
twitterredditpinterestby feather

Už to nějaký čas je, co se v pátek 18.11.2016 odehrálo utkání Slavie na Julisce proti domácím Jakubčovicím. A my doháníme články na webu a114. Vzhledem k tomu, že jsem na utkání bohužel nebyl požádal jsem @leoneig a @quelhar o krátký report. Jednalo se o největší koncentraci AREA lidí na jednom místě, protože šlo o výjezd roku :-), ke kterému jsme se zavázali při vzniku odbočky: „Alespoň jeden výjezd za rok na utkání SKS“.

Začněme tedy s @quelhar, který projevil mnoho odvahy při cestování pražskou MHD

V pátek 18. listopadu nastal konečně opět ten výjimečný den, kdy se z gaučáku stávají výjezďáci. Nejinak to bylo i v mém případě a podruhé v roce 2016 jsem s přáteli z odbočky vyrazil na zápas Dukla – Slavia. I tentokrát jsem zamýšlel dorazit na utkání vlakem, jak se ostatně na správný výjezd sluší, leč plány mi překazila myšlenka předsedy @ocetnik, který navrhl setkání odbočky na druhém břehu řeky a výjezd lodí. Unikátní možnost dorazit na fotbalový zápas lodí jsem si nemohl nechat ujít, a proto jsem vyrazil již z domova na východě Prahy již dvě a půl hodiny před výkopem a postupně absolvoval cestu tramvají na nádraží Libeň, vlakem z Libně na Holešovice a autobusem z Holešovic do Podhoří. Tam jsme se potkali s šesti dalšími odvážlivci a po společném fotu na břehu řeky jsme brzy nasedli na přívoz a během pár minut byli na druhém břehu. Pak už následovalo jen pár zastávek dalším autobusem a výšlap po schodech a byli jsme na stadionu. Více než úchvatný výhled z tribuny tentokrát většinu diváku asi zaujalo postavené lešení, nestává se zrovna často, že cestou na své místo na tribuně člověk musí projít staveništěm.

Evidentně si to @quelhar užil, svědčí o tom i jeho výjezdový foto report na jeho twitter profilu. A co se dělo dál? To nám napsal @ivanek

Po dvou remízách v řadě se nyní od Slavie očekávala výhra. Většina našich členů si z cesty na Julisku udělala příjemný výlet a využila služeb přívozu přes řeku Vltavu. Na zápas dorazilo tradičně hodně fanoušků Slavie a přes drobné zdržení před začátkem zápasu se začalo hrát. V prvním poločase se nehrál moc hezký zápas a výkon Slavie Praha určitě nebyl optimální. Gól, který pak Slavia inkasovala v nastavení, jako by toto podtrhl.
Trenér Šilhavý proto o poločase povolal do hry místo možná trochu unaveného Jaromíra Zmrhala tradičního snajpra z lavičky Murise „Gunnara“ Mešanoviče. Tak jako v mnohých předešlých zápasech se tento tah ukázal jako rozhodující. Muris hru Slavie ihned oživil a netrvalo dlouho a sám vyrovnal na 1:1, načež za dalších 10 minut poslal patičkou krásný míč na Milana Škodu a fanoušci tak mohli pomalu začít slavit. Slavia si potom až na nervy v závěru zápasu vedení pohlídala. Následovala radostná cesta domů, přičemž někteří z nás 3 body z venku náležitě oslavili. Všichni jsme se pak těšili na zápas Slavie s Mladou Boleslaví a pevně jsme věřili, že Slavia výhru z Jakubčovic doma ve svém posledním domácím zápase potvrdí.

A jak to dopadlo s Mladou Boleslaví? Nechte se překvapit, tedy pokud už to nevíte 😀 Jen škoda, že v tu dobu ze skoro padesáti členů odbočky si našlo cestu na loď pouze 6, snad to příště bude lepší.