Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Slavia – Slovan 4:0

quelhar 1
twitterredditpinterestby feather

Třetí přípravný zápas naplánovala Slavia do Kolína, kde se utkala s už tradičním soupeřem v přípravě, Slovanem Bratislava. Původní výkop v 17:30 byl nakonec posunut na 11:00, což bohužel vytvořilo nemilý časový konflikt s Veleňskou pentlí. O půl desáté nabírám @scavatore_cz a vyrážíme po D11 do Kolína. Na místo dorážíme s dostatečnou rezervou a nakonec se scházíme s dalšími členy Area 114 v solidním počtu: já, @scavatore_cz, @repan_CZ, @ocetnik, @ortevor a @kenny_cz.

Zabereme strategické místo vedle lavičky Slavie, na které bohužel celý zápas prosedí jedna z opor sešívaných, Jaromír Zmrhal. To značí špatné zprávy, zřejmě se blíží jeho přestup do zahraničí a tedy citelné oslabení. Snad si s jeho odchodem Slavia poradí.

Zpět ale k zápasu. Do první půle nastupuje papírově silnější sestava, hraje se ale vyrovnaný zápas, po minele Deliho zachraňuje bezgólový stav Berkovec. Na druhé straně je faulován Mešanovič a Barák proměňuje penaltu (dvě penalty pro Slavii v prvních třech přípravných zápasech, to stojí za zaznamenání). Pak baví diváky v okolí lavičky především hlasité pokyny Dušana Uhrina směrem k Michalu Frydrychovi a Tomáši Jablonskému, šance a natož góly se nerodí.

V poločasu jdeme pro klobásu (z udírny), prohodíme pár slov s generálním ředitelem Martinem Krobem, který se maskuje mezi obyčejnými fanoušky, a posléze potkáváme @subhuman83, který právě dorazil ze zápasu na Euru. Druhá půle přinese už jasnou převahu Slavie a pěkné góly Hrubého, Kenii a Voltra. Slavia dává tak Slovanu čtyřku, přitom před rokem v Čelákovicích sama od Slovanu čtyřku dostala. Inu, časy se mění.

Po zápase se loučíme s ostatními, @ocetnik vyráží do Veleně na pentli, my se @scavatore_cz nabíráme ještě Blueflashe a jedeme do Prahy. Příprava vypadá zatím dobře, snad na to Slavia naváže i v Rakousku a hlavně v Evropské lize.

Ať žije Slavie!

1. […] se Slovanem Bratislava. O tomto utkání se více dozvíte v předchozím článku od @quelhar ZDE. Já se vydal ráno do Kolína a poté se přesunul po skončení utkání do […]