Premiérový roční turnaje vyhrál Fanshop ProSlavisty.cz

     
twittergoogle_plusredditpinterestby feather
V sobotu 2. 9. 2017 úspěšně proběhl první ročník turnaje „O dědkův pohár“ alias „Johnny Madden Cup„.
 
Když jsme se v rámci odbočky dohodli, že uspořádáme nějakou akci pro širokou slávistickou veřejnost, pořádně jsme nevěděli, před jaký úkol jsme se postavili. První nápad byl uspořádat v lednu v době ligové přestávky a zejména v době odjezdu A týmu Slavie na soustředění, turnaj v malé kopané. Nicméně finanční náročnost celé akce nás od tohoto činu zatím odradila. Druhým nápadem bylo uspořádat nějakou sportovní akci v rámci zářijové reprezentační přestávky. První polovina roku je vždy nabitá akcemi, proto jsme zvolili tento termín. Bohužel jsou tou dobou již rozjety fotbalové soutěže, což znamená i úbytek hráčů v jednotlivých týmech. I přes toto riziko jsme se rozhodli, že do toho půjdeme. Výběr sportovní akce nakonec byl celkem jasný, obliba malého fotbalu je vidět i v rámci celostátních setkání slávistů.
 
Turnaje se nakonec zúčastnilo osm týmů, které se rozdělily do dvou skupin. Systém turnaje byl zvolen zejména s tím aby si všechny týmy dostatečně zahrály a ne, aby po třech utkáních vypadly a už si nezahrály. Proto ze skupin postoupili všichni do čtvrtfinále, kde se první tým z jedné skupiny setkal s posledním týmem druhé skupiny a podobně. Následovala semifinále poražených resp. vítězných týmů a nakonec se hrálo o konečné umístění. Utkání jedné skupiny se hrála vždy souběžně na dvou hřištích.
 
I přes plánovaný začátek v 10:00 se program trochu posunul a to zejména z důvodu zpožděného příchodu některých týmů. Paradoxně tým z největší dálky, tedy Strakonic, byl na místě jako první. Po krátké úvodní řeči jsme ihned přistoupili k prvním utkáním, na která prakticky ihned navazovala další a další. Díky tomu se nám podařilo dohnat ztracený čas.
 
Po odehrání všech zápasů ve skupinách bylo pořadí následující:
 
Skupina A
 1. HUP 9 bodů
 2. Fanshop ProSlavisty.cz 6
 3. Rumkoláci 3 body
 4. AREA 114 & Žatecko 0 bodů
Skupina B
 1. Markétka FC 6 bodů
 2. AREA 114 & MSFO 6 bodů
 3. Strakonice 3 body
 4. Travinhovo vysvědčení 3 body
Ve 13:00 začala čtvrtfinále, v cca 14:00 semifinále poražených čtvrtfinalistů a poté semifinále vítězů ze čtvrtfinále. Zhruba ve 14:40 začaly zápasy o umístění, ve kterých se utkali
 • o 7. místo Rumkoláci a Strakonice
 • o 5. místo HUP a Markétka FC
 • o 3. místo AREA 114 & MSFO vs AREA 114 & Žatecko
 • a finále Travinhovo vysvědčení vs Fanshop ProSlavisty.cz
Ve vypjatém finále nakonec zvítězil FANSHOP PROSLAVISTY.CZ a stal se tak premiérovým vítězem turnaje. Moc mu gratulujeme!
Závěrečný ceremoniál proběhl za účasti hostesky společnosti FORTUNA, která zajistila předávání cen a diplomů pro všechny týmy. Individuální ceny obdrželi:
 1. Nejlepší brankář na základě doporučení rozhodčích Petržilka David ze Strakonic.
 2. Nejlepší střelec s 13 zásahy Tomáš Hozman také ze Strakonice
 3. A nejstarším účastníkem turnaje byl Vojtěch Engelmann.
Tito výherci obdrželi dary od partnera turnaje Fanshopu ProSlavisty.cz
 
Po ceremoniálu jsme ještě mezi účastníky rozházeli další dárky z fanshopu jako trička, propisky, klíčenky, přívěsky, polštáře či hrnečky povětšinou se stylovým designem Odboru přátel „Přátelé Slavie“.
 
V průběhu turnaje bylo k dispozici točené pivo z Lobkowiczkého pivovaru, zmrzliny od společnosti Pinko, které děti dostávaly zdarma a skvělé klobásy z Rabbitu – Trhový Štěpánov. Dále jsme zajistili guláš, a to nejen pro účastníky turnaje. Na tomto místě je také potřeba poděkovat Fotbalovému oddílu SK Slavia Praha – Odbor přátel za pomoc při zajištění a propagaci a také SK Slavia Praha – fotbal a.s. za poskytnutí místa na turnaj a zázemí.
 
Vinou systému turnaje se stalo, že vítězové skupin neuspěli v následujícím utkání, což zapříčinilo jejich umístění ve spodní části konečného pořadí. Zde pouze podotkneme, že náš primární cíl byl, aby si všechny týmy zahrály dostatek utkání v průběhu celého turnaje. A konec konců, mistrovství světa v hokeji funguje na podobném principu. Do dalšího ročníku se však určitě máme nad čím zamýšlet, nejen nad systémem turnaje, ale i organizačně.
 
Dle dohody s fanshopem je unikátní fousatý pohár vystaven ve fanshopu až do příštího ročníku, takže se určitě běžte mrknout a nebojte se s ním vyfotit. A pokud fotku umístíte na facebook, twitter nebo instagram s hashtagem #maddencup budeme moc rádi.
 
Všechny výsledky naleznete již brzy na webových stránkách turnaje www.a114.cz/cupv sekci výsledky, ročník 2017.
 
Budiž pochválen Odbor přátel.
 
Fotografie jsou u původního článku na webu turnaje zde
 
 
twittergoogle_plusredditpinterestby feather

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.