Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Liga Mistryň v Edenu

David Ocetník 0
twitterredditpinterestby feather

Středeční večer sedmého října byl vyhrazen pro ženskou kopanou v Edenu. Konkrétně pro utkání proti kodaňskému Brøndby IF. Za naši odbočku se účastním já a Klimi. Ostatní poctivě fandili u online přenosu.

Po loňském utkání s Barcelonou jsme se těšili na další vydařený zápas. Loni to bylo drama prakticky až do konce a letos jsme našim holkám věřili a doufali, že vyhrají. A to i přes to, že v ženské kopané je Brøndby silnější soupeř než Barcelona. Samozřejmě jsme všichni měli dostatek informací díky Grinderymu, který před zápasem povýšil na člena mediálního týmu SK Slavia Praha ženy. Tak nyní těch informací bude mít ještě více, jen už nesmí být kritický 🙂 Ale my mu to přejeme, pokud jde o osvětu ženské kopané, tak za uplynulé období si tuto funkci jako odměnu zaslouží.

Z prvopočátku zápas vypadal, že Dánky dají brzy gól a Slavia se poveze. Jejich první útok ukázal velkou ofenzivní sílu, výsledkem bylo břevno. Z části se to pak i potvrdilo, Dánky šly velmi záhy do vedení 0:1, nicméně naše holky obratem vyrovnaly a o pár minut dokonce překonaly dánskou brankářku znovu a dostaly se do vedení 2:1. Následně šly Dánky do oslabení a první poločas skončil 3:1. V druhé půli ještě přidala sešívaná děvčata gól na 4:1. Zápas měl spád už proto, že v celém utkání bylo odpískáno asi tolik faulů, kolik má běžný člověk na jedné ruce prstů. I přes velký tlak dánských hráček a evidentní vysílení našich děvčat byl zápas ukončen za stavu 4:1.

Celkově byla první půle pěkná a bylo na co koukat. Druhá půle, bohužel, celkový dojem kazila. Nicméně choreo pro Blanku Pěničkovou od jejích spoluhráček, konečná výhra 4:1 a oslavy na konci znamenaly nakonec parádní večer.

Odveta byla naplánována na 14.10.2015 v Kodani. Mnoho z nás drželo palce u streamu, což nakonec pomohlo, protože přes rychlý inkasovaný gól slávistky dokázaly uhrát postupovou porážku 0:1. Uprostřed listopadu se tak v Edenu dočkáme dalšího pohárového utkání v ženské kopané (los proběhne v pondělí 19. října) a naše odbočka na něm jistě nebude chybět.

Článek na Slávistických novinách od Grinderyho zde. Fotografie Ondry Zlámala Czech 4 Sport