David K: Sdílím všeobecný optimismus?

     
twittergoogle_plusredditpinterestby feather

Po nejlepším Slávistickém podzim za dlouhá léta je většina fandů plna optimismu. 35 bodů z 17 utkání je vynikající bilance, kte Klub v zimě neoslabil, ale naopak posílil. Základní kostra týmu přitom zároveň zůstává totožné, což by mělo zajistit, že se budou sbírat body už od začátku jara a nebude potřeba si brát několik kol „hájení“. Zajímalo mě, kdy naposledy jsme za prvních 15 kol v sezoně získali více bodů a došel jsem k sezoně 2008/09. Sdílím všeobecný optimismus?

Jako důležitý prvek ze startu jara se ukáže příjemný los. Jihlava doma a a Příbram venku budou znamenat 3 body z obou utkání (i když s Příbramí to bude mnohem těžší, než se bude všeobecně čekat, protože jejich urputný výkon bude pro fanoušky defenzivního fotbalu velmi příjemným osvěžením a důkazem, že tento styl hry stále žije a dokáže přinášet fanouškům defenzivní extázi. Po vydřené výhře nás bude čekat Plzeň doma (naštěstí už s vítězem Afrického poháru národů v sestavě) a ač budeme herně aktivnější, Plzeň si díky remíze 1:1 poveze z hlavního města bod. V utkání se nebude kopat žádná penalta. Remíza s Teplicemi a v Liberci navíc způsobí, že se díra na Plzeň zmenšovat nebude a naopak nám začne nepříjemně dýchat na záda Sparta, která bude mít na začátku jara navzdory těžšímu losu skvělou formu.

A je tu derby! Bohužel k němu Sparta nastoupí s diametrálně jiným přístupem a kvalitou hry, než na podzim. A to navzdory nevýraznému Dočkalovi, kterému dojde, že odmítnout Čínské angažmá asi nebyl úplně dobrý nápad. Tentokrát to budeme mi, kdo bude tahat za kratší konec a dojdeme si pro remízu 1:1 díky gólu vyrovnávacímu gólu Tecla z kraje 2. poločasu . Z následujících 3 utkání získáme 7 bodů (ztráta se Slováckem) a před těžkým závěrem sezony se opět trochu přiblížíme Plzni. Jako nejvýraznější posila se ukáže Tecl, který se v této fázi sezony prosadí do základní sestavy a zařadí se mezi důležité hráče, jejichž přínos pro tým bude nezpochybnitelný a pro mnoho fanoušků budou jeho vynikající výkony velkým překvapením. Překvapením naopak nebude, že se zaslouženě dočká první šance v reprezentačním dresu.

K závěrečné části sezony se liga ve své přední části ještě hodně vyrovná. Po výhře s Jabloncem přijde obligátní remíza s Klokanem, což způsobí, že budeme 3 kola před koncem těsně za Plzní a ještě těsněji před Spartou. Po remíze s Duklou a první prohrou v sezoně v Boleslavi se dokonce kolo před koncem dostaneme na místo třetí a až závěrečná domácí výhra nad Brnem nám díky zaváhání Sparty na Slovácku zajistí těsné druhé místo. Nepříjemností pro fanoušku bude beznadějně vyprodaný stadion, kam se kromě permanentkářů nikdo nedostane. Bude se hrát z nutnosti na Bohemce, protože lepší řešení se zajistit nepodaří.

A dozvuky sezony? Velmi příjemným překvapením bude Tecl, který se zařadí mezi největší opory klubu a oblíbence fanoušků. Alvir vyloženě nezklame, ale jeho pozice na hraně základní sestavy bude důsledkem toho, že aklimatizace pro cizince není vždy jednoduchá. Naše jarní výkony budou podobně solidní jako na podzim. Ovšem pokud někdo čekal ještě poutavější koncert, možná bude zklamán. V létě se budeme připravovat na kvalifikaci do Ligu Mistrů (Plzeň postoupí přímo do základní skupiny jako mistr ligy). Největším problém budevyřešení otázky, zda se podaří udržet hlavní opory. Jmenovitě zejména Deliho, Dgadeu-Dgadeu a Tecla, o které bude za hranicemi největší zájem. Osobně věřím, že minimálně Tecla se podaří udržet ještě minimálně na podzimní část sezony se slibem, že při dobré nabídce bude puštěn v zimní pauze. A bude to právě Tecl, jehož rozhodující gól nás v kvalifikaci…ale to bych předbíhal až příliš do sezony příští. Prozatím vás nechám v napětí a nakousnutou myšlenku dokončím v preview příštím, v tom letním.

Konečné skóre: 2. místo, 16 bodů

Shrnutí:

  • Nejlepším hráčem jara bude Tecl.
  • Alvir se bude pohybovat na hranici základní sestavy, spíše na pozici prvního střídajícího hráče.
  • Tecla se v létě udržet podaří, Deliho už bohužel ne.
  • Herní styl bude hodně podobný stylu podzimnímu.

 

 

 

 

 

twittergoogle_plusredditpinterestby feather

Napsat komentář